Tento kurz se koná v anglickém jazyce


Módní návrh: Design kapsle kolekce umožňuje studentům experimentovat se základními nástroji designu. Teoretické lekce jsou posíleny tvůrčími workshopy, veletrhy a možnými semináři s profesionály z oboru.

Florence, se stovkovou tradicí ve světě módy a její vynikající výrobní úrovní, má záviděníhodnou mezinárodní pověst v oborech od módy a umělecké řemeslné výroby až po konstrukční a technologické inovace. Na tomto nesrovnatelném místě budou studenti pozorovat a analyzovat současnou tvůrčí realitu a trendy.

cílová

Tento kurz je určen pro motivované studenty, kteří se chtějí seznámit se základy módního designu a nemají žádné předchozí znalosti nebo zkušenosti v oboru. Toto je úvodní kurz, nejsou vyžadovány žádné předchozí studie v oboru.

Metodika a struktura

Tento kurz představuje mnohostranný průmysl, který je designem módy. Studenti budou pokrývat širokou škálu předmětů, jako je historie módy, výzkum trendů a techniky při vývoji dovedností jako kreslení, vytváření vzorků a přizpůsobení technik za účelem dokončení sbírky tobolek jako jejich finální kurzový projekt. Během kurzu se studenti naučí identifikovat a diskutovat o současných trendech a lídrech v italském módním průmyslu a osvojit si organizační dovednosti a zkušenosti pracující jako součást mezinárodního studentského týmu. Navíc budou využívat standardní metody výzkumu, klíčové koncepce a nástroje potřebné k vytvoření "sbírkového projektu" založeného na zvoleném "konceptu" a "cíle".

Během kurzu se studenti setkávají s různorodými odborníky v oboru jako součást tradiční návštěvy přednášky nebo showroomu. Aktivní účast na diskuzích s hostujícími přednášejícími a účast na návštěvě na místě je zásadní.

Studijní plán

Historie módy
Cílem předmětu je poskytnout studentům nástroje pro pochopení, individualizaci a diferenciaci změn ve stylech a tendencích a schopnost analyzovat módu a její nejreprezentativnější osobnosti.

Pojem trend a Florencie terénní výzkum
Kurz začíná definicí módy a stylu. Zvláštní důraz je kladen na důležitost komunikace těla a na to, jak lze interpretovat jako expresivní symbol, který vyjadřuje jedinečné a osobní poselství. Dále budou studenti vedeni k pochopení vztahu mezi minulostí a budoucností v průběhu analýzy různých prvků, které dnes poskytují základ pro budoucí vývoj směrem k novým scénám a inovacím v dodavatelském řetězci módy.

Začněte sběrem projektu
Tento program zavádí studenty do konceptu módní kolekce a je navržen tak, aby poskytl studentům potřebné dovednosti k vývoji originálních myšlenek a vytvoření sbírky kapslí. Studenti se naučí koordinovat různé fáze projektu: od konceptu až po výzkum, zkoumání materiálů, technického návrhu a mají příležitost pracovat na závěrečném projektu ve spolupráci s italskou módní společností. Konečným produktem bude sbírka kapslí vyvinutá podle současných módních trendů.

Móda kreslení
Předmět se zaměřuje na vysvětlení a realizaci základního výkresu ženského a mužského pohlaví, se zvláštním důrazem na proporce anatomie a vývoj grafických technik pro drapání a vzory hlavních tkanin.

Techniky tvorby a úpravy vzorků
Kurz se zaměřuje na techniku mulage. Důraz je kladen na draping techniky různých látek, pracovat přímo na manekýn.

Technologie materiálů
Prostřednictvím tohoto kurzu jsou studenti seznámeni s hlavními aspekty tkaniny od vlákna až po konečnou úpravu, což jim umožňuje získat přehled o textilních výrobních procesech a pochopení různých druhů tkanin. Návštěvy italských výrobců textilií a muzeí pro studenty prohloubí teoretické pojmy získané během kurzu.

Program se vyučuje na:
  • Angličtina

Zobraz 12 více kurzů z IED – Istituto Europeo di Design Florence »

Poslední aktualizace Únor 25, 2019
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Červenec 2020
Duration
3 týdnů
Denní studium
Price
2,600 EUR
Deadline
Červenec 1, 2020
Podle místa
Podle data
Start Date
Červenec 2020
End Date
Červenec 2020
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 1, 2020

Červenec 2020

Location
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 1, 2020
End Date
Červenec 2020