European Centre for Career Education

Úvod

European Centre for Career Education poskytuje praktické vzdělávání formou unikátních letních programů v oborech Právo, Mezinárodní obchod, Informační technologie, Architektura & Design, Udržitelnost a Inženýrství. ECCEDU má dva klíčové cíle, vzdělávat mladé a talentované studenty o tom, jak skutečně funguje profesionální svět, a zároveň vytvářet obchodní příležitosti pro společnosti, se kterými spolupracujeme.

Letní programy ECCEDU jsou vhodné pro studenty vysokých škol a absolventy, kteří si chtějí rozšířit znalosti a získat více zkušeností před zahájením kariéry.

Program se točí kolem dvou základních aspektů:

- Tři týdny intenzivních kurzů zaměřených na kariéru a mentorství příslušných a úspěšných vůdců v oboru, doplněné
- Čtyřtýdenní stáže ve společnosti ve vašem oboru v mnoha velkých evropských městech.

Letní programy

ECCEDU bylo založeno, aby poskytovalo dlouhodobé řešení příliš teoretických tendencí vysokoškolského vzdělávání a kariérového poradenství. Překlenujeme propast mezi akademickými znalostmi našich studentů a skutečnými zkušenostmi a stavíme na teoretických základech, které univerzity poskytují.

Věříme, že spojení teoretických znalostí a praktických dovedností je nezbytným předpokladem pro to, aby studenti byli úspěšní ve svých budoucích oborech. Naše dvouměsíční letní programy jsou zaměřeny na právo, mezinárodní obchod, informační technologie, architekturu a design, udržitelnost a inženýrství. Programy se skládají ze tří týdnů intenzivních praktických kurzů a čtyř týdnů stáže v jedné z více než 450 mezinárodních společností po celém schengenském prostoru.

V posledních letech se letní program ECCEDU v oboru právo stal největším právním vzdělávacím projektem mezi Evropou a Čínou. V roce 2019 jsme obdrželi více než 650 přihlášek z 50 zemí celého světa a přivítali asi 200 studentů, kteří byli přijati do programu.

Přednášky a přednášející

Při navrhování a organizaci programů vždy dodržujeme dvě základní hodnoty - Zkušenost a Inspirace. Každé léto, po dobu tří týdnů, učíme naše studenty 30 praktických témat, která se zřídka dostávají do akademických osnov. Těchto 30 témat je vybíráno velmi pečlivě, aby se zajistilo, že zůstanou relevantní, a jsou zahrnuti 30 různými aktivními profesionály, kteří jsou považováni za odborníky ve svém oboru. Mezi přednášejícími jsou Radek Špicar (prezident Aspen Institute), Leoš Dvořák (vedoucí digitalizace, Valeo), Václav Nekvapil (jednatel, vládní vztahy CEC), Klára Sommerová (spoluzakladatelka a vedoucí, (S) právně), Miroslav Černý (koordinátorka odboru duševního vlastnictví, ŠKODA AUTO, as), Petra Hrušková (manažerka, Globální TA operace v Red Hat), Pavlína Louženská (obchodní a inovační strategie, 2FRESH Praha) a mnoho dalších.

Stáže na ECCEDU

Programy ECCEDU nejsou jen o trávení času ve třídě; právě naopak. Po třech týdnech intenzivních praktických kurzů dostanou naši studenti šanci využít a zlepšit své čerstvě nabyté znalosti absolvováním čtyřtýdenní stáže v jedné z nejvýznamnějších společností působících ve svém odvětví.Spolupracujeme se společnostmi jako Siemens, UniCredit Bank, Lego a Coca-Cola; právnické firmy jako DLA Piper a Linklaters; a studia jako Jestico+, Whiles Architecture a Chapman Taylor Architects, stejně jako mnoho dalších, poskytují cenné zkušenosti, dovednosti a know-how.

Všichni naši partneři si jsou dobře vědomi obrovské propasti mezi tradičním vzděláváním a skutečnými situacemi; proto s radostí souhlasili s účastí na přípravě našich studentů, aby se stali úspěšnými budoucími vůdci a uznávanými odborníky ve svých oborech.

Velké recepce a promoce

Naše letní programy se tradičně otevírají uvítacím galavečerem pro studenty ECCEDU. Tato událost poskytuje příležitost setkat se s inspirativními lidmi, jako jsou zakladatelé, právníci a firemní manažeři, a také se setkat s dalšími studenty ECCEDU.
Během přednáškového období programu organizují naši zaměstnanci různé team-buildingové akce pro studenty, aby je zapojili do různých volnočasových aktivit a seznámili je s evropskou kulturou. Pořádáme únikové hry a laserové hry nebo se vydáváme na prohlídku památek, objevujeme tradiční výrobky a nakupujeme suvenýry. Pořádají se také výlety po České republice a do zahraničí: v minulosti se studenti vydali do Českého Krumlova, Kutné Hory, Vídně a Berlína.

Certifikát ECCEDU je poskytován na konci každého programu během neformálního slavnostního udílení cen, obvykle formou večerní grilovací akce. Společnosti pro stáže navíc udělují doporučující dopisy nebo osvědčení o stáži.

Místa

  • Prague

  • New York University, New York, NY 10003, 10003, Manhattan

  • University of Warsaw, 26/28 Krakowskie Przedmieście Street,, 00-927, Warsaw

  • Dubai

Otázky