Přečtěte si oficiální popis

Program

Program CEFAM Study abroad nabízí studentům příležitost žít ve Francii po dobu jednoho roku, jednoho semestru nebo jednoho měsíce při studiu vysokoškolského vzdělání.

Na CEFAM se všechny kurzy vyučují v angličtině profesory s pokročilými vzdělávacími tituly a značnými zkušenostmi v jejich odborné oblasti. Studenti CEFAM mají prospěch z úzkého pracovního prostředí a vysokého kontaktu mezi profesorem a žákem, který zajistí optimální podmínky pro podnikové vzdělávání v mezinárodním prostředí.

Po příjezdu studentů do Lyonu organizuje CEFAM orientační setkání, které se týká různých témat včetně akademických pravidel CEFAM, zdravotního pojištění, ubytování, semestrálního kalendáře a kulturních úprav. Po orientačním zasedání následuje uvítací večeře s pracovníky a studenty CEFAM.

Každý semestr se studenti CEFAM dobrovolně stávají zahraničními studijními studiemi pro studium v ​​zahraničí. Jejich úkolem je pomoci studentům usadit se v novém životě ve společnosti CEFAM a ve Francii tím, že jim pomohou v každodenním životě a odpovídají na své otázky.


Akademické informace

Program CEFAM sleduje tradici amerického liberálního umění v oblasti vzdělávání a nabízí kurzy jak pro podnikání, tak i pro nepodnikatele. Kredity získané v CEFAM jsou převoditelné na partnerské univerzity ve Spojených státech.

Program studia CEFAM v zahraničí zahrnuje kurzy francouzštiny zaměřené na výslovnost, slovní zásobu, gramatiku a ústní projev v souladu s úrovní studentů. Všichni naši studenti v zahraničí se také těší kurzu francouzské kultury a civilizace, jehož cílem je poskytnout nějaký pohled na Francii, její obyvatele a kulturu.

Celoživotní studium v ​​zahraničí studentů CEFAM musí absolvovat nejméně čtyři třídy za semestr (normální zatížení je pět), včetně:

  • 3 kreditní francouzské jazykové třídy
  • 1 kreditní francouzská kultura

CEFAM registruje studenty na vyučovací hodiny na základě informací, které naši administrativa sdělují domácí univerzity studentů. Jakékoli změny po tomto bodě musí být CEFAMu sděleny akademickými poradci nebo studijními odděleními v zahraničí.


Brožura


Aktivity a návštěvy

Činnosti a návštěvy jsou po celou dobu semestru organizovány, což dává studentům možnost cítit se doma v Lyonu a seznámit se s ostatními částmi Francie během jejich pobytu.

Návštěvy obvykle zahrnují jednodenní výlet do Annecy známého svým krásným jezerem nebo do Beaune, krásného města ve známé vinařské oblasti Burgundska. Součástí programu jsou také degustace vín a sýrů, prohlídka města Lyon a uvítací večeře, ve které se shromažďují všichni noví studenti zahraničních studentů.

Každý rok CEFAM pořádá večírek na Halloween a večeře díkůvzdání, čímž přinese CEFAM pracovníkům, fakultám a studentům společně pro tyto tradiční americké oslavy.


Ubytování

Studenti si mohou vybrat z 2 typů ubytování: jednolůžkové a jednolůžkové.

Jednoduché apartmány se nacházejí v moderní rezidenci, která je ideálně situována 10 minut od centra Lyonu a 20 minut od metra CEFAM.

Studenti se také mohou rozhodnout prožít život ve francouzské rodině, pokud se skutečně chtějí ponořit do francouzského životního stylu. Žijí spolu se schválenou francouzskou rodinou v Lyonu a sdílejí život, jídla a jazyk rodiny. Balíčky jsou flexibilní a nabízejí ubytování až do 7 snídaní a večeří týdně.


Hlavní univerzitní akademický poradce

Studenti v CEFAMu absolvují kurzy, které předem schválily jejich akademičtí poradci na svých univerzitách. Povinností studentů je setkat se s jejich akademickým poradcem při podání žádosti na CEFAM a podrobně projednat jejich zápis do semestru v zahraničí; měly by také předem a písemně potvrdit, které kurzy jsou volitelné a jaké jsou požadavky na získání titulu.

Studentům je také doporučeno, aby si pamatovali, že pro zachování studentských víz ve Francii je zapotřebí minimálně 12 akademických kreditů.


Náklady

Cena výuky: 260 € / americký kredit

Studenti musí mít minimálně 12 kreditů, aby byli studenti na plný úvazek.

Bydlení:

  • Jeden byt: 3 240 € / semestr
  • Hostitelská rodina: 4 520 € / semestr

Program se vyučuje na:
Angličtina

Zobraz 1 více kurzů z CEFAM French-American Business School »

Poslední aktualizace July 18, 2018
This course is Campus based
Start Date
Sep 2, 2019
Led. 2020
Duration
1 semestr
Denní studium
Price
3,120 EUR
Výdaje na školení: 260 € za americký kredit. Studenti musí mít minimálně 12 kreditů, aby byli studenti na plný úvazek.
Deadline
Červen 1, 2019
Kontaktuj školu
Podle místa
Podle data
Start Date
Sep 2, 2019
End Date
Pros. 13, 2019
Termín odevzdání přihlášek
Červen 1, 2019
Start Date
Led. 2020
End Date
Dub. 26, 2020
Termín odevzdání přihlášek

Sep 2, 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
Červen 1, 2019
End Date
Pros. 13, 2019

Led. 2020

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Dub. 26, 2020