Certifikovaný účetní technik (CAT) je odborná kvalifikace navržená společností ACCA, která vám umožní podpořit práci profesionálních účetních. Zkoušky na závěrečné úrovni jsou rovnocenné standardně s prvním ročníkem vysokoškolského studijního programu. Absolventi CAT se proto mohou přesunout přímo do úrovně Fundamentals Level (dovednostní modul).

Znalosti, dovednosti a praktické zkušenosti získané při studiu kvalifikací CAT vám mohou osvobodit od určitých článků a započítat se do praktické zkušenosti ACCA Qualification.

K CAT je devět vyšetření, které jsou rozděleny do čtyř úrovní. Každá úroveň je určena k otestování znalostí, dovedností a porozumění potřebných pro práci v úlohách účetní podpory. Vedle absolvování zkoušky budete muset získat minimálně jeden rok zkušeností a zároveň absolvovat finanční školení, abyste dosáhli kvalifikace techniků.

Po splnění kritérií pro status Certified Accountant Technician vám společnost ACCA uděluje titul Certifikovaný účetní technik a budete moci používat vaše jméno po označení CAT.

Kvalifikace CAT může být vaším odrazovým můstkem pro kvalifikaci ACCA a členstvím v globálním těle pro profesionální účetní.

Osnova programu

Úvodní certifikát ve finančním a manažerském účetnictví **

  • FA1 - Zaznamenávání finančních transakcí
  • MA1 - informace o řízení

Středně pokročilý certifikát ve finančním a manažerském účetnictví **

  • FA2 - Zachování finančních záznamů
  • MA2 - Řízení nákladů a financí

Diplom v účetnictví a podnikání **

  • FAB - účetní v podnikání
  • FMA - vedení účetnictví
  • FFA - finanční účetnictví

Možnosti (libovolné 2 příspěvky)

  • FAU - Základy auditu
  • FTX - Základy zdanění *
  • FFM - Základy finančního řízení

* Dostupné varianty (MYS, UK)

** Další certifikáty od společnosti ACCA

Zkoušky

Prvních sedm článků jsou počítačové zkoušky. Případové studie jsou papírové zkoušky. Studenti, kteří se pokoušejí o zkoušky založené na počítači, mohou získat výsledky okamžitě po dokončení zkoušek. Výsledky zkoušek na papíře budou uvolněny během 5 až 6 týdnů.

Den rodičů

Den rodičů se koná jednou za semestr. V tento den mohou rodiče diskutovat s přednášejícími o průběhu studentů. Zpráva o docházkách a stupních interních zkoušek bude k dispozici pro posílení diskuse mezi přednášejícími a rodiči. Dosavadní odpověď byla pozitivní, což podpořilo dobrý vztah mezi rodiči, studenty a přednášejícími.

Absolventi CAT

Absolventi s jednoletým relevantním a kontrolovaným praktickým zážitkem jsou povinni předložit své požadavky na praktické zkušenosti, které mohou být před, během nebo po zkoušce / studie pro ACCA. Po absolutoriu mohou absolventi CAT přidávat do svých jmen prestižní označení "CAT".

Progrese k ACCA

Absolventi CAT, kteří se pokoušejí o dosažení kvalifikace ACCA, dostanou výjimku z Modulu znalostí (3 příspěvky) a mohou tak projít přímo do Modulu dovedností (6 dokladů).

Kariérní vyhlídky

Absolventi CAT budou moci podporovat finanční manažery v jakémkoli druhu podnikání, a to jak na místní, tak i na mezinárodní úrovni.

Příjmy

Leden, březen, duben, červenec a září

Poznámka: CAT je nabízena pouze jako program na plný úvazek

Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 22 více kurzů z Sunway University »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Led 2020
Duration
Kontaktuj školu
Denní studium
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Led 2020
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Led 2020

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date