Program roku: 6. září 2019 - 23. května 2020

PRVNÍ SEMESTR - DOKUMENTÁR

V prvním semestru dokumentárního studia absolvují studenti řadu střelných úkolů určených k rozvíjení kritických dovedností v oblasti dokumentárního filmu, techniky kamery a editace. Přednášky, demonstrace, projekce a analytické cvičení poskytují základy pro terénní práci.

Zahrnuté témata zahrnují:

- Dokumentární kamera

- Střih dokumentů

- Psaní dokumentů

- Návrh zvuku a zvuku

- Osvětlení

- pohyb kamery

- Techniky rozhovoru

- Dokumentární témata a žánry

- Výzkum

- Dokumentární etika

Posluchači získají rozsáhlé dovednosti v režii, produkci, natáčení a nahrávání zvuku. Rigorózní kritiky jsou zásadní součástí kurzu. Kromě těchto cvičení každý student produkuje a řídí 5-ti minutový dokumentární krátký film o tématu podle svého výběru. Studenti také spolupracují na projektech ostatních.

Specializované kurzy pro editaci a kinematografii jsou dalšími klíčovými součástmi programu. Studenti se naučí editovat na nejnovější verzi Avid Media Composer a naučit se natáčet se Sony 4K XDCam (a dalšími formáty, pokud mají zájem) a teorie osvětlení. Studiem a cvičením narativních a dokumentárních střelbových postupů získají studenti pokročilou plynulost v jazyce filmu.

Doplňující praktickou součást kurzu studenti navštěvují projekce, které chápou dokumentární tvorbu jako vyvíjející se médium a v současné době se objevují novým a inovativním způsobem filmovými tvůrci, kteří používají kinematografii, zvuky, hudbu, editaci, grafiku, animaci a distribuční platformy. Tyto projekce vycházejí z bohatého souboru mezinárodních dokumentů, minulých i současných, které překračují témata a žánry. Tyto příklady pomohou studentům najít svůj vlastní jedinečný hlas jako dokumentaristé.

DRUHÝ SEMESTR - DOKUMENTÁR

V pokročilé dokumentární tvorbě se studenti zaměřují na hluboký vývoj a předvýrobu diplomových filmů. To zahrnuje dokončení týdenních úkolů pro instruktory a vzájemné hodnocení a učení se k výzkumu a psaní přesvědčivého návrhu a léčby. Do konce semestru bude každý student připravovat a usměrňovat svůj vlastní diplomový film - 15 minutový dokumentární film - a posílí své projekty spolužáků. Prostřednictvím rozsáhlých brainstormingových a pitchingových zasedání studenti opouštějí kurz vyzbrojený portfoliem kritiků projektových nápadů, aby se dále rozvinuli a zrealizovali po dokončení programu.

Druhý semestrální program zahrnuje Dokumentární workshop, praktický kurz, ve kterém studenti dále rozvíjejí své technické dovednosti prostřednictvím týdenních střelbových a editačních cvičení. Zahrnuté témata mohou zahrnovat: Pokročilé interní techniky, Rekonstrukce dokumentů, Archivní výzkum, Portrét osoby nebo místa, Dokumentární hudba a různé scénáře fotografování ve stylu Cinema Vérité.

Nejdůležitější složkou druhého semestru, a dokonce celý rok dokumentární kurz, je diplomový film - který by měl mít kvalitu vysílání.

Program se vyučuje na:
  • Angličtina

Zobraz 5 více kurzů z Prague Film School »

Poslední aktualizace Únor 23, 2019
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Přihlašování započato
Duration
1 rok
Denní studium
Price
15,900 EUR
školné
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Přihlašování započato
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Přihlašování započato

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date