Keystone logo
American Film Institute Conservatory AFI

American Film Institute Conservatory AFI

American Film Institute Conservatory AFI

Úvod

Americký filmový institut prosazuje pohyblivý obraz jako uměleckou formu. Věříme v revoluční sílu vizuálního vyprávění, abychom sdíleli perspektivy, inspirovali empatii a poháněli kulturu kupředu.

Americký filmový institut, založený v roce 1967, je nezisková organizace zaměřená na vzdělávání a inspiraci umělců a publika prostřednictvím iniciativ prosazujících minulost, přítomnost a budoucnost pohyblivého obrazu.

Konzervatoř AFI - světově proslulý vzdělávací program filmařů institutu - otevřela své brány v roce 1969 úvodní třídě, která zahrnovala Terrence Malick, Caleb Deschanel a Paul Schrader. Konzervatoř dnes nabízí dvouletý titul MFA v šesti filmových oborech: kinematografie, režie, střih, produkce, produkční design a psaní scénářů. Ve společném produkčním prostředí se AFI Fellows učí ovládat umění vyprávění příběhů a společně vytváří až 175 filmů ročně. Členové se aktivně účastní celého životního cyklu filmu, od vývoje přes produkci a výstavu. Absolventi tohoto elitního programu, od moderních mistrů až po odvážné nové hlasy určující nejmodernější formu, včetně Andrea Arnold, Darren Aronofsky, Ari Aster, Sam Esmail, Brad Falchuk, Liz Hannah, Patty Jenkins, Janusz Kamiński, Matthew Libatique, David Lynch, Melina Matsoukas, Polly Morgan, Rachel Morrison a Wally Pfister, mezi ostatními.

Mezi další průkopnické programy AFI patří celoroční výstava v Stříbrném divadle a kulturním centru AFI a na AFI FEST a AFI DOCS po celé zemi; workshopy zaměřené na zvýšení rozmanitosti ve vyprávěcí komunitě, včetně Workshopu AFI pro ženy a Intenzivní kinematografie pro ženy; pocta dnešním mistrům prostřednictvím Ceny AFI za celoživotní dílo a AFI AWARDS; a vědecké úsilí, jako je katalog hraných filmů AFI a projekt zachování AFI Archive, který udržuje historii filmu pro budoucí generace.

Místa

 • Los Angeles

  North Western Avenue,2021, 90027, Los Angeles

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky