Německo je úchvatně krásná země s jedinečnou a rozmanitě moderní kulturou na každém kroku. Mnoho výměnných studentů s radostí zavolalo Německo!

Pohled

Dostupné stipendia

 • 374 - Pamětní stipendium Alexandra Voigta
 • 64 - Štipendium společnosti Chevron Corporation
 • 115 - výměna mládeže v kongresu a Bundestagu
 • 7 - Mezinárodní stipendium Epson America, Inc.
 • 358 - Goethe Institut - Stipendium PASCH
 • 385 - Holcomb
 • 378 - Stipendium Grand Forks Scheels
 • 368 - Grant Společenství YFU
 • 384 - Fond finanční pomoci YFU
 • 273 - YFU Stiftung
 • 305 - Program Stipendia YFU do Německa

Požadavek na věk

Odjezd: 1. října 1999 - 15. ledna 2003. Letní program: 1. dubna 2000 - 31. prosince 2003. Odjezd: 1. dubna 2000 - 1. srpna 2003.

Studenti, kteří nesplňují tento věkový požadavek nebo absolvují střední školu před začátkem svého programu, budou považováni za přijetí případ od případu.

 • Jazyk: němčina. Předchozí jazykové studium se nevyžaduje. Studenti ročníku a semestru se účastní třítýdenní orientace a intenzivního jazykového kurzu (OLC), který pomůže rozvinout znalost německého jazyka.
 • Hostitelská rodina: Studenti jsou umístěni po celém Německu, obvykle v přírodě, v malých městech (až 30 000 osob) nebo ve středně velkých městech (mezi 31 000 až 125 000 osobami). Velké množství studentů je umístěno ve větších městech. Okouzlujícím aspektem německého rodinného života je tradice, že v odpoledních hodinách přijíždí rodinní příslušníci a přátelé na čaj nebo kávu. To je perfektní příležitost seznámit se s vaší novou hostitelskou rodinou a přáteli.
 • Škola: začíná v polovině srpna nebo začátkem září a končí od poloviny června do začátku července.
 • Zábava: Sportovní kluby, hudební kluby, fotbal, turistika, kempování a cestování.

Letní programy

Prohlédněte si Německo letos v létě prostřednictvím týdenní berlínské kulturní cesty a čtyřtýdenní homestay v jiné části země. Po příjezdu do Berlína se studenti připojí ke skupině studentů YFU z celého světa s řadou orientačních aktivit, prohlídek měst, návštěv muzeí a památek a místních kulturních akcí. Studenti pak zůstanou s hostitelskými rodinami po celém Německu, aby se setkali s každodenním životem a navštěvovali školu až 3 týdny. Program se ukončí dalším dvoudenním seminářem v Berlíně, než se vrátí domů.

Akademické programy

Německo má celou řadu kulturních příležitostí a hostitelskou rodinu, která čeká na jejich sdílení! Jako výměnný student do Německa bude součástí vaší zkušenosti:

Škola: Jako student v Německu, můžete být umístěn v tělocvičně nebo gesamtschule. Většina studentů navštěvuje gymnázium, které připravuje studenty na vstup do německého univerzitního systému. Gymnázium má soubor základních tříd (matematika, věda, jazyky, společenské vědy) doplněných o volitelné předměty. Ve škole se studenti mohou účastnit tělesné výchovy, umění (divadla, hudby a fotografie), počítačových projektů a dalších akcí. Studenti YFU by měli být připraveni na možnost navštěvování tříd ve dvou nebo nižších ročnících než jejich americká úroveň. Studenti v Německu tráví poslední ročník střední školy připravující výhradně na německé vysoké školy, takže studenti YFU obvykle neprojevují kurzy na této úrovni.

Mimo školy: Většina německých mladých lidí je zapojena do organizací, jako jsou sportovní kluby, církve a komunitní vzdělávací centra. Účastníci výměnných kurzů jsou vyzýváni, aby využili mimoškolní aktivity nabízené ve svých komunitách.

dodatečné informace

Orientace: Všichni studenti, kteří žádají o semestrální nebo roční program, musí mít k dispozici povinnou třídenní národní předzastupkovou orientaci, která se obvykle koná v polovině července nebo na začátku prosince. Tato orientace je nezbytnou součástí programu zaměřeného na přípravu studentů na jejich zkušenosti v zahraničí. Všichni studenti se budou účastnit jednodenní místní orientace před odjezdem v květnu nebo červnu. Ve výuce programu jsou zahrnuty všechny náklady na orientaci. Studenti budou navštěvovat střednědobou orientaci, která se koná v různých městech, jako jsou Mnichov, Drážďany, Hamburk a Berlín. Střednědobá orientace bude šest dní a každá orientace nabízí skvělou příležitost setkat se s dalšími studenty YFU a prozkoumat německou historii, kulturu a politiku. Před návratem domů se studenti také zúčastní dvoudenní regionální orientace pro návrat. Tyto orientace jsou také zahrnuty do výuky programu.

Důležité informace: Studenti, kteří se dříve účastnili výměny v semestru nebo roce v jiné zemi, nemají nárok na roční nebo semestrální program v Německu. Žadatelé by navíc měli vědět, že kouření je zakázáno pro osoby mladší 18 let v Německu. Studenti, kteří jdou do jakéhokoliv německého programu, nemusí před odjezdem získat vízum. Studentské výměnné kurzy YFU USA budou žádat o povolení k pobytu v Německu za pomoci YFU Germany a jejich hostitelských rodin.

"Existují jisté zkušenosti v životě, které se zdají postavit na všechno, co následuje. Přijímání stipendia na výměnu mládeže v Kongresu a Bundestagu bylo to zážitek." Všechno, co jsem dosud dosáhl, by nebylo možné, nebylo možné si představit, Neměl jsem studium v ​​zahraničí v Německu! " - Miranda, Německo 2013

Výuka zahrnuje

 • Umístění s pečlivě vybranou hostitelskou rodinou
 • Zápis do místní německé střední školy (kromě letních studentů)
 • Transfery z letiště
 • Domácí a mezinárodní cestování
 • Všechny směry před odjezdem a po příletu
 • Předprogramová podpora ze strany vyškoleného personálu YFU
 • Podpora zástupce oblasti YFU v Německu při programu
 • Komplexní pojištění

Dodatečné náklady: učebnice, školné a doprava do školy nejsou zahrnuty do výuky programu a liší se podle toho, kde jsou studenti umístěni. Výuka programu nezahrnuje osobní výdaje. YFU Německo doporučuje, aby studenti naplánovali zhruba 120 EUR za každý měsíc, že ​​jsou v programu.

Termín podání žádosti

Uzávěrka přihlášek pro všechny zimní a jarní odjezdové programy (leden-březen) je 1. října . Termín pro podání žádosti o stipendium je 1. prosince . Termín pro všechny programy odletů v létě nebo na podzim (červen-září) je 15. března . Programy se mohou vyplnit před termínem, proto doporučujeme předčasné podání!

Program se vyučuje na:
 • Němec

Zobraz 22 více kurzů z Youth for Understanding USA »

Tento kurz je Studium v kampusu
Start Date
Zář 2019
Duration
1 - 2 semestry
Denní studium
Price
13,995 USD
Semestrální program
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date
Termín odevzdání přihlášek
End Date