Jakmile vidíte dech beroucí krásu Alp, jezer, měst a hradů Švýcarska, uvidíte, proč se švýcarská kultura otáčí kolem přírody a venku. Využijte výměnné zkušenosti YFU v jedné z nejvíce ekologicky známých zemí na světě!

Pohled

Dostupné stipendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant Společenství YFU
 • 384 - Fond finanční pomoci YFU

Požadavek na věk

1. března 2000 - 1. září 2002.

Studenti, kteří nesplňují tento věkový požadavek nebo absolvují střední školu před začátkem svého programu, budou považováni za přijetí případ od případu.

 • Jazyk: Romansch, italština, němčina a francouzština. 2 roky studium němčiny a francouzštiny. Studenti, kteří mají méně než 2 roky francouzštiny, se nemusí přihlásit do francouzského mluvení. Studenti, jejichž francouzské dovednosti jsou pod úrovní přes 2 roky jazykové studium a studenti, kteří nesplňují požadavky německého jazyka, budou muset na vlastní náklady absolvovat další jazykové kurzy.
 • Hostitelská rodina: Většina hostitelských rodin se nachází v malých městech nebo vesnicích v blízkosti metropolitních oblastí. Švýcarské rodiny obvykle jedí večeři společně. Večeře je perfektní příležitostí k projednání toho, co se stalo během dne, ke sdílení nápadů a přípravě plánů na víkend nebo svátky.
 • Škola: od srpna do poloviny července, s prázdninami po celý rok. Škola je obvykle od 8:45 do 15:00. Lekce jsou obvykle kolem 45 minut a jsou odděleny krátkými přestávkami.

Akademické programy

Ve Švýcarsku si můžete vybrat, zda chcete žít a navštěvovat školu ve francouzském nebo německy mluvícím prostoru!

Škola: Jako výměnný student ve Švýcarsku budete zapsáni do gymnázia / collège, což je střední škola pro studenty s vysokoškolským vzděláním. Vzhledem k tomu, že švýcarské školy mají tendenci být akademicky náročné, buďte připraveni na tvrdě pracovat! Švýcarský školní systém je poměrně decentralizovaný, což znamená, že vaše školní zkušenosti se mohou lišit v závislosti na tom, kde se nacházíte. Některé švýcarské školy nabízejí svým studentům mimoškolní aktivity a akce a výměna studentů může mít příležitost připojit se k mnoha mimoškolním událostem, které se mohou odehrávat ve vaší komunitě.

Intenzivní jazyková orientace: Studenti, kteří mají méně než dva roky jazykové studium pro německy mluvící Švýcarsko, budou zapsáni do intenzivní čtyřtýdenní jazykové výuky, která je k dispozici za příplatek ve výši přibližně 1 100 CHF. Studenti jsou vyzýváni, aby začali studovat němčinu ihned poté, co byli přijati do programu.

Studenti, kteří chtějí studovat ve francouzském jazyce ve Švýcarsku, musí splňovat dvouletý požadavek na jazyk. Před odjezdem absolvují studenti jazykový test. Po příjezdu mohou studenti vyžadovat intenzivní jazykový kurz, pokud nesplní úroveň A2 francouzštiny.

Německý vs. švýcarský německý jazyk: Pokud opravdu rád učíte nové jazyky, měli byste určitě zvážit bydlení v německy mluvícím regionu Švýcarska! Zatímco všechny psané jazykové a školní studium jsou vyučovány ve standardním německém jazyce, není to mluvený jazyk lidí. Švýcarská němčina má některé podobnosti, ale také se značně liší od standardních německých. Hostující rodiny YFU jsou požádány, aby mluvily standardně německy se svým studentem doma, ale rychle se zvyknete na švýcarsko-německý dialekt ve své oblasti, protože každý mimo školu a vaše rodina použijí místní dialekt. To je skvělý způsob, jak se během svého pobytu v zahraničí dozvědět více než jeden jazyk!

Nepovinné výlety: Mnoho dalších událostí, jako jsou rodinné setkání a regionální setkání, se může konat v průběhu celého roku. Studenti se také rozhodli navštívit čtyřletý až pětdenní lyžařský tábor ve švýcarském lyžařském středisku za příplatek. Tento tábor je částečně dotován YFU Švýcarskem, takže studenti by měli platit asi 200 CHF. Tyto náklady zahrnují pokoj a prkno, skipas a cestování pro studenty do resortu.

dodatečné informace

Orientace: Všichni žáci, kteří žádají o semestrální nebo roční program, musí mít k dispozici povinnou třídenní národní předzastávkovou orientaci, která se obvykle koná v polovině července. Tato orientace je nezbytnou součástí programu zaměřeného na přípravu studentů na jejich zkušenosti v zahraničí. Všichni studenti se budou účastnit jednodenní místní orientace před odjezdem v květnu nebo červnu. Během týdne po příjezdu bude k dispozici týdenní orientační tábor. V lednu se budete účastnit střednědobé orientace, která zahrnuje čtyřdenní lyžařský tábor v Alpách. Před návratem domů budete mít ve Švýcarsku opětovnou orientaci s dalšími studenty roku. Ve výuce programu jsou zahrnuty všechny náklady na orientaci.

Další požadavky na aplikace: Kromě všech dokladů o žádosti musí žáci, kteří žádají o francouzsky mluvící švýcarský program, předložit hostitelský rodinný dopis napsaný ve francouzštině a barevnou kopii první stránky cestovního pasu. Je důležité poznamenat, že studenti, kteří předtím studovali v zahraničí na semestr nebo rok, nejsou způsobilí pro francouzský nebo německý švýcarský program.

Výuka zahrnuje

 • Umístění s pečlivě vybranou hostitelskou rodinou
 • Zápis do místní švýcarské střední školy
 • Komplexní zdravotní pojištění
 • Transfery z letiště
 • Domácí a mezinárodní cestování
 • Všechny směry před odjezdem a po příletu
 • Předprogramová podpora ze strany vyškoleného personálu YFU
 • Podpora ze strany zástupce YFU Švýcarsko během programu

Dodatečné náklady: Dodatečné náklady studentům, které nejsou zahrnuty do výuky, zahrnují cestovní náklady do školy a ze školy (přibližně 30 CHF za měsíc), učebnice a další školní materiály. Výuka programu nezahrnuje osobní výdaje. YFU Švýcarsko doporučuje, aby studenti plánovali zhruba za CHF 250 za každý měsíc, že ​​jsou v programu.

Uzávěrka přihlášek: lhůta pro podávání žádostí o stipendium je 1. října. Termín pro podání žádosti o stipendium je 1. prosince. Termín pro všechny programy letošního nebo podzimního odjezdu (červen - září) je 15. března. Programy se mohou vyplnit před termínem, proto doporučujeme předčasné podání!

Program se vyučuje na:
 • Francouzština
 • Němec

Zobraz 22 více kurzů z Youth for Understanding USA »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
1 rok
Denní studium
Price
15,995 USD
Rok
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Termín odevzdání přihlášek
End Date