postgraduální studijní program v oblasti veřejného umění a nových uměleckých strategií

Bauhaus-Universität Weimar

Popis programu

Read the Official Description

postgraduální studijní program v oblasti veřejného umění a nových uměleckých strategií

Bauhaus-Universität Weimar

Postgraduální studijní program v oblasti veřejného umění a nové umělecké strategie (MFA)

&nbsp

Fakulta umění a designu Bauhaus-Universität Weimar založena na angličtině, postgraduální studijní program MFA »Veřejné umění a nové umělecké strategie" v zimním semestru 2001/02. Jako první a jediný magisterského studijního programu svého druhu v Německu, připravuje výtvarných umění studenty pro práci ve veřejné sféře a poskytuje jim dovednosti potřebné pro efektivní umělecké intervence.

Tento studijní program je zaměřen na zahraniční studenty a byla založena s start-up kapitál poskytovaných Německé akademické výměnné služby (DAAD). Studenti z celého světa se účastní tohoto programu makrofinanční pomoci, a němečtí studenti těžit z rozsáhlé sítě mezinárodních partnerských univerzit, kde mohou studovat jeden nebo dva semestry v zahraničí.Zápis do tohoto studijního programu je omezena na 40 studentů. Zahraniční studenti stráví čtyři semestry studují ve Výmaru, zatímco němečtí studenti jsou povinni studovat v zahraničí po dobu nejméně jednoho semestru. Noví studenti jsou povoleny pouze se zapsat v zimním semestru.

Obsah


Následující čtyři oblasti jsou klíčové pro uměleckého díla ve veřejném prostoru a důkladně prozkoumat během této čtyřsemestrového studijním programu:

  • Umění a Výročí
  • Výtvarné umění a architektura
  • Dočasné Intervence
  • Nové umělecké strategie

Umělecké a teoretické zkoumání těchto tematických oblastí probíhá v rámci projektů »reálné«, tj. kontext související práce vytvořen a zaveden ve veřejném prostoru ve spolupráci s různými partnery. Nápady na uměleckou intervenci ve veřejném prostoru pocházejí z uměleckých přístupů žáků a vést samostatný rozvoj individuálního práce. Formy intervence zahrnují dočasné instalace, sochy, akce a vystoupení. Digitální média rozšířila působnost veřejného prostoru zahrnují virtuální prostředí. Často pracuje odkazovat na aktuální politické, kulturní a sociální otázky, jakož i stav veřejného umění. Kromě teoreticky kontrole jednotlivých pozic, termín »veřejnost" je také centrální výzkumné téma.Program také klade důraz na další témata, jako je integrace výtvarného umění do architektury a krajiny, vyšetřování kulturu paměť, funkce památníků a role památek ve veřejném prostoru. Diskuse se také zaměřuje na aspekty globalismu, urbanismu a migrace.

»Master of Fine Arts" míra je druhé úrovně odborné kvalifikace. Magisterský zkouška se skládá z závěrečnou výstavu, ústní a písemná zkouška (diplomová práce a prezentace).

This school offers programs in:
  • Angličtina
Doba a cena
This course is Studium v kampusu
Start Date
Datum začátku
Říj. 2019
Duration
Délka trvání
4 semestry
Denní studium
Price
Cena
167 EUR
Information
Deadline
Sept. 30, 2019
Locations
Německo - Weimar, Thuringia
Datum začátku : Říj. 2019
Termín odevzdání přihlášek Sept. 30, 2019
Datum ukončení Říj. 1, 2020
Dates
Říj. 2019
Německo - Weimar, Thuringia
Termín odevzdání přihlášek Sept. 30, 2019
Datum ukončení Říj. 1, 2020