Chcete navštívit nádhernou zemi Baltského moře? Litva s mnoha krásnými plážemi na pobřeží Baltského moře a četnými jezery je útočištěm pro výměnu studentů! Můžete zažít všechny čtyři roční období v Litvě - horké a slunné léto, pestrobarevné podzimy, zasněžené zimy a zelený pramen.

Pohled

Dostupné stipendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant Společenství YFU
 • 384 - Fond finanční pomoci YFU

Požadavek na věk

1. června 2000 - 1. srpna 2003. Vysokoškolští studenti: 1. června 1992 - 1. června 2001.

Studenti, kteří nesplňují tento věkový požadavek nebo absolvují střední školu před začátkem svého programu, budou považováni za studium na střední škole v jednotlivých případech.

 • Jazyk: litevština. Předchozí jazykové studium se nevyžaduje.
 • Hostitelská rodina: Studenti mohou být umístěni po celé zemi ve městech, jako jsou Vilnius, Kaunas a Klaipeda. Většina umístění je v městských nebo příměstských oblastech.
 • Škola začíná v září a končí v polovině června. Jsou podzimní, vánoční a velikonoční prázdniny.

Akademické programy

Škola: školy v Litvě mají dvanáct stupňů a zdůrazňují akademické výsledky. Absolvujete kurzy na vyšší sekundární úrovni v široké škále předmětů včetně matematiky, společenských věd, literatury, cizího jazyka, historie, politiky, biologie, chemie, fyziky, informatiky, hudby, umění a sportu. Většina předmětů je povinná, ale budete mít možnost vybrat některé konkrétní předměty, které vyhovují vašim konkrétním zájmům.

Kulturní výpravy: Dobrovolníci také organizují další aktivity pro studenty - ve vaší budoucnosti může být vánoční večírek, kurzy vaření nebo jiné zábavné aktivity! Cestovní výlet YFU je také nabízen všem studentům v listopadu - čtyřdenní silniční výlet se účastní studenti po celé zemi a je organizován týmem dobrovolníků. Studenti se zastaví po cestě k prozkoumání měst, krajiny, muzeí, přírody, jedinečné architektury a mnoha dalších kulturních památek, které Litva nabízí! Tato cesta je skvělou cestou pro výměnu studentů, kteří se seznámí s jejich novým domovem.

Proběhne dobrovolný výlet do ostatních pobaltských zemí Estonska a Lotyšska - spolu s Litvou jsou tyto tři baltické krásy známé jako "tři sestry". Studenti navštíví Riga, hlavního města Lotyšska, a hlavního města Estonska v Tallinnu. Tato cesta je nabízena za příplatek cca 300 EUR. Studenti se při příjezdu do Litvy dozví o kulturních expedicích více.

Program Sport pro porozumění (SFU)

Basketbalista: Není to přehnané říct, že basketbal je nejoblíbenější sport v Litvě - domorodci si vtipují, že basketbal je druhým náboženstvím země. Pro miliony lidí po celém světě to bylo právě basketbal a jeho hvězdní hráči jako Arvydas Sabonis nebo Sarunas Marciulionis, kteří na mapě uváděli jméno Litvy. YFU USA nabízí letní výměnný program pro Litvu, který se zaměřuje na basketbalový tým!

Účastníci YFU budou žít s pečlivě vybranou hostitelskou rodinou, navštěvovat střední školu a zapsat se do specializované basketbalové školy po škole. Studenti, kteří žádají o tento program, by měli mít 2 nebo více let zkušeností na basketbalu na vysoké úrovni. Budete trénovat a hrát soutěžní basketbalový tým 3-6krát týdně po vašich třídách. Kromě toho mají pokročilé týmy hry a zápasy o víkendu, kde hrají v národních a / nebo mezinárodních ligách. Méně pokročilé hrají méně zápasů a mají více zápasů mezi jinými týmy ve stejné škole nebo týmy stejné úrovně od jiných škol. Studenti tohoto programu budou muset zaplatit další školní poplatek za basketbal (max. 130 EUR za měsíc). Tento poplatek bude hostitelské škole placen přímo účastníkem. Litva má velmi vysoké standardy v basketbalu - pokud jste student, který se zajímá o basketbal, dostanete velmi dobrý trénink! Mohou být požadovány další doklady prokazující technické dovednosti a schopnosti. Další informace vám poskytne e-mail na adresu info@yfu.org, kde budete kontaktovat zástupce.

Basketbalový fanoušek: Studenti, kteří se zajímají o basketbal, ale nechtějí hrát konkurenci, mají také možnost jít na program basketbalového fanouška! Kromě navštěvování místní střední školy a bydlení s hostitelskou rodinou budou studenti zapsáni do fan klubu jednoho z dvou nejoblíbenějších basketbalových týmů v Litvě - Zalgiris (Kaunas) nebo Lietuvos (Vilnius). Jako součást tohoto zápisu jsou studentům uděleny sezónní vstupenky do všech domácích her. Účastní se basketbalových zápasů v hostitelském městě a kolem Litvy.

dodatečné informace

Orientace: Všichni žáci, kteří žádá o semestrální nebo roční program, musí mít k dispozici povinnou třídenní národní předzastávkovou orientaci, která se obvykle koná v polovině července. Tato orientace je nezbytnou součástí programu zaměřeného na přípravu studentů na jejich zkušenosti v zahraničí. Všichni studenti se budou účastnit jednodenní místní orientace před odjezdem v květnu nebo červnu. Po příjezdu do Litvy se studenti zúčastní třídenní orientace po příjezdu, kde absolvují základní jazykové a kulturní školení. Studenti ročníku navštěvují třídenní střednědobou orientaci a všichni studenti navštěvují třídenní návratovou orientaci, aby reflektovali své zkušenosti. Ve výuce programu jsou zahrnuty všechny náklady na orientaci.

Dodatečné náklady: Studenti jsou zodpovědní za pokrytí nákladů na školní uniformu (v případě potřeby kolem 50-100 EUR) a dopravu do školy (případně kolem 25-30 EUR měsíčně). Výuka programu nezahrnuje osobní výdaje. YFU Litva doporučuje, aby studenti naplánovali zhruba 100 EUR za každý měsíc svého programu.

Uzávěrka přihlášek: lhůta pro podávání žádostí o stipendium je 1. října. Termín pro podání žádosti o stipendium je 1. prosince. Termín pro všechny programy letošního nebo podzimního odjezdu (červen - září) je 15. března. Programy se mohou vyplnit před termínem, proto doporučujeme předčasné podání!

Výuka zahrnuje

 • Umístění s hostitelskou rodinou
 • Zápis do místní litevské střední školy
 • Transfery z letiště
 • Domácí a mezinárodní cestování
 • Všechny směry před odjezdem a po příletu
 • Předprogramová podpora ze strany vyškoleného personálu YFU
 • Podpora z místního zástupce YFU Litvy při programu
 • Komplexní pojištění
Program se vyučuje na:
 • Litevský

Zobraz 22 více kurzů z Youth for Understanding USA »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
1 - 2 semestry
Denní studium
Price
13,995 USD
Semestrální program
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Termín odevzdání přihlášek
End Date