Amsterdam - podnikání

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

59168_pexels-photo-208733.jpeg

Proč Amsterdam?

Představte si studium mezinárodního obchodu a globální ekonomiky v krásném Amsterdamu, jednom z předních evropských měst pro podnikání a progresivní sociální a hospodářskou politiku. Je to také centrum pro podnikání a začínající podniky. Díky své centrální poloze v Evropě a plnohodnotnému postavení v Evropské unii je Nizozemsko ideálním místem pro studium v ​​zahraničí a pochopí nejen podnikání a ekonomiku v Nizozemí, ale i v celé Evropě - jejími významnými obchodními partnery jsou Německo, Belgie , Ve Francii a ve Spojeném království.

Co budete studovat

Tím, že se přihlásíte do tohoto programu, budete mít jedinečnou příležitost vybrat si z široké škály obchodních a ekonomických kurzů na Vrije Universiteit Amsterdam (VU). Nachází se v obchodní čtvrti Amsterdamu, School of Economics

Každodenní život

Amsterdam a Nizozemsko budou vaší třídou. Dostanete z první ruky pochopení toho, jak funguje obchod a obchod v Evropské unii a jak mohou změny hraniční politiky (jak v Evropě, tak v zahraničí) způsobit nepředvídané okolnosti. Výlety z terénu vás vyvedou z cest do míst jako Rotterdam, Maastricht nebo ostrov Texel a výlety související s kurzem v Amsterdamu a kolem něj poskytnou cenný pohled na to, co učíte ve třídě.

Chceme, abyste se cítili jako doma v Amsterodamu, a proto děláme vše, co je v našich silách, abychom vám pomohli se zapojit do života ve městě. Od bydlení po kulturní akce je naším úkolem zajistit, abyste měli co nejúčinnější studium v ​​zahraničí.

Akademici

Naše poslání je jednoduché: poskytnout Vám nejlepší možný program v zahraničí - který zahrnuje nejkvalitnější akademické a kulturní zážitky.

Zatímco v Amsterdamu získáte 15-19 kreditů za semestr na Vysoké škole ekonomické Vrije Universiteit Amsterdam

Vytvořte si vlastní akademickou zkušenost výběrem z následujících povinných a volitelných komponent:

 • 4-5 Kurzy podnikání nebo ekonomiky na School of Business
 • Jeden kurz IES Abroad (volitelné, kredity se liší)

Kurzy

Toto je seznam plánovaných nabídek kurzů. Poté, co budete přijati, uvidíte seznam závěrečných nabídek kurzu v účtu MyIESabroad.

 • Vrcholky nizozemského umění: od Rembrandta po Mondriaana a dále
 • Studio Rietveld: Úvod do studia umění v Amsterdamu
 • Sociální podnikání a vedení pro 21. století
 • Dialogy o rozdílovém jaru, podzim
 • Holandský jazyk v každodenním životě
 • Sex a věda: Holandská medicína a intersexualita
 • Úvod do studia sexuality a genderu v kontextu Amsterdamu
 • Překladatelská rasa: srovnávací přístup
 • Evropská unie v měnícím se světě: Historie, politika a tvorba politik
 • Interkulturní psychologie
 • Sociální podnikání a vedení pro 21. století
 • Evropská unie v měnícím se světě: Historie, politika a tvorba politik
 • Překladatelská rasa: srovnávací přístup
 • Interkulturní psychologie
 • Sex a věda: Holandská medicína a intersexualita
 • Překladatelská rasa: srovnávací přístup
 • Úvod do studia sexuality a genderu v kontextu Amsterdamu

VU University Amsterdam (VU) Kurzy

 • Kurzy na JV jsou uvedeny v ECTS. 2 ECTS = 1 kredit v USA.
 • Pádové kurzy jsou nabízeny v období 1 a 2. Jarní kurzy jsou nabízeny v období 4 a 5.
 • Od podzimních studentů se očekává, že se zapíšou na nezletilé pro svůj průběh studia. Nezletilé nejsou nabízeny na jaře, takže studenti jaro se zapisují do jednotlivých kurzů.

Partnerská instituce

O společnosti Vrije Universiteit Amsterdam (VU)

VU, založená v roce 1880, zapisuje asi 25 000 studentů a nabízí kurzy na jedenácti fakultách pokrývající umělecké a vědecké obory a je hrdá na styl výuky zaměřený na studenty. VU se nachází na kampusu (na rozdíl od mnoha evropských městských univerzit), těsně mimo centrální Amsterdam, poblíž obchodní čtvrti v jižním Amsterdamu.

Původně vytvořená jako vysokoškolská instituce oddělená od církve nebo státu, současná VU bere toto dědictví vážně. Studenti se budou cítit pohodlně na akademické půdě a budou mít přístup k mnoha dostupným zdrojům, včetně moderních budov a infrastruktury, kulturního centra Griffioen, obchodů, kaváren a rozsáhlé knihovny.

VU se může pochlubit silným mezinárodním prostředím; jeho cílem je, aby jeden ze čtyř studentů ve svých anglicky vyučovaných programech byl mezinárodním studentem.

Exkurze

I když vaše dobrodružství začíná v Amsterodamu, naše exkurze vás zavedou za město a objevují kulturu a tradice vaší hostitelské země. S IES Abroad sdílíte část nákladů. Zde je několik možných destinací:

Antverpy, Belgie

2 dny | Podzim

Užijte si víkend v sousední Nizozemsku v Belgii! Přijďte ochutnat místní kuchyni a dozvědět se více o tom, co dělá Belgii zvláštním.

Národní park Hoge Veluwe

2 dny | Podzim

Navštivte největší soukromě spravovanou památkovou rezervaci v Nizozemsku - domov pro několik ohrožených druhů a navštivte muzeum parku. Navštivte také muzeum pod širým nebem, které vám umožní vidět historickou minulost nizozemského života.

Maastricht

2 dny | Jaro

Prozkoumejte toto univerzitní město s jeho krásnou středověkou architekturou a živým uměním a kulturou. Navštivte slavné labyrintové jeskyně Limburgu a vydejte se na procházku do nádherné kopcovité krajiny.

Zaanse Schans

1 den | Podzim

Užijte si cyklistický výlet z Amsterdamu do Zaanse Schans, hlavního nizozemského města známého svými větrnými mlýny.

IES Abroad , aktivity a délky pobytu v IES Abroad mohou lišit v závislosti na termínu a dostupnosti.

Výlety spojené s kurzem

Výlety spojené s kurzem jsou akademické exkurze spojené s kurzem. Jsou organizovány tak, aby doplňovaly kurzy IES Abroad a přispívaly k obecným znalostem nizozemské kultury a společnosti. Účast je založena na registraci kurzu.

Příklady mohou zahrnovat:

 • Pěší túry po Amsterdamských čtvrtích
 • Prohlídky muzeí a galerií současného umění
 • Výlet do Haagu
 • Navštivte Černý archiv

Každodenní život

Součástí toho, že se v Amsterdamu cítíte jako doma, je vše, co je v našich silách, abychom vám pomohli cítit se bezpečně a pečovali o ně. Ať už je to orientační program, díky kterému se budete cítit připraveni, vaše bydlení je dobře umístěné a pohodlné, nebo exkurze a pěší výlety, které vás zavedou na místa mimo vyšlapanou cestu - jsme všichni o našich studentských službách.

Orientace

Naše orientace vás seznámí s personálem IES Abroad Amsterdam, vašimi spolužáky a městem Amsterdam.

Naše komplexní orientace

Také se účastníte orientace vedené VU, abyste se seznámili s personálem a zařízením VU a máte možnost připojit se k orientaci Evropské studentské sítě (ESN) pro mezinárodní studenty vedené nizozemskými studenty.

Rovněž jsou uspořádány místní exkurze a aktivity, stejně jako noční orientační výlet, kde budete mít příležitost vyzkoušet další prvky holandské kultury a seznámit se s ostatními studenty.

Bydlení

Chceme, abyste se ujistili, že největší výzvou je, abyste se rozhodli, které orientační body najdou nejdříve nebo objevíte nejlepší kavárnu - nehledáte místo, kde byste mohli bydlet, kde se budete cítit pohodlně. Usilujeme o nalezení bydlení, které je odrazem toho, jak žijí místní studenti. Naším cílem je, že když opustíte Amsterdam, bude se cítit jako doma.

Rezidenční sál - v závislosti na lokalitě budete bydlet v jednolůžkovém pokoji se sdílenou nebo vlastní koupelnou. Na podlaze budete mít buď sdílenou kuchyň s ostatními studenty, nebo vlastní kuchyňku.

Deluxe Residence Hall - budete bydlet v jednolůžkovém pokoji s vlastní koupelnou. Sdílíte kuchyň s ostatními studenty na podlaze. Budova má nepřetržitě otevřenou recepci a posilovnu. Tato možnost přináší další náklady.

Mimoškolní aktivity

Upřesněte způsob, jakým žijete a učíte se v Amsterdamu prostřednictvím kulturních akcí, jako jsou:

 • Vidět větrné mlýny v Zaanse Schans
 • Návštěva trhu se sýrem v Alkmaaru, po němž následuje kanoistika na kanálech Alkmaar
 • Prohlídka tulipánové zahrady Keukenhof (pouze na jaře)
 • Návštěva národního parku Hoge Veluwe
 • Bicyklování na Volendam a Marken
 • Prohlídka středověkého hradu Muiderslot

Náklady

Zvažte tyto ceny jako výchozí bod. Doporučujeme vám, abyste se obrátili na kancelář studijního oddělení v zahraničí, abyste zjistili skutečné náklady, které jste vynaložili při poskytnutí finanční pomoci, stipendií, zásad domácí školské politiky a dalších faktorů.

Jaro 2020

Období Výuka Bydlení Pojištění Celkový
Jaro 2020 15 660 $ 5 060 $ 230 $ 20 950 $

Akademický rok

Období Výuka Bydlení Pojištění Celkový
Akademický rok 27 740 $ 10 000 $ 455 $ 38 195 $

Stipendia

Stipendia specifická pro program

Robert McNeill Mezinárodní obchodní stipendium založené na potřebách

Až 3 000 $; každý rok se uděluje 2 studentům.

Toto stipendium je jmenováno na počest Roberta McNeilla, člena představenstva IES Abroad na 25 let (6 let jako předseda). Otevřený studentům, kteří mají zájem o mezinárodní obchod. Mezi velké společnosti patří management, marketing, ekonomika, finance, mezinárodní vztahy a společenské a behaviorální vědy.

Naše centrum

IES Abroad Amsterdam Centre sídlí v Oranje-Nassau Kazerne, bývalých kasárnách, které se od té doby proměnily v kanceláře a byty, a nacházejí se naproti slavné zoo Artis. Mezi funkce patří malá knihovna, prostor ve třídě, kanceláře zaměstnanců, přístup k WiFi a prostor pro setkání a studium studentů. Úřední hodiny střediska jsou pondělí - pátek, 9:00 - 17:00 (není-li uvedeno jinak).

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectation ... Čtěte více

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectations. Our goal is to rock the world of some 6,000 study abroad students every year. Méně
Chicago , Amsterdam , Arles , Auckland , Barcelona , Peking , Berlín , Buenos Aires , Kapské město , Christchurch , Dublin , Freiburg , Granada , Londýn , Madrid , Milán , Nagoya , Nantes , New York , Pěkný , Paříž , Oxford , Quito , Rabat , Řím , Salamanca , Santiago , Šanghaj , Siena , Sydney , Tokio , Puerto Ayora , Vídeň , Hongkong , Puerto Baquerizo Moreno , Cambridge + 35 Více Méně