Přečtěte si oficiální popis

Tento kurz se koná v anglickém jazyce


Módní návrh: Design kapsle kolekce umožňuje studentům experimentovat se základními nástroji designu. Teoretické lekce jsou posíleny tvůrčími workshopy, veletrhy a možnými semináři s profesionály z oboru.

Florence, se stovkovou tradicí ve světě módy a její vynikající výrobní úrovní, má záviděníhodnou mezinárodní pověst v oborech od módy a umělecké řemeslné výroby až po konstrukční a technologické inovace. Na tomto nesrovnatelném místě budou studenti pozorovat a analyzovat současnou tvůrčí realitu a trendy.

cílová

Tento kurz je určen pro motivované studenty, kteří se chtějí seznámit se základy módního designu a nemají žádné předchozí znalosti nebo zkušenosti v oboru. Toto je úvodní kurz, nejsou vyžadovány žádné předchozí studie v oboru.

Metodika a struktura

Tento kurz představuje mnohostranný průmysl, který je designem módy. Studenti budou pokrývat širokou škálu předmětů, jako je historie módy, výzkum trendů a techniky při vývoji dovedností jako kreslení, vytváření vzorků a přizpůsobení technik za účelem dokončení sbírky tobolek jako jejich finální kurzový projekt. Během kurzu se studenti naučí identifikovat a diskutovat o současných trendech a lídrech v italském módním průmyslu a osvojit si organizační dovednosti a zkušenosti pracující jako součást mezinárodního studentského týmu. Navíc budou využívat standardní metody výzkumu, klíčové koncepce a nástroje potřebné k vytvoření "sbírkového projektu" založeného na zvoleném "konceptu" a "cíle".

Během kurzu se studenti setkávají s různorodými odborníky v oboru jako součást tradiční návštěvy přednášky nebo showroomu. Aktivní účast na diskuzích s hostujícími přednášejícími a účast na návštěvě na místě je zásadní.

Studijní plán

Historie módy
Cílem předmětu je poskytnout studentům nástroje pro pochopení, individualizaci a diferenciaci změn ve stylech a tendencích a schopnost analyzovat módu a její nejreprezentativnější osobnosti.

Pojem trend a Florencie terénní výzkum
Kurz začíná definicí módy a stylu. Zvláštní důraz je kladen na důležitost komunikace těla a na to, jak lze interpretovat jako expresivní symbol, který vyjadřuje jedinečné a osobní poselství. Dále budou studenti vedeni k pochopení vztahu mezi minulostí a budoucností v průběhu analýzy různých prvků, které dnes poskytují základ pro budoucí vývoj směrem k novým scénám a inovacím v dodavatelském řetězci módy.

Začněte sběrem projektu
Tento program zavádí studenty do konceptu módní kolekce a je navržen tak, aby poskytl studentům potřebné dovednosti k vývoji originálních myšlenek a vytvoření sbírky kapslí. Studenti se naučí koordinovat různé fáze projektu: od konceptu až po výzkum, zkoumání materiálů, technického návrhu a mají příležitost pracovat na závěrečném projektu ve spolupráci s italskou módní společností. Konečným produktem bude sbírka kapslí vyvinutá podle současných módních trendů.

Móda kreslení
Předmět se zaměřuje na vysvětlení a realizaci základního výkresu ženského a mužského pohlaví, se zvláštním důrazem na proporce anatomie a vývoj grafických technik pro drapání a vzory hlavních tkanin.

Techniky tvorby a úpravy vzorků
Kurz se zaměřuje na techniku mulage. Důraz je kladen na draping techniky různých látek, pracovat přímo na manekýn.

Technologie materiálů
Prostřednictvím tohoto kurzu jsou studenti seznámeni s hlavními aspekty tkaniny od vlákna až po konečnou úpravu, což jim umožňuje získat přehled o textilních výrobních procesech a pochopení různých druhů tkanin. Návštěvy italských výrobců textilií a muzeí pro studenty prohloubí teoretické pojmy získané během kurzu.

Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 12 více kurzů z IED – Istituto Europeo di Design Florence »

Poslední aktualizace February 25, 2019
This course is Campus based
Start Date
Červenec 2019
Duration
3 týdnů
Denní studium
Price
2,600 EUR
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Červenec 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Červenec 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date