Read the Official Description

Letadlový dispečer je licencovaný letecký dopravce, který je certifikován Správou civilního letectví. Má společnou odpovědnost s kapitánem pro bezpečnost a provozní kontrolu letů pod jeho vedením. Pro dosažení nejlepších ekonomických postupů, obsluhy cestujících a provozní kontroly letový dispečer analyzuje a vyhodnocuje meteorologické informace, aby určil potenciální nebezpečí pro bezpečnost letu a zvolil nejžádanější a ekonomičtější cestu letu, vypočítá množství paliva potřebné pro bezpečné dokončení letu podle typu letadla, vzdálenost letu, údržbu, omezení, povětrnostní podmínky a minimální požadavky na palivo předepsané leteckými předpisy.

Předtím letový dispečer připravuje letové plány s odhadovanými informacemi, jako jsou maximální přípustné vzletové a přistávací váhy, meteorologické hlášení, podmínky v terénu, NOTAMS vyhodnotí průběh letu v reálném čase a poskytne kapitánovi jakoukoli relevantní aktualizaci počasí a nakonec doporučuje letový plán se střídá, jako je změna kurzu, letové hladiny av případě potřeby i přistání v zájmu bezpečnosti a hospodárnosti.

Pro splnění těchto požadavků jsme připravili 2měsíční provozní dispečerský kurz silně spojený s pilotním kurzem.

Předmět poskytuje studentům důkladnou znalost povinností letu dispečera. Letové dispečery prozkoumají dopravní tok, meteorologii, váhu a rovnováhu, palivo, alternativní cíle a komunikaci. Studie scénářů provozních případů zvyšují dovednosti.

Program taught in:
Angličtina

See 1 more programs offered by Andorra Aviation Academy »

Last updated August 6, 2018
This course is Campus based
Start Date
Dub. 2019
Sept. 2019
Duration
2 měsíců
Price
6,900 EUR
Deadline
By locations
By date
Start Date
Dub. 2019
End Date
Application deadline
Start Date
Sept. 2019
End Date
Application deadline
Start Date
Led. 2020
End Date
Application deadline

Dub. 2019

Sept. 2019

Led. 2020