Kurz v módním právu

Všeobecné informace

Popis programu

Kurz v módním právu

Právní znalosti a praxe v oblasti módy Správa společností Fashion & Luxury vyžaduje hluboké pochopení právního rámce, který charakterizuje základní interní procesy společností, jakož i vztahy s klienty a dalšími externími stranami. Díky účasti akademických pracovníků a průmyslových zasvěcených osob se kurz „Fashion Law“ zaměří na představení hlavních módních obchodních modelů a procesů sběru a vývoje produktů s cílem soustředit se na klíčové právní otázky související s průmyslem praktické hledisko:

  • ochrana značky a různé typy ochrany ochranných známek, jakož i další práva duševního vlastnictví, která mohou být použita k ochraně tvorby a modelování módy;
  • módní vyjednávání a specifické dohody pro průmysl;
  • otázky dodavatelského řetězce: od reklamy až po digitální módní procesy;
  • "vyrobené v" disciplíně, kriminální otázky, jako jsou značky a výrobky padělání a módní padělání.

Kurz bude průběžně prováděn s praktickými případy (soudní spory, kontakty, benchmarky a simulace s manažeři a právníky módního průmyslu) a uzavírá se závěrečnou falešnou zkouškou. Setkání je Milan, italský a evropský módní kapitál, spojující společně módní společnosti a právní kanceláře podporující průmysl.

Klíčová fakta


Spoluřešitelé: Maria Lillà Montagnani e Nicola Guerini
Průmysl - poradce: Avv. Michelangela Verardi
Zahájení registrace: 15. července 2019
Konec registrace: 5. června 2020
Začátek přednášek: 2. července 2020
Konec přednášek: 24. července 2020
Trvání: 4 týdny, 120 hodin.
Frekvence: 80% z celkových tříd je minimum potřebné k získání certifikátu
Místo: Milán, Campus Bovisa Politecnico
Hodnota kurzu: 2.600 €
Frekvence: 80% z celkových tříd je minimum potřebné k získání certifikátu
Místo: Milán, Campus Bovisa Politecnico
Hodnota kurzu: 2.600 €
Poskytuje se snížení ekonomické hodnoty rovnající se 20% pro studenty a absolventy MFI , zatímco počet křesel trvá. Kurz je zcela v angličtině.
V průběhu celého kurzu je k dispozici italsko - anglický dvojjazyčný asistent výuky pro italské i zahraniční studenty.

Popis předmětu

Cílem kurzu "Módní právo" je poskytnout účastníkovi nejaktuálnější praktické informace, referenční body a expertízy týkající se nejdůležitějších aspektů týkajících se právních rámců a perspektivy v módních a luxusních společnostech. Počínaje seznámením se s průmyslem, od hlavních obchodních modelů až po segmentaci průmyslu a klíčové procesy se kurz soustředí na všechny hlavní etapy módního životního cyklu, od návrhu konceptu až po řízení licencí a vztahů s klienty. za účelem podpory znalostí procesů, osvědčených postupů, studií o skutečných případech, aplikovaných rámců pro módní a luxusní odvětví, díky multidisciplinární schopnosti složené z akademiků, odborníků a odborníků z oboru.

Partnerství

Kurz „Fashion Law“ pořádá fakulta Milano Fashion Institute , složená z akademiků a praktiků z oblasti práva, módy a módy, ve spolupráci s předními profesionály v oblasti právnické kanceláře a také s manažery a právníky společností z oblasti módy a luxusu. Multidisciplinární tým, který poskytuje nejhlubší porozumění praktikám módního práva a zvyšuje příležitosti účastníků jako zasvěcených.

Vzdělávací cíle

Kurz "Módní zákon" je určen pro:

  • Absolventi, studenti a právníci z praxe, kteří chtějí získat právní představy a základní znalosti o módních a luxusních podnicích z právního hlediska.
  • Absolventi, studenti obchodu a ekonomie, kteří chtějí porozumět nejdůležitějším právním problémům v módní a luxusní společnosti, aby získali průřezové a multidisciplinární kompetence, které jim umožní řádně řídit základní procesy, zejména v malých a středních podnicích módní společnosti.

Na konci kurzu se účastník seznámí se způsobem, jak vyřešit složitost procesů módy a luxusních firem, jak správně řídit a aplikovat příslušná pravidla a obchodní praktiky od smluv a smluv k řízení ochranných známek a jiných práv duševního vlastnictví, stejně jako správné vztahy a přidávání hodnot ve vztazích s různými zúčastněnými stranami (licenční procesy, hodnotový řetězec atd.).

Proč tento kurz absolvovat

Kurz je vhodný pro studenty právnické fakulty, právníky, mladé manažery, profesionály a mladé podnikatele, kteří jsou ochotni řešit problémy módních podniků. Je to vynikající příležitost k pochopení nejnovějších právních otázek a následných osvědčených postupů v oboru, které mohou zahrnovat různé profesní postavy: od právníků, licenčních manažerů, produktových manažerů až po maloobchodní manažery.

Vyučovací model

Model výuky je tvořen následovně:

  • Ve třídních přednáškách
  • Případové studie a osvědčené postupy
  • Hostující mluvčí
  • Práce na projektu a falešné zkoušky

Tradiční přednášky ve třídách se střídají s případovými diskusemi, schůzkami s manažery, právníky a dalšími zástupci odvětví, ve třídních aktivitách a projektových pracích. Kromě toho bude kariérové ​​orientace poskytována studentům, kteří se zaměří na práci v průmyslu. Na konci kurzu je studentovi doručen certifikát MFI .

Požadavky na přijetí

Aby mohl ucházet o přijetí do kurzu, musí být kandidát v současné době zapsán na bakalářském studijním programu Art / Science (Law, Business Administration) nebo mít titul rovný nebo vyšší než bakalářský. Mladí podnikatelé, noví absolventi s tříletým stupněm specializace a absolventi designových škol a fakult, obchod a ekonomika, marketing a komunikace, inženýrství, architektura, jazyky, právo, humanitní obory.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Milano Fashion Institute is a consortium set up to provide higher education in the fashion sector by three Milan universities: Bocconi University, Cattolica University and Politecnico of Milan. These ... Čtěte více

Milano Fashion Institute is a consortium set up to provide higher education in the fashion sector by three Milan universities: Bocconi University, Cattolica University and Politecnico of Milan. These three universities represent an international centre of excellence, drawing on consolidated experience in the research and training activities for businesses in the fashion sector in the fields of management, communication and design. Méně