Nejčastěji osídlená země v Evropě se může pochlubit druhou nejvyšší mírou gramotnosti na světě. Jedna ze tří Národních národů Baltské ligy má Estonsko krásné pláže a zalesněné enklávy, které můžete nabídnout, a jako student YFU budete moci zažít to všechno!

Pohled

Dostupné stipendia

 • 385 - Holcomb
 • 368 - Grant Společenství YFU
 • 384 - Fond finanční pomoci YFU

Požadavek na věk

Odjezd: 15. únor 2000 - 16. srpna 2003. Jarní odjezd: 5. července 1999 - leden 2003.

Studenti, kteří nesplňují tento věkový požadavek nebo absolvují střední školu před začátkem svého programu, budou považováni za přijetí případ od případu.

 • Jazyk: estonština. Předchozí jazykové studium se nevyžaduje. Studenti mohou být také umístěni v rusky mluvících rodinách.
 • Hostitelské rodinné umístění: Hostující rodiny YFU žijí ve venkovských, příměstských nebo městských oblastech, včetně měst jako Tartu, Tallinn a dalších měst.
 • Škola: Začíná začátkem září a končí na začátku června, s přestávkami v říjnu, na Vánoch av březnu. Školní den začíná kolem 8:00 a končí kolem 15:00

Akademické programy

Během vašeho pobytu v Estonsku budete žít s hostitelskou rodinou a navštěvovat místní školu. Součástí vaší zkušenosti bude:

Škola: Školy v Estonsku zdůrazňují vysokoškolské výsledky. Studenti YFU jsou obvykle zařazeni do 10. nebo 11. třídy podle věku a zájmů. Vzdělávací atmosféra ve třídě je formální a studenti s učiteli zacházejí s respektem, ale pokud jste ochotni pracovat tvrdě, učitelé vám rádi pomohou rozvíjet své dovednosti! Učíte se na vyšších sekundárních úrovních v širokém spektru předmětů, včetně estonštiny, matematiky, historie, biologie, hudby, umění a sportu.

YFU vyměňuje studenty do Estonska také možnost zúčastnit se specializovaného programu zaměřeného na umění, film a média, hudbu, přírodu nebo divadlo. Pro každý z těchto programů studenti navštěvují tradiční střední školu a absolvují kurzy ve své zvolené specializaci.

Umělecký program: Umělecký program je ideální pro studenty, kteří se zajímají především o výtvarné umění. Umělecká řezba a zpracování textilu, jantaru, kůže a kamene je velmi populární a je k dispozici jako specialita v mnoha školách po celém Estonsku. Ve zvláštním uměleckém programu navštěvujete veřejnou střední školu, která se zaměřuje na umění nebo navštěvujete pravidelnou střední školu a odpoledne vyučovat speciální uměleckou školu. Budete mít obecné předměty (například estonský jazyk, biologii, historii apod.) A vybírat si z celé řady výtvarných lekcí, které se obvykle konají nejméně 10 hodin týdně. Budete schopni studovat předměty, jako je umělecká historie, kresba, malba, grafické umění, keramika, textilní design, kožené umění, restaurování dřeva, kování a další. Předložte prosím fotografie alespoň šesti vašich předchozích skladeb s vaší přihláškou.

Film a média: Několik středních škol má speciální programy pro média a film, kde se studenti mohou naučit teorii a praxi tvorby filmů. V škole budete mít kromě běžných učebních předmětů zaměřených na média a filmy, jako je návrh počítače , fotografování, historii tvorby filmů a tvorby filmů. Studenti mohou také získat příležitost dobrovolně se angažovat v největších estonských filmových festivalech a v některých městech se mohou zapojit do filmového klubu v místním mládežním centru. Studenti musí předložit příklad své předchozí filmové práce nebo motivační dopis k účasti v programu.

Hudba: Studenti navštěvují státní školy zaměřené na hudbu, které jsou organizovány do dvou cyklů - jeden pro akademické vzdělání a jeden pro hudbu. Úroveň hudební výchovy je velmi vysoká a studium se bude skládat z předmětů, jako je hudební teorie , nástroje, solfeggio a audity výkonů, nebo účast na sborech a orchestrech. Předložte alespoň jedno CD s příklady vaší úrovně hudby a také písemný popis vašich hudebních studií a zkušeností spolu s vaší přihláškou.

Příroda: Více než 50% Estonska je pokryto lesem a země má více než 1000 jezer! Estonsko nabízí milovníkům přírody nedotčenou a nedotčenou krajinu k prozkoumání. Tento inovační roční program nabízí studentům mnoho příležitostí dozvědět se a ocenit životní prostředí této pobaltské země. Vedle pravidelného akademického programu budou studenti každý měsíc absolvovat výcvik na různých místech v Estonsku a na jeho ostrovech. Nejenže oceníte přírodní krásy Estonska, ale také se dozvíte o environmentálních problémech, kterým země čelí. Jedná se o dokonalý program pro milovníky dobrodružné přírody!

Předběžné aktivity (závislé na počasí) nabízené pro program Nature zahrnují kanoistiku řeky Ahja a Vohandu; návštěva ostrova Piirissaar, panenských lesů Alutaguse, parku starých břidlic v Kohtla-Nomme, národního parku Lahemaa, ochrany přírody Alam-Pedja, rybářské farmy Polula a poloostrova Noarootsi; lyžování v Korvemaa; po ledové cestě na ostrov Vormsi; a pozorování ptáků v národním parku Matsalu!

Poznámka: Program přírody nemusí být vhodný pro studenty se závažnými zdravotními problémy nebo alergiemi.

Divadlo: Během vašeho pobytu v Estonsku budou studenti navštěvovat pravidelné akademické kurzy během dne a účastnit se vysoce profesionálního mimoškolního divadelního programu. Divadelní program vám také umožňuje zúčastnit se celostátního školního divadelního festivalu v Estonsku. Předložte prosím své fotografie, které se účastníte ve hře nebo v herecké skupině, a motivační prohlášení, které vysvětluje, proč se chcete účastnit divadelního programu s vaší aplikací.

Nepovinné výlety: Studenti YFU mohou také mít možnost zúčastnit se dalších výletů během programu za příplatek:

 • Jižní Estonsko / Lotyšsko Výlet: Studenti mohou mít možnost cestovat do jižního Estonska a Lotyšska na třídenní výlet do krásné přírody. To je také skvělé období, kdy studenti vidí mnoho podobností a rozdílů mezi pobaltskými zeměmi.
 • Víkendový výlet do Finska: Studenti mohou mít příležitost cestovat do Helsinek, aby si zahlédli, jak žijí jejich nové sousedy na severu.
 • Výlet do Narva: Studenti cestují do Narva - město v Estonsku, které sdílí hranice s Ruskem. Výlet se obvykle koná během dvou dnů v březnu nebo v dubnu. Na této cestě si studenti navštíví pevnost a také se setkají s dalšími místními studenty na debatu a objeví jeden z skrytých drahokamů Estonska.

dodatečné informace

Orientace: Všichni studenti, kteří žádají o semestrální nebo roční program, musí mít k dispozici povinnou třídenní národní předzastupkovou orientaci, která se obvykle koná v polovině července nebo na začátku prosince. Tato orientace je nezbytnou součástí programu zaměřeného na přípravu studentů na jejich zkušenosti v zahraničí. Všichni studenti se budou účastnit jednodenní místní orientace před odjezdem v květnu nebo červnu. YFU Estonsko poskytne čtyřdenní orientaci po příjezdu, která zahrnuje základní jazykový kurz. Budou také nabízet shromáždění pro studenty YFU a jejich hostitelské rodiny po celý rok a opětovné vstupní období pro dva dny v červnu.

Důležité informace: YFU doporučuje, aby všichni studenti byli před odjezdem do Estonska očkováni proti jakýmkoli chorobám přenášeným klíšťaty. Studenti by měli do programu vložit také notářský a apostilový formulář pro rodiče.

Výuka zahrnuje

 • Umístění s pečlivě vybranou hostitelskou rodinou
 • Zápis do místní estonské střední školy
 • Transfery z letiště
 • Domácí a mezinárodní cestování
 • Všechny směry před odjezdem a po příletu
 • Předprogramová podpora ze strany vyškoleného personálu YFU
 • Podpora ze strany zástupce YFU Estonska během programu
 • Komplexní pojištění

Dodatečné náklady: Možné náklady zahrnují dopravu do školy, učebnice, povolení k pobytu (65 EUR) a osobní výdaje. Mějte na paměti, že budete potřebovat koupit správné zimní oblečení a boty vhodné pro zimní sezónu v Estonsku - v lednu a únoru mohou teploty klesnout pod -25 ° Celsia! Výuka programu nezahrnuje osobní výdaje. YFU Estonsko doporučuje, aby studenti naplánovali zhruba 150 EUR za každý měsíc, že ​​jsou na programu.

Termín podání žádosti

Uzávěrka přihlášek pro všechny zimní a jarní odjezdové programy (leden-březen) je 1. října . Termín pro podání žádosti o stipendium je 1. prosince . Termín pro všechny programy odletů v létě nebo na podzim (červen-září) je 15. března . Programy se mohou vyplnit před termínem, proto doporučujeme předčasné podání!

Program se vyučuje na:
 • Estonština

Zobraz 22 více kurzů z Youth for Understanding USA »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
1 rok
Denní studium
Price
15,995 USD
Rok
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Termín odevzdání přihlášek
End Date