Keystone logo
Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Úvod

Deanova zpráva

Fakulta strojního inženýrství, založená v roce 1991 bývalým prorektorem prof. Charlesem Kaem, známým také jako „otec optických vláken“ a nositelem Nobelovy ceny za fyziku, zahrnuje špičkové odborníky, kteří jsou v popředí svých oborů a zavázali se excelence ve výuce a výzkumu.

Fakulta poskytuje inovativní vzdělávání našim studentům strojírenství. V současné době s více než 3 800 vysokoškolskými a postgraduálními studenty nabízíme široké spektrum akademických programů v oblasti umělé inteligence: systémy a technologie, biomedicínské inženýrství, informatika, počítačové inženýrství, elektronické inženýrství, energetické a environmentální inženýrství, finanční technologie, informační inženýrství, matematické a informační inženýrství, mechanické a automatizační inženýrství a systémové inženýrství a inženýrské řízení. Abychom obohatili studentské studijní zkušenosti, nabízíme různé způsoby, jak zapojit studenty do učení, jako jsou praktické zkušenosti, expozice strojírenskému podnikání, exkurze, mezinárodní výměna, stáž a stáže v letním výzkumu.

Fakulta byla mezinárodně uznána za vynikající výsledky v oblasti technického výzkumu. Naše špičkové laboratoře a zařízení umožňují provádět vynikající výzkum. Úzce spolupracujeme s vládou a průmyslem na vývoji nových technologií, abychom vyhověli společenským potřebám a zlepšili kvalitu lidstva. Asi před 25 lety byl CUHK průkopníkem v Hongkongu v oblasti internetové infrastruktury a rozvoje. Skutečnost, že více než 80% dnešního internetového provozu v Hongkongu stále vede přes komunikační zařízení CUHK, je svědectvím a odkazem našeho průkopnického a pokračujícího příspěvku do Hongkongu. Dnes je umělá inteligence připravena proměnit všechny aspekty našeho života. Obrovský úspěch startupu SenseTime, prvního Unicorn v HK, zdůrazňuje naši vedoucí pozici v oblasti AI. Pokud jde o mezinárodní hodnocení v oblasti strojírenství, patříme mezi nejlepší na světě. Společnost Reuters právě jmenovala CUHK jako nejinovativnější univerzitu v Hongkongu.

Průmyslová revoluce a informační věk změnily průběh historie. Inženýři mají rostoucí zodpovědnost za zlepšení lidstva. Nyní jsme na pokraji „čtvrté průmyslové revoluce“ a spojujeme fyzický, digitální a biologický svět. Konvergence internetu věcí, umělé inteligence, robotiky, vědy o datech, biotechnologie, materiálového inženýrství, mikroelektroniky, autonomních vozidel, pokročilé výroby a nanotechnologií má narušit každé odvětví a všechny aspekty moderního života. CUHK Engineering musí spolupracovat s ostatními fakultami, aby hrálo klíčovou roli při formování čtvrté průmyslové revoluce. V příštích letech budeme i nadále posilovat naši excelenci v oblasti výuky a výzkumu a reagovat na velké výzvy, kterým svět čelí.

Je mi ctí, že mám příležitost působit jako děkan Fakulty strojní ČUHK. Těším se na spolupráci s týmem velmi talentovaných kolegů pro pokračující excelenci ve výzkumu a vzdělávání, které přispívají do Hongkongu, Číny a světa.

Děkan inženýrství

Profesor Martin DF Wong (黃 定 發 教授)

Choh-Ming Li profesor informatiky a inženýrství

ACM Fellow, IEEE Fellow

133375_IMG_9758-Crop.jpg

Poslání fakulty

Strojírenská fakulta

Strojní fakultu založil v roce 1991 profesor Sir Charles Kao, bývalý prorektor kancléřky CUHK a kmotr optické komunikace. Je střediskem špičkového výzkumu a přenosu technologií a je také účinným školicím místem pro inženýry. Jeho silný profesorský kontingent se skládá mimo jiné z akademiků Čínské akademie věd, členů IEEE a prvního čínského učence, který získal prestižní Turingovu cenu. Studenti získají vzdělání v oboru zvukové techniky prostřednictvím rigorózního bakalářského studia a dalších studijních programů a nejmodernějších zařízení. Bohatý život studentů a bohatá výměna a praktické pracovní studijní příležitosti se spojují, aby přidaly hodnotu tomuto vzdělání a otevřely obrovské vyhlídky na kariéru v Hongkongu a ve světě pro absolventy inženýrství.

Poslání fakulty

Fakulta strojního inženýrství se zavázala vzdělávat budoucí lídry v oblasti strojírenství, usilovat o znalosti na hranici moderních technologií a používat technologie k uspokojení společenských a lidských potřeb.

133379_CUCampus2013-3.jpg

Úcta

Světové vědce

35 členů IEEE, člen US NAE, členové CAE atd.

Vynikající studentské úspěchy

Vítězové stipendia Microsoft Research Asia Fellowship, stipendia PhD společnosti Google, stipendia Google Anita Borg Memorial, stipendia IBM PhD, atd.

Zářivé výzkumné prostředí

133376_entrance_1_high.jpg

Proč CUHK?

  • Největší kampus v Hongkongu (137,3 ha)
  • Nachází se vedle Hong Kong Science Park
  • Reuters Nejinovativnější univerzity v Asii: 1. v Hongkongu v letech 2016 - 2019
  • ARWU Top Universities in Greater China: 1. v Hongkongu, 3. v Greater China
  • Hodnocení QS World University: 10. v Asii, 46. na celém světě
  • Hodnocení QS World University podle předmětu 2019: 23 předmětů se umístilo na 50 nejlepších na světě
  • Žebříčky Times Higher Education: 7. v Asii, 57. celosvětově

Místa

  • Ma Liu Shui

    Ma Liu Shui, Hongkong

Otázky