Postgraduální studijní program v oblasti veřejného umění a nové umělecké strategie (MFA)

&nbsp

Fakulta umění a designu Bauhaus-Universität Weimar založena na angličtině, postgraduální studijní program MFA »Veřejné umění a nové umělecké strategie" v zimním semestru 2001/02. Jako první a jediný magisterského studijního programu svého druhu v Německu, připravuje výtvarných umění studenty pro práci ve veřejné sféře a poskytuje jim dovednosti potřebné pro efektivní umělecké intervence.

Tento studijní program je zaměřen na zahraniční studenty a byla založena s start-up kapitál poskytovaných Německé akademické výměnné služby (DAAD). Studenti z celého světa se účastní tohoto programu makrofinanční pomoci, a němečtí studenti těžit z rozsáhlé sítě mezinárodních partnerských univerzit, kde mohou studovat jeden nebo dva semestry v zahraničí.Zápis do tohoto studijního programu je omezena na 40 studentů. Zahraniční studenti stráví čtyři semestry studují ve Výmaru, zatímco němečtí studenti jsou povinni studovat v zahraničí po dobu nejméně jednoho semestru. Noví studenti jsou povoleny pouze se zapsat v zimním semestru.

Obsah


Následující čtyři oblasti jsou klíčové pro uměleckého díla ve veřejném prostoru a důkladně prozkoumat během této čtyřsemestrového studijním programu:

  • Umění a Výročí
  • Výtvarné umění a architektura
  • Dočasné Intervence
  • Nové umělecké strategie

Umělecké a teoretické zkoumání těchto tematických oblastí probíhá v rámci projektů »reálné«, tj. kontext související práce vytvořen a zaveden ve veřejném prostoru ve spolupráci s různými partnery. Nápady na uměleckou intervenci ve veřejném prostoru pocházejí z uměleckých přístupů žáků a vést samostatný rozvoj individuálního práce. Formy intervence zahrnují dočasné instalace, sochy, akce a vystoupení. Digitální média rozšířila působnost veřejného prostoru zahrnují virtuální prostředí. Často pracuje odkazovat na aktuální politické, kulturní a sociální otázky, jakož i stav veřejného umění. Kromě teoreticky kontrole jednotlivých pozic, termín »veřejnost" je také centrální výzkumné téma.Program také klade důraz na další témata, jako je integrace výtvarného umění do architektury a krajiny, vyšetřování kulturu paměť, funkce památníků a role památek ve veřejném prostoru. Diskuse se také zaměřuje na aspekty globalismu, urbanismu a migrace.

»Master of Fine Arts" míra je druhé úrovně odborné kvalifikace. Magisterský zkouška se skládá z závěrečnou výstavu, ústní a písemná zkouška (diplomová práce a prezentace).

Program se vyučuje na:
Angličtina
Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Říj 2019
Duration
4 semestry
Denní studium
Price
167 EUR
Deadline
Zář 30, 2019
Podle místa
Podle data
Start Date
Říj 2019
End Date
Říj 1, 2020
Termín odevzdání přihlášek
Zář 30, 2019

Říj 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
Zář 30, 2019
End Date
Říj 1, 2020