Keystone logo
Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Maastricht University, University College Maastricht (UCM)

Úvod

Maastrichtská univerzita (UM) je nejvíce mezinárodní univerzita v Nizozemsku a, s 21,000 studenti a 4,000 zaměstnanci, stále roste. Univerzita vyniká inovativním vzdělávacím modelem, mezinárodním charakterem a multidisciplinárním přístupem k výzkumu a vzdělávání.

Díky vysoce kvalitním výzkumným a studijním programům a silnému zaměření na sociální angažovanost, UM si rychle vybudovalo dobrou pověst. Dnes je považována za jednu z nejlepších mladých univerzit na světě.

Deset důvodů, proč si vybrat Maastrichtskou univerzitu

 1. Osobní přístup k problemovému učení
  Studenti na UM se učí v malých výukových skupinách, což znamená, že se aktivně účastníte a získáváte základní dovednosti pro svou budoucnost. Učitelé vás obvykle znají křestním jménem a jsou vždy přístupní a přístupní.

 2. Unikátní programy
  UM nabízí řadu studijních programů, které nikde jinde v Nizozemsku nenajdete. Mezi příklady patří bakalář evropského veřejného zdraví, magisterský titul v oboru forenzní, kriminologie a právo a magisterský titul v oboru globálního zdraví.

 3. Většina mezinárodních univerzit v Nizozemsku
  Většina našich programů je také v nabídce v angličtině, a 55% našich studentů a téměř 45% našich zaměstnanců pochází ze zahraničí. Díky tomu je UM nejmezinárodnější univerzitou v Nizozemsku.

 4. Výzkum
  Náš multidisciplinární výzkum, od pěstování lidské tkáně po zkoumání problémů udržitelnosti, poskytuje úrodnou živnou půdu, která se živí naším vzděláváním. Akademici jsou silně zapojeni do výuky, a zainteresovaní studenti mají řadu možností, jak se zapojit do výzkumu sami.

 5. Mezi nejlepší mladé univerzity na světě
  UM patří pátá nejlepší mladá univerzita na světě, podle 2017 vydání žebříčku Times Higher education pro mladé univerzity. I v jiných žebříčcích UM trvale dosahuje dobrých skóre: v roce 2017 se UM umístilo na 15. místě v žebříčku QS pro univerzity mladší 50 let.

 6. Vzdělávací inovaceNeustále
  pracujeme na zdokonalování naší vzdělávací metodiky v UM Emlab, který také podporuje lektory a poskytuje programy excelence pro studenty.

 7. Srdce Evropy
  Maastricht leží na nejjižnějším cípu Nizozemska, v samém srdci Evropy. Za pár hodin můžete být v Bruselu, Amsterdamu, Paříži nebo Londýně a několik letišť je vzdáleno hodinu jízdy.

 8. Město Maastricht
  Z kin, divadla a stovky kaváren, bary a restaurace do zcela nového sportovního centra a nejmodernějších studijních zařízení ve výstavbě v areálu Tapijn - Maastricht je živé město s historickým centrem. A každý akademický rok začíná nezapomenutelným týdnem Inkom.

 9. Programy vyznamenání
  Pro studenty, kteří mají rádi další výzvu, nabízíme sadu programů vyznamenání: Premium, MarBle a Honours+.

 10. Hledání zaměstnání
  Výzkum výzkumného centra UM pro vzdělávání a trh práce (ROA) ukazuje, že přibližně 96% absolventů pracuje v placeném zaměstnání během několika let od ukončení studia (Maastrichtská univerzita v roce 2017).

Statistika

Rychlá fakta

 • nejmladší a nejvíce mezinárodní univerzita v Nizozemsku
 • 21 000 studentů, 4 000 zaměstnanců, 50 500 absolventů
 • jedna z nejlepších mladých univerzit na světě (THE, QS)
 • jediná nizozemská univerzita ve Worldwide Universities Network (WUN) a Young European Research Universities Network (YERUN)

  Místa

  • Maastricht

   Minderbroedersberg 4-6, 6211 LK, Maastricht

   Programy

    Instituce také nabízí:

    Otázky