Keystone logo
Contemporary China Studies Programme

Contemporary China Studies Programme

Contemporary China Studies Programme

Úvod

Contemporary China Studies Programme vám nabízí jedinečnou příležitost seznámit se a prožít dnešní Čínu během vzrušujícího programu v rámci jednoho semestru v zahraničí, který přenáší kredity ECTS na váš studijní program doma. CCSP je jedinečná učební zkušenost pro pokročilé bakalářské studenty, kteří jsou zvědaví na kulturu a životní styl Asie, kteří chtějí studovat na světové univerzitě a chtějí prozkoumat podnikání v Číně v opravdu fascinujícím přístupné prostředí. CCSP se nachází v Šanghaji, jedním z nejvíce vzrušujících měst na světě a vyučuje ve spolupráci s univerzitou Fudan, jednou z nejprestižnějších výzkumně orientovaných univerzit v Číně, která se umístila na 40. místě ve světě QS. S CCSP máte na výběr čínské jazykové kurzy, akademické kurzy angličtiny na různých tématech a také stáž v místní organizaci nebo nadnárodní společnosti. V kombinaci s pravidelnými skupinovými exkurzemi a společenskými aktivitami, které vás zavedou do tradiční čínské kultury, je CCSP multidisciplinární akademický program, který poskytuje hluboké teoretické a praktické pohledy na vznikající postavení Číny jako globální síly.

Proč CCSP?

  1. Žijte v úžasném a živém městě
  2. Studium na světové univerzitě
  3. Zažijte svět obchodu v Číně
66928_iStock-638610500.jpg

Nejvyšší univerzita

Contemporary China Studies Programme se vyučuje na univerzitě Fudan, jedné z nejprestižnějších univerzit v Číně zaměřené na výzkum. V nejnovějším hodnocení QS světových univerzit se Fudan University řadí mezi 1. univerzitu v Šanghaji a 40. celosvětově. V Fudanu je 30 000 studentů, z toho 5 000 zahraničních studentů.

Škola sociálního rozvoje a veřejné politiky, která je hostitelem programu CCSP, je jednou z globálních pevností ve výuce a výzkumu v sociálních vědách. Mezi její mezinárodní partnery patří Harvardská univerzita, London School of Economics and Political Science, Trinity College a mnoho dalších. Deset procent studentů školy jsou zahraniční studenti z USA, Kanady, Japonska, Velké Británie, Německa, Francie, Itálie a severských zemí. Přednášející CCSP mají rozsáhlé zkušenosti s akademickým výzkumem a výukou na významných univerzitách v Číně i v zahraničí, jako jsou Harvardská univerzita, Univerzita v Chicagu, Univerzita Washington-Seattle a GeorgiaTech. Představitelé místních podniků a odborní odborníci z různých organizací jsou vyzváni k prezentaci případových studií.

Život v kampusu

S 30 000 studenty včetně 5 000 zahraničních studentů je Fudan nejen nejlepší, ale také jedna z největších a nejvíce mezinárodních univerzit v Šanghaji. Jako mezinárodní student ve společnosti Fudan máte přístup ke všem studentským sdružením na univerzitě, stejně jako ke všem ostatním zařízením, jako jsou jídelny, knihovny a sportoviště.

66929_iStock-589097990.jpg

Úžasné město

Shanghai: wow!

Šanghaj je bezpochyby jedním z nejzajímavějších měst na světě. Město je v epicentru nebývalého čínského náporu směrem k hospodářskému rozvoji, technologickým inovacím a kulturní renesanci. Šanghaj je místem, kde se Východ setkáváme se západem a kde staré a nové se slučují velkolepě. Není vynaloženo žádné úsilí, které by ukázalo, že se Šanghaj stal jednou z nejúžasnějších a nejživějších metropolí tohoto světa. A s jedním miliónem zahraničních obyvatel se Shanghai může pochlubit nejmodernějšími mezinárodními zařízeními a neomezenými příležitostmi k vytváření nových přátel, budování profesionálních sítí a prozkoumání budoucích pracovních příležitostí. Studijní semestr v Šanghaji je skvělý pro váš životopis. Není divu, že se Shanghai rychle stává jednou z nejpopulárnějších studijních destinací na světě pro zahraniční studenty.

Život v Šanghaji

Život v Šanghaji je neuvěřitelně vzrušující a rozmanitý, avšak pohodlný a bezpečný. Jako jeden z největších a moderních metropolitních měst Shanghai nikdy nespí. Je to tavící koš orientálních a západních kultur, starých a nových tradic. Šanghaj nabízí nesčetné možnosti, pokud jde o zábavu, nákupy, bary a restaurace, prohlídky památek, koncerty a přehlídky. Je docela možné žít život velmi podobný životu ve všech významných evropských metropolích. Můžete se také rozhodnout žít jako místní obyvatelé. Čínské jídlo je dobré a levné. Místní obchody prodávají nejrůznější věci, které v Evropě nikdy nenajdete, často levné.

66930_iStock-613689196.jpg

Interní možnost

Contemporary China Studies Programme je navržen tak, aby maximalizoval vaše možnosti dozvědět se o dnešních dnech v Číně během vašeho 4 nebo 5měsíčního pobytu v Šanghaji. Výběr akademických kurzů, které vyučují anglicky významní profesoři a přednášející Fudan University, vám poskytuje teoretické a akademické znalosti o nejnovějším vývoji v Číně v oblastech jako je kultura a společnost, podnikání a ekonomika, politika a diplomacie. Jazykový kurz, který se vyučuje na začátečnících a středních úrovních, vám umožní získat chuť, co potřebujete k tomu, abyste mluvili a četli čínské jazyky nebo zlepšili jazykové znalosti, pokud jste se již začali učit jazyk. A stáž poskytuje jedinečnou šanci pochopit, jak pracovat ve společnosti v Číně a rozvíjet nové odborné dovednosti. V kombinaci s pravidelnými skupinovými exkurzemi a společenskými aktivitami, které vás zavedou do tradiční čínské kultury, je CCSP multidisciplinární akademický program, který poskytuje hluboké teoretické a praktické pohledy na vznikající postavení Číny jako globální síly.

Místa

  • Shanghai

    220 Handan Rd, WuJiaoChang, Yangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200433, , Shanghai

    Otázky