Popis

V minulých letech zaznamenala jak výroba elektronické hudby, tak vývoj videohry bezprecedentní růst, jehož výsledkem bylo, že se stalo součástí rozpočtů kinematografického průmyslu a vytvářelo příjmy a výdělky.

Navíc se na trh objevují miliony dolarových projektů, na kterých stovky profesionálů z různých odvětví pracují na programátorích, umělcích, odborníkům v oblasti marketingu, grafických, technických návrhářů zvuku atd.

Scéna videohry zaznamenává zjevnou potřebu kvalifikovaných pracovníků, kteří vykonávají veškerou práci, která se podílí na vytváření hudebních a zvukových efektů těchto projektů.

Nezávisle na velikosti projektů: může to být jednoduchá hra vyvinutá nezávislou společností s hernami s omezeným počtem zaměstnanců, která vede k obtížným technickým úspěchům, a to rok co rok přinášejí milionům hráčů otevřený hlas. Všichni z nich potřebují hudbu a zvuk, aby byl herní zážitek úplný.

Hudební kompozice a zvukový design kurzu videohry je určen všem, kdo se zajímají o to, jak vytvořit zvukový doprovod, od studia jednoduchého programování až do dne nahrávání, který se uskuteční v nahrávacím studiu, ať už se jedná o kombinaci Jazz, Velký orchestr s elektronickými zvuky nebo jinou zvukovou potřebou, kterou projekt může vyžadovat.

Cílem tohoto kurzu je přiblížit studentovi skutečné zkušenosti s řízením, složením a nahráváním zvukové stopy pro videohru. Budeme studovat každý z kroků, které je třeba učinit, abyste nejenže věděli nejen o tom, jak účinně pracovat v průmyslu, ale také o tom, jak propojit, aby bylo dosaženo úspěchu.

Během kurzu budeme mít velmi zvláštní hosty, kteří se s námi podělí o své zkušenosti v mistrovských třídách: Oscar Araujo, Eduardo de la Iglesia, Matías Lizana a Pep Terradas. Kromě toho mají studenti možnost zvolit si spolupráci s uznávanými univerzitami v tomto odvětví.

videojuegos

Osnova

 • Dějiny hudby pro videohry a kino
  • Abychom věděli, kam musíme jít, je zapotřebí vědět, odkud jsme přišli. Tento předmět je zásadní pro to, aby studenti věděli, co již bylo učiněno, a co znamenalo pro tento průmysl v té době.
 • Složení pro obrázky
 • Hudba pro videohry nebo kino funguje úplně jinak než hudba, kterou známe a posloucháme tradičně, na samostatných stopách. Musíme najít způsob, jak s tím vyprávět historie, popisovat postavy s melodiemi nebo vytvářet nekonečné smyčky, které jsou příjemné pro hráče bez únavy. To vše je dosaženo tím, že víme, jaká harmonie se používá, jaké jsou nejvhodnější nástroje a jak realizovat všechno v rámci projektu, aby to nakonec mělo soudržnost.
 • Aplikovaná harmonie
 • Tento předmět, doplňující Složení pro obrazy, se pokusí vysvětlit v hloubce a technicky způsobem základy harmonie, které budeme používat ve videohrách a kině. Cvičení a úkoly budou přiřazeny studentovi k práci doma, který bude později opraven ve třídě výkladem příkladů.
 • Orchestrace
 • Tento předmět vysvětluje roli, kterou má každý nástroj v rámci orchestru: záznamy, zvukové barvy, charakteristiky, dispozice akordů, hlasové řízení ... atd., Všechno nezbytné pro to, aby student mohl podniknout první kroky jako skladatel a být vyškoleni pro finální projekt.
 • Hudební software
 • Nastal čas na to, abyste se dostali do rukou se sekvencery! V tomto tématu budeme studovat proces, s nímž můžeme na počítači sestavit, jako bychom měli v naší klávesnici orchestr. Použití nejběžnějšího softwaru (Logic, Cubase ... atd.) A všechno, co s ním souvisí (Kontakt, EastWest, Plug-ins, Omnisphere ... atd.), Aby studenti získali dobré vzorky za pouhý rok. Budeme také pracovat s WWISE nebo FMOD tak, aby student pochopil, jak je možné realizovat hudbu a zvuk ve videohře, takže při hraní se vše automaticky upravuje podle stanovených parametrů mezi skladatelem a programovacím zařízením.
 • MIDI orchestrace
 • Předmět zásadního významu pro závěrečný projekt, protože budeme studovat, jak můžeme předat to, co jsme vytvořili na počítači, na papír, aby každý hudebník mohl snadno interpretovat (Sibelius, Finale ... atd.). Kromě toho budeme revidovat důležité aspekty, aby se zvuky zdají být "reálnější" (mixování knihoven, plug-inů ... atd.), Tak bude student schopen orchestrovat v sekvenci vytvářející organičtější a dynamickou hudbu.
 • Zvukový design
 • Vývoj tohoto předmětu je zásadní pro to, aby byl student schopen implementovat zvukové efekty do projektu. Záznam, zpracování zvuku, efekty ... atd., Je to velmi obrovské, ale příjemné pole videoher. Kromě toho trh práce velmi vítá skutečnost, že tentýž skladatel by mohl nabídnout službu zvukových efektů, a tak může jedna osoba zvládnout všechny aspekty týkající se zvuku.
 • Konečný projekt
 • Tento předmět, který bude vyvíjen v průběhu posledního semestru, by dal studentovi na starosti vytvoření zvukové stopy (přibližně 10 minut hudby) s využitím všech znalostí, které budeme pokrývat po celý rok. Konečný projekt spočívá v sestavování, sekvencování, pořizování veškerého materiálu na papír a záznam na orchestru nebo kapele do konce kurzu (rok), doufáme, že to bude nádherný zážitek.
 • Hlavní třídy
 • Oscar Araujo: Skladatel soundtrackové trilogie "Castlevania Lords of Shadow", s dlouhou historií, která ho podporovala jako jeden z nejlepších audiovizuálních skladatelů země
 • Eduardo de la Iglesia: Skladatel a designér zvuku s rozsáhlými zkušenostmi pracující mimo jiné na řadě "Commandos"
 • Matías Lizana: Významný hudebník a skladatel indie scény, pracující pro Pixel Cream Studios v poslední práci "Way of Redemption". Matías nám vysvětlí, jak pracujeme uvnitř tohoto sektoru z jiného hlediska
 • Pep Tarradas: Skladatel, aranžér, instrumentalista, Pepův specializmus je Jazz a Big Band, s ním uvidíme v rámci videohier i Jazz skóre a jak se aplikují

Požadavky

Akademický:

 • Technický titul v hudební nebo ekvivalentní akreditované zkušenosti
 • Kandidát musí poslat své skóre nebo ukázky svých děl do školy, aby mohli posoudit materiál

Materiál:

 • Škola nabízí možnost využití svých zařízení, počítačových učeben a nahrávacích studií s cílem, aby studenti mohli studovat a procvičovat *

* Nahrávací studia, ke kterým bude student mít přístup, budou záviset na semestru, který projíždí

Program se vyučuje na:
 • španělština

Zobraz 3 více kurzů z Microfusa »

Poslední aktualizace Červen 17, 2019
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Říj 8, 2019
Duration
9 měsíců
Denní studium
Price
3,450 EUR
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Říj 8, 2019
End Date
Červen 19, 2020
Termín odevzdání přihlášek

Říj 8, 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Červen 19, 2020