Lotyšsko může být malým místem na mapě světa, ale pohostinnost, historie, kultura, dobrodružství a lidé budou mít velkou část vašeho srdce, pokud si vyberete tuto pobaltskou zemi jako svou destinaci YFU.

Pohled

Dostupné stipendia

 • 385 - Holcomb
 • 378 - Stipendium Grand Forks Scheels
 • 368 - Grant Společenství YFU
 • 384 - Fond finanční pomoci YFU

Požadavek na věk

Programy zvláštního zájmu: 1. července 2000 - 1. července 2003. Ruský jazykový program: 1. září 2000 - 1. srpna 2003.

Studenti, kteří nesplňují tento věkový požadavek nebo absolvují střední školu před začátkem svého programu, budou považováni za přijetí případ od případu.

 • Jazyk: ruština a lotyština. Předchozí jazykové studium se nevyžaduje.
 • Hostitelská rodina: hostitelské rodiny YFU žijí ve městech jako Riga, Liepaja nebo Ventispils.
 • Škola: Začíná v září a končí v květnu, s krátkými přestávkami na podzim, na Vánoce a na jaře.

Letní program: ruský jazyk

Pokud vás objevují nové kultury a lidé, vyzkoušejte v Lotyšsku pět týdnů homestay! Studenti na letním programu ruského jazyka v Lotyšsku budou žít v hlavním městě Lotyšska v Rize a budou žít s rodilou rodilou rodilou lotyšskou hostitelskou rodinou. Budete se moci ponořit do jazyka, vstřebat pestrou kulturu a vytvořit nové kamarády ve vaší místní komunitě. Budete mít také jedinečnou příležitost žít s místní hostitelskou rodinou a navštěvovat letní institut ruského jazyka. Po celou dobu studia studenti YFU navštěvují rušivé kurzy ruského jazyka. Jazykové kurzy jsou 3 hodiny denně, 4 dny v týdnu - což dává studentům spoustu času na učení se ruštině a prozkoumání jejich dočasného bydliště. Mimo školních tříd jsou studenti povzbuzováni, aby se zapojili do svých místních komunit tím, že se připojí k klubům, sportům a týmům. Po příjezdu do Lotyšska mají studenti dvoudenní orientaci spolu s studenty YFU z celého světa, kteří se rozhodli učinit z Lotyšska dočasný domov. Na konci programu cestují studenti do Siguldy pro návrat zpět, kde prozkoumají město a přemýšlejí o svých zkušenostech.

Akademické programy

Během svého času v Lotyšsku budete žít s hostitelskou rodinou a navštěvovat místní střední školu. Součástí vaší zkušenosti bude:

Škola: Školy v Lotyšsku zdůrazňují akademické výsledky. Atmosféra v učebně je formální a studenti by měli s učiteli zacházet s největším respektem. Střední vzdělání v Lotyšsku je rozděleno na střední školy (univerzitní přípravné školy) a odborné školy. Střední školy jsou známé jako vidusskolas (střední škola). Většina těchto škol trvá tři roky a studenti musí absolvovat alespoň 12 předmětů. Budete absolvovat kurzy na vyšší sekundární úrovni v celé řadě předmětů, včetně matematiky, jazyka, historie, biologie, společenských věd, hudby, umění a sportu.

Některé střední školy, známé jako gymnasium, se mohou specializovat na skupinu předmětů, jako jsou matematika, fyzika a počítačové vědy, chemie a biologie, cizí jazyky a humanitní obory atd.

Lotyšsko Speciální zájmové programy

Umělecké a hudební školy mají své charakteristické místo v lotyšském systému vzdělávání. Jsou známí svou vysokou profesionalitou a klasickou školou. V těchto školách je intenzivní speciální výuka kombinována s požadovanými kurzy liberálního umění. Existují přísné požadavky na studenty, ať už se plánuje nebo ne profesionální kariéra, vyžadující nejvyšší úsilí, které může student dát. Studenti na programech se zvláštním zájmem se účastní stejných orientací jako tradiční akademické programy.

Umění: V uměleckých školách se studenti učí základy klasického umění. Pracují v barvách tužky, vody a oleje a inkoustu. Škola užitého umění nabízí kurzy v oboru keramiky, textilu, dřeva, kůže, skla a kovářství. Studenti, kteří žádají o tento program, by měli mít alespoň dva roky zkušeností v oboru umění a budou muset předložit doporučení dopředného učitele umění.

Balet: Studenti v baletu budou zapsáni na místní střední škole a místní profesionální baletní školu. Studenti se zúčastní baletních tříd alespoň 2-3krát týdně. Studenti musí mít alespoň dva roky baletního zážitku a musí předložit prohlášení od svého baletního instruktora nebo školy ověřující své zkušenosti.

Hudba: Studenti, kteří se účastní hudebního programu do Lotyšska, navštěvují buď střední školu, která se specializuje na hudbu nebo která nabízí mimořádně silné mimoškolní možnosti. V hudebních školách dostávají studenti instrukce v oblasti hlasu, solfeggia, teorie a historie hudby, zpěv ve sboru a klavír a druhý nástroj, který si student zvolil. Studenti mají možnost hrát ve školním orchestru a zpívat ve sboru. Studenti, kteří se ucházejí o tento program, by měli mít alespoň dva roky zkušeností s hudbou a budou muset poskytnout doporučení učitelky hudby.

dodatečné informace

Orientace: Všichni žáci, kteří žádá o semestrální nebo roční program, musí mít k dispozici povinnou třídenní národní předzastávkovou orientaci, která se obvykle koná v polovině července. Tato orientace je nezbytnou součástí programu zaměřeného na přípravu studentů na jejich zkušenosti v zahraničí. Všichni studenti se budou účastnit jednodenní místní orientace před odjezdem v květnu nebo červnu. Studenti se zúčastní čtyřdenní orientace na příjezd a jazykový kurz několik dní po příjezdu. Během této orientace studují studenti tři až čtyři hodiny denně v jazykových třídách, aby získali v lotyštině silné postavení před začátkem školní docházky. YFU Lotyšsko pořádá víkendový výlet do Tallinnu v Estonsku pro střednědobou orientaci, která se koná během víkendu na jarním víkendu. V červnu mají studenti víkend orientovaný na odchod, aby se zamysleli nad svými zkušenostmi. Ve výuce programu jsou zahrnuty všechny náklady na orientaci.

Vízové ​​informace: Informace o vízech budou poskytnuty při zápisu. Chcete-li se dozvědět více o tomto postupu, můžete se zde obrátit na lotyšskou ambasádu.

Uzávěrka přihlášek: lhůta pro podávání žádostí o stipendium je 1. října. Termín pro podání žádosti o stipendium je 1. prosince. Termín pro všechny programy letošního nebo podzimního odjezdu (červen-září) je 15. března. Programy se mohou vyplnit před termínem, proto doporučujeme předčasné podání!

Výuka zahrnuje

 • Umístění s hostitelskou rodinou
 • Zápis do místní lotyšské střední školy
 • Transfery z letiště
 • Domácí a mezinárodní cestování
 • Všechny směry před odjezdem a po příletu
 • Předprogramová podpora ze strany vyškoleného personálu YFU
 • Podpora z místního zástupce YFU Lotyšska v programu
 • Komplexní pojištění

Dodatečné náklady: Výuka programu nezahrnuje osobní výdaje. YFU Lotyšsko doporučuje, aby studenti naplánovali zhruba 150 EUR za každý měsíc, že ​​jsou v programu.

Program se vyučuje na:
 • Ruština

Zobraz 22 více kurzů z Youth for Understanding USA »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
1 rok
Denní studium
Price
15,995 USD
Program akademického roku
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Termín odevzdání přihlášek
End Date