Keystone logo
© TESS
FERRANDI Paris

FERRANDI Paris

FERRANDI Paris

Úvod

FERRANDI Paris je pohostinská škola, člen Conférence des grandes écoles (CGE, která školí elitu v gastronomii a pohostinství, aby se stala aktéry obnovy ve Francii i v zahraničí. FERRANDI Paris vznikla před 100 lety jako vysokoškolská instituce ( EHSV) patřící do CCI Paris Ile-de-France Education.

Škola má několik generací význačných šéfkuchařů a kulinářských a pohostinských manažerů , kteří jsou známí svými typickými kulinářskými pracemi a talentem pro inovace.

Škola, která je uznávána pro svou úroveň excelence na všech místech a za všech okolností, nabízí školicí kurzy zaměřené na zvládnutí základů, schopnost inovovat, osvojení manažerských a podnikatelských dovedností a praxi v reálných situacích:

Více než jen škola, FERRANDI Paris je prostorem objevování, inspirace a výměny , který spojuje kuchyni, management, umění, vědu, technologii a inovace. Spojuje největší jména v oboru kolem výzev obnovy v pohostinství a kulinářské kreativity.

Škola, která je nositelem francouzského umění pohostinství a je členem Mezirezortní rady cestovního ruchu, strategického výboru Atout France a Konference excelence v cestovním ruchu, každoročně přitahuje studenty z celého světa.

Mise

Trénujte herce obnovy v gastronomii a pohostinství

 • Nabídka kvalitních, komplexních a uznávaných školících kurzů pro všechny profese v gastronomii a managementu pohostinství s cílem poskytnout řešení na míru, která splňují potřeby odvětví
 • Doprovázet transformaci tváří v tvář novým vzorcům spotřeby, digitalizaci, technickému a regulačnímu vývoji a novým manažerským praktikám.
 • Přispějte k podnikatelskému úspěchu profesionálů v gastronomii a pohostinství, stejně jako těch, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti nebo změnit kariéru.

Vychovávejte ambice

 • Přeneste chuť na dokonalost našim studentům a učňům spolu s naší jedinečnou odborností spojující tradici a inovace
 • Podporujte výuku a myšlení, které stimuluje přísnost, zvědavost, smělost a touhu inovovat
 • Identifikujte a podpořte talenty, aby každý člověk získal bohatou a inspirativní zkušenost s učením, jak individuálně, tak kolektivně, aby mohl získat důvěru ve své schopnosti a učinit nejlepší rozhodnutí pro svou kariéru.

Chraňte a sdílejte naše kulturní dědictví

Šířit francouzské kulinářské a pohostinské dovednosti, které jsou součástí našeho kulturního dědictví, inspirovat nové volby povolání a vychovávat nové talenty.

Hodnoty

FERRANDI Paris nabízí jedinečné kurzy a podporu

Každý z našich absolventů je pro firmy žádoucím kandidátem: technicky bezchybný, zodpovědný, schopný pracovat v týmu a realizovat nové, kreativní a působivé návrhy.

Naše výuka je strukturována kolem 6 klíčových hodnot:

 • Vysoké standardy paliva Ambition
 • Kreativita zpochybňovat kódy, vést iniciativy a vyniknout
 • Velkorysost pro zvýšení sebevědomí, hnací síla úspěchu
 • Pohostinnost pro podporu výměny názorů a týmového ducha
 • Zodpovědnost přijmout výzvy udržitelného rozvoje v našich profesích
 • Integrita Všechny zisky jsou reinvestovány do školení studentů a učňů v souladu s naším historickým posláním sloužit veřejnosti

Dokonalost ve všech oblastech a ve všech dobách

 • V palácích, lifestylových hotelech, michelinských restauracích, bistronomii a gastronomii
 • V kvalitním vaření a ubytování
 • V ohledu na lidi a životní prostředí

Škola, která je otevřená rozmanitosti

Vítáme mladé studenty z různých prostředí z celého světa, kteří nabízejí kvalifikaci v oblasti vaření, managementu pohostinství, služeb a stolního umění, stejně jako přijímáme profesionály, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti nebo změnit kariéru.

Důležitá je vaše vášeň pro náročné profese, pro které poskytujeme školení, vaše zvídavost a vaše vytrvalost.

Statistika

 • Mezinárodní studenti:

  8%

 • 0
 • Poměr studentů a učitelů:

  12 do 1

Vlastnosti kampusu

kampus v Paříži

Paříž je přední destinací pro obchodní cestující a turisty po celém světě a je historickým domovem FERRANDI Paris , v srdci regionu Île-de-France, s téměř 2 500 klasifikovanými hotely a 2 300 restauracemi.

V srdci Montparnasse a čtvrti Saint-Germain-des-Prés

25 000 m2 učeben a laboratoří v historickém kampusu Ferrandi
Campus umístěný v srdci Paříže, v blízkosti nejznámějších míst; restaurace a památky
Program navržený profesionály v oblasti francouzské kuchyně a pečiva a pedagogiky

kampus v Dijonu

Dijon, hlavní město regionu Burgundsko-Franche-Comté ve střední a východní Francii, je kulturní destinací par excellence. Oficiálně uznané jako „Město umění a historie“ má rozsáhlou chráněnou oblast o rozloze 97 hektarů.

FERRANDI Paris , kampus Dijon, jedinečná a moderní budova v srdci města

Náš zbrusu nový kampus se nachází v Burgundsku, hned vedle srdce slavného města Dijon a 1 km od vinic, a je součástí nového Cité Internationale de la Gastronomie et du Vin.

Campus Saint-Gratien

Saint-Gratien se nachází u brány do údolí Montmorency a jedenáct kilometrů severně od Paříže v blízkosti oblastí s vysokou ekonomickou aktivitou.

Campus Saint-Gratien, 5 000 m² nejmodernějšího technického vybavení

Areál Saint-Gratien, postavený v roce 2014 CCI Paris Ile de France, má rozlohu 5 000 m² a je vybaven nejmodernějším technickým zařízením. Budova je součástí přístupu High Environmental Quality (HEQ) se štítkem Low Energy Building.

  Přijímací řízení

  FERRANDI Paris nabízí mezinárodním studentům několik programů plně vyučovaných v angličtině jak v oblasti Hospitality Management, tak Culinary Arts.

  Krok 1 – Online aplikace

  Vyplňte prosím přihlášku v sekci „požádat zde“ na našem webu, na kterou se dostanete kliknutím zde:

  • Kopie nejvyššího získaného titulu
  • Kopie pasu
  • Životopis
  • Motivační dopis
  • Referenční dopis (pokud existuje)
  • Kopie jakéhokoli kuchařského osvědčení nebo získaného titulu (pokud existuje)
  • Doklad o zaplacení poplatků za přihlášku (pokud existuje)
  • Doklad o plynulosti angličtiny (volitelné, ale doporučené)

  Vezměte prosím na vědomí, že abyste mohli absolvovat mezinárodní program kulinářského umění na FERRANDI Paris , musíte mít v době zahájení programu alespoň 18 let.

  Dokumenty musí být přeloženy do angličtiny oficiálním překladatelem. Kopie jsou přijímány, lze však požadovat originální dokumenty.

  Po odeslání přihlášky obdržíte potvrzovací e-mail a váš soubor bude zkontrolován naším týmem pro přijímací řízení.

  Krok 2 – Výběrový pohovor (závisí na programu)

  Kvalifikovaní kandidáti pro intenzivní a pokročilé profesionální programy jsou pozváni na 20 až 30minutový online výběrový pohovor s úředníkem pro přijímací řízení.
  Cílem tohoto setkání je lépe porozumět pozadí kandidáta, jeho kariérním cílům a motivaci připojit se k FERRANDI Paris .
  Vezměte prosím na vědomí, že uchazeči o pokročilý program dostávají během pohovoru také technické otázky týkající se oblasti programu, do kterého se hlásí (francouzské pečivo nebo francouzská kuchyně). To je důležité, protože program je určen zkušeným profesionálům, kteří již ovládají základní techniky.

  Krok 3 – Přijímací porota

  Každý týden pořádáme přijímací poroty. Přijímací komise se sejde, aby podrobně posoudila vaši přihlášku a také zpětnou vazbu z vašeho výběrového pohovoru. Zvážíme všechny formální aspekty vaší přihlášky, včetně vašeho akademického vzdělání, odborných zkušeností a mezinárodního působení, stejně jako motivačního dopisu a případně doporučujícího dopisu.

  Krok 4 – Rozhodnutí o přijetí

  Rozhodnutí jsou přijímána téměř každý týden a kandidáti jsou informováni do 48 hodin po přijímací porotě. Naši zástupci pro přijímací řízení vám oznámí vaše výsledky oficiálním dopisem prostřednictvím e-mailu. V případě kladného výsledku obdrží uchazeči kromě oficiálního přijímacího dopisu také dokument s dalšími kroky k zápisu.

  Vízové požadavky

  Studentů EU

  Občané EU a občané Lichtenštejnska, Norska, Islandu, Švédska a Švýcarska vízum nepotřebují.

  Studenti mimo EU

  Občané všech ostatních zemí musí požádat o 12měsíční vízum Long Séjour – Titre de Séjour étudiant (VLS-TS) (Long Stay Student Visa) na francouzském konzulátu nebo velvyslanectví nebo úřadu Campus France. To vám také umožní pracovat ve Francii.

  Důležité poznámky

  • Nemůžete pobývat ve Francii na pobytové vízum vydané pro jinou zemi EU
  • Pokud máte vízum (studentské nebo jiné) platné v jiné zemi EU, nevztahuje se na váš pobyt ve Francii; budete muset požádat o VLS-TS pro Francii

  (Máte vízum s platností 6 až 12 měsíců, které musíte potvrdit, když přijedete do Francie.)

  • Pokud v současné době žijete v zemi, ve které nemáte oficiální občanství, nemusí být možné požádat o vízum z této země, musíte se vrátit do země svého občanství a žádost podat
  • Pokud jste ve Francii doprovázející manžel nebo manželka nebo máte jiný typ statusu, ujistěte se, že jste si u společnosti FERRANDI a/nebo u nejbližších francouzských úřadů ověřili svou způsobilost ke studiu a stáži v rámci společnosti.
  • Účastníci, kteří potřebují vízum, mohou co nejdříve kontaktovat francouzský konzulát nebo Campus France Bureau, aby zjistili, jaké jsou požadavky na žádost. Požadavky a doba zpracování se v jednotlivých zemích liší, proto se ujistěte, že se o to postaráte včas.
  • Budete muset předložit potvrzení o zápisu („Atestace“, které je součástí přijímacího balíčku, stejně jako další dokumenty týkající se vašeho průkazu totožnosti, finanční situace atd. Od společnosti FERRANDI můžete požadovat další dokumenty (například potvrzení o záloha) – pokud tomu tak je, dejte nám prosím vědět a my vám to rádi zajistíme.

  Ohlasy studentů

  Místa

  • Paris

   Rue de l'Abbé Grégoire, 28, 75006, Paris

  • Dijon

   Parvis de l'unesco, 12, 21231, Dijon

  Otázky