Keystone logo
© Jesper Rais, AU-foto
Aarhus University

Aarhus University

Aarhus University

Úvod

Aarhus University (AU) je přední světová výzkumná instituce s moderním, dynamickým a vysoce mezinárodním studijním prostředím. Univerzita má pověst akademické excelence a řadí se mezi 100 nejlepších univerzit po celém světě, naposledy se umístila na 78. místě v žebříčku Shanghai 2023. Aarhus University nabízí více než 50 anglických studijních programů na bakalářské a magisterské úrovni a má živou mezinárodní komunitu. 12 % studentů na AU jsou mezinárodní, což představuje více než 120 různých zemí. Hlavní kampus se nachází ve městě Aarhus v Dánsku (Skandinávie). Aarhus je druhé největší město v Dánsku a nachází se na východním pobřeží s krásnými plážemi a přírodní scenérií. Dánsko je úžasná a bezpečná země, kde každý mluví anglicky.

Hlavní důvody, proč si vybrat Aarhus University

Aarhus University je dynamická, moderní a vysoce mezinárodní univerzita. Od svého založení v roce 1928 se rozrostla na přední veřejnou univerzitu s mezinárodním dosahem a dosahem napříč celým výzkumným spektrem. Aarhus je skvělé místo pro studium a skvělé místo pro práci. Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč jít pracovat nebo studovat k nám.

Dánsko je skvělé místo k životu

Dánsko je z různých důvodů široce citováno jako jedno z míst, kde se dá nejlépe žít. Podle OECD má celosvětově nejvyšší úroveň rovnosti příjmů. Kromě toho je Dánsko široce zmiňováno jako jedno z míst, kde se dá nejlépe žít. Podle Indexu transparentnosti korupce je Dánsko nejméně zkorumpovanou zemí na světě. Úroveň důvěry veřejnosti je vysoká a kriminalita nízká.

Jsme tu vždy pro vás

AU nabízí veškerou praktickou podporu a vedení, které potřebujete, abyste se zde cítili jako doma. Pro studenty nabízí International Center úplný úvodní a úvodní program, stejně jako profesionální, přátelskou podporu a vedení po celou dobu vašeho pobytu na AU.

Pro výzkumné pracovníky a doktorandy nabízí Aarhus University celou řadu služeb, aby byl váš přechod na univerzitu co nejhladší. IAS (International Academic Staff) pomáhá výzkumným pracovníkům a doktorandům ze zahraničí se všemi praktickými záležitostmi, včetně víz, povolení k pobytu a pracovních povolení, služeb bydlení, péče o děti atd.

Hlavní důvody ke studiu v Aarhusu

Naši učitelé jsou lektoři světové úrovně

Na AU vyučují aktivní vědci v neformální, podnětné atmosféře. Všechny studijní programy jsou hluboce zakořeněny v nejnovějším výzkumu a podléhají přísnému programu zajišťování kvality, aby bylo zajištěno, že splňují nejvyšší celosvětové standardy kvality.

Nabízíme konkurenční školné

Školné je zdarma pro občany EU, EHP a Švýcarska. Pro ostatní studenty se školné pohybuje od 8 000 do 15 300 EUR ročně.

Angličtina je náš druhý jazyk

AU nabízí více než 50 úplných programů v angličtině na bakalářské a magisterské úrovni. Všechny doktorské programy jsou v angličtině. A Dánové byli nedávno zařazeni mezi nejlepší nerodilé mluvčí angličtiny na světě v každoročním indexu angličtiny (EPI), takže pro zahraniční studenty je snadné cítit se v Dánsku jako doma od prvního dne.

Náš studentský sbor je různorodý a vysoce mezinárodní

Přibližně 12 procent z 36 500 studentů AU jsou mezinárodní – z více než 120 zemí.

Dánsko nabízí atraktivní systém zelených karet

Povolení k pobytu na zelené kartě udělené mezinárodním univerzitním studentům v Dánsku platí dalších šest měsíců po ukončení studia, což dává absolventům čas hledat si v Dánsku práci.

AU ve světovém žebříčku

Řada mezinárodně uznávaných světových žebříčků hodnotí světové univerzity ve vzájemném vztahu. Univerzita Aarhus se na několika z nich řadí mezi 100 a 150 nejlepších univerzit na světě – z více než 17 000 univerzit po celém světě – a patří mezi 25 nejlepších univerzit v EU.

Vlastnosti kampusu

  Požadavky na přijetí do programu

  Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

  Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

  Místa

  • Aarhus

   Aarhus University Nordre Ringgade 1 , 8000, Aarhus

  • Ghent

   Ghent, Belgie

  Otázky