Keystone logo

4 Akademický kurz Programy v Fotožurnalismus 2024

Filtry

Filtry

 • Žurnalistika a masová komunikace
 • Žurnalistika
 • Fotožurnalismus
Studijní obory
 • Žurnalistika a masová komunikace (4)
 • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

  Akademický kurz Programy v Fotožurnalismus

  Co je fotožurnalistika?
  Fotožurnalistika je druh žurnalistiky, která se zaměřuje na vyprávění příběhů prostřednictvím obrazů. Fotoreportéři zachycují okamžiky v čase, které by jinak mohly zůstat bez povšimnutí, a používají své fotografie k vyprávění příběhů lidí a událostí, které pokrývají. Někdy fotoreportéři pracují v nebezpečných nebo obtížných situacích, aby získali co nejlepší snímky.

  Co mohu dělat s titulem fotožurnalistiky?
  Titul ve fotožurnalismu může vést ke kariéře profesionálního fotografa nebo fotožurnalisty. Fotožurnalisté často pracují pro noviny, časopisy nebo online zpravodajské kanály. Mohou také pracovat na volné noze a poskytovat své služby více klientům. Někteří fotožurnalisté také vyučují fotografii nebo se věnují jiným souvisejícím kariérám, jako je grafický design nebo vývoj webových stránek.

  Proč studovat fotožurnalistiku?
  Fotožurnalistika je důležitým studijním oborem, protože poskytuje studentům jedinečné dovednosti a znalosti pro kariéru v žurnalistice a sdílení příběhů a zachycení okamžiků v čase prostřednictvím obrázků. Fotožurnalisté mohou své fotografie využít ke zvýšení povědomí o důležitých otázkách a k tomu, aby dali hlas lidem a událostem, o kterých informují. Fotožurnalistika může být náročným oborem a k výrobě kvalitní práce vyžaduje velké množství dovedností a odhodlání. Odměny za kariéru ve fotožurnalistice jsou však skvělé. Fotoreportéři mohou mít příležitost cestovat na zajímavá místa, setkat se se zajímavými lidmi, a vyprávět důležité příběhy

  Typy stupňů fotožurnalistiky
  Existuje řada různých typů stupňů fotožurnalistiky. Přidružené studijní programy ve fotožurnalistice obvykle trvají dva roky, zatímco bakalářské studijní programy mohou trvat čtyři roky. Některé školy také nabízejí magisterské studijní programy v oboru fotožurnalistiky. Tyto pokročilé programy obvykle trvají dva roky a mohou vyžadovat, aby studenti dokončili projekt diplomové práce.

  Studijní programy fotožurnalistiky obvykle pokrývají témata, jako je fotografie, úpravy fotografií a digitální zobrazování. Studenti se také seznámí s historií fotožurnalistiky a etickými úvahami spojenými s tímto typem práce.