Keystone logo

3 Akademický kurz Programy v Filmová teorie 2024

Filtry

Filtry

  • Scénické umění
  • Film
  • Filmová teorie
Studijní obory
  • Scénické umění (3)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Akademický kurz Programy v Filmová teorie

Co je studium filmové teorie?
Filmová teorie studuje historii, teorii a kritiku kinematografie. Naučíte se popsat a hodnotit různé aspekty kinematografie prostřednictvím různých přístupů včetně filozofie, marxismu, psychoanalýzy, rasy nebo pohlaví. Může nám pomoci lépe ocenit filmy, které sledujeme, a porozumět zprávám, které se snaží sdělit.

Co mohu dělat s titulem z filmové teorie?
Existuje mnoho různých kariérních cest, které můžete absolvovat s titulem z filmové teorie. Můžete pracovat jako filmový kritik, filmový programátor nebo filmový historik. Můžete také pracovat v oblasti filmové výchovy, učit ostatní o umění a dějinách kinematografie. Nebo, můžete využít své znalosti filmové teorie k kariéře v samotné filmové tvorbě. Ať už si vyberete jakoukoli cestu, titul v teorii filmu vám poskytne kritické myšlení a analytické dovednosti, které potřebujete k úspěchu.

Různé typy titulů teorie filmu
Úroveň titulů teorie filmu se může lišit v závislosti na instituci a programu. Pro některé základní pracovní místa v oboru může být vyžadován bakalářský titul v oboru teorie filmu, ale pro pokročilé pozice může být nezbytný magisterský titul nebo doktorát. Mnoho univerzit nabízí teorii filmu jako součást většího humanitního nebo uměleckého kurikula. Filmoví teoretici mohou také studovat další aspekty filmu, jako je historie, kritika, a produkce.

Co budu studovat během studia filmové teorie?
Budete studovat řadu témat souvisejících s teorií filmu, včetně historie a vývoje filmu, různých žánrů filmu, a jak analyzovat a interpretovat filmy. Budete studovat kritické přístupy k teorii filmu, jako je feministická filmová teorie, marxistická filmová teorie, a psychoanalýza. Kromě toho budete mít možnost studovat konkrétní filmy do hloubky a aplikovat teorie, které jste se naučili, na vlastní analýzu těchto filmů.