Keystone logo
Open University

Open University

Open University

Úvod

Osvoboďte své ambice

Chcete dosáhnout svých ambicí? Studujte s námi a připojíte se k více než 2 milionům studentů, kteří dosáhli svých kariérních a osobních cílů s The Open University .

Již více než 50 let jsme průkopníky dálkového studia a přinášíme vám univerzitu, ať jste kdekoli, abyste si studium mohli přizpůsobit ve svém životě, s podporou odborných lektorů na každém kroku. Ve skutečnosti nás naši studenti ohodnotili 88 % z hlediska celkové spokojenosti studentů a v národním průzkumu studentů z roku 2021 jsme se umístili na třetím místě. To znamená, že pokud jde o realizaci vašich ambicí, nemůžete být v lepších rukou.

Vaše ambice. Naše mise.

Mise

Posláním Open University je být otevřená lidem, místům, metodám a nápadům.

Podporujeme vzdělávací příležitosti a sociální spravedlnost poskytováním vysoce kvalitního vysokoškolského vzdělání všem, kteří chtějí realizovat své ambice a naplnit svůj potenciál.

Prostřednictvím akademického výzkumu, pedagogických inovací a společného partnerství se snažíme být světovým lídrem v designu, obsahu a poskytování podporovaného otevřeného učení.

Vidění

Naší vizí je oslovit více studentů s učením, které změní život a které naplní jejich potřeby a obohatí společnost.

Hodnoty

Při dosahování našeho poslání se zavazujeme k trvalým Open University jsou inkluzivita, inovace a schopnost reagovat, a řídíme se jimi.

Co je dálkové studium?

Dostupné studijní zdroje a výuka odborných lektorů znamenají, že budete mít flexibilitu studovat, kdy a kde chcete. Bez ohledu na vaše okolnosti získejte uznávanou vysokoškolskou kvalifikaci.

Dosáhněte svých cílů prostřednictvím částečného nebo denního studia s The Open University .

Dálkové studium se bude lišit od studia, které jste dělali dříve – škola, vysoká škola, dokonce i univerzita. Ale v mnoha ohledech to bude podobné.

S distančním vzděláváním OU budete mít studijní materiály a online studijní portál, specializovaného lektora, studentská fóra, vzdělávací akce a další.

Jako jediná britská univerzita věnovaná dálkovému studiu se chceme ujistit, že víte, co můžete jako student OU očekávat. Proto jsme dali dohromady sérii krátkých průvodců o některých aspektech studia u nás.

Mohu to udělat?

Kde v životě začínáte, by nemělo omezovat to, kam jdete! Ať už jsou vaše ambice jakékoli, pokud jste odhodláni uspět a jste připraveni tvrdě pracovat, čtěte dále, ozvěte se a pusťte se do toho.

Studiem u nás dosahuje svých cílů více než 170 000 studentů. Nyní je řada na vás, abyste se k nim přidali.

Podporováno otevřené učení

OU vyučuje prostřednictvím své vlastní jedinečné metody distančního vzdělávání, nazývané „podporované otevřené učení, což je:

Flexibilní – studenti pracují tam, kde a kdy se rozhodnou zapadnout do zaměstnání, rodiny a dalších závazků

All inclusive – studenti dostanou všechny vysoce kvalitní materiály, které ke studiu potřebují

Podpůrná – osobní lektoři poskytují akademické odborné znalosti, vedení a zpětnou vazbu a vedou skupinové konzultace; a specializovaní poradci jsou po ruce, aby pomohli s dalšími aspekty studia OU

Sociální – studenti se scházejí na tutoriálech, denních školách a neformálních studijních skupinách; a prostřednictvím online konferencí, studijních sítí a kurzů.

Podpora výukových programů

OU má síť více než 5 000 lektorů – největší ve Spojeném království. Lektoři označují úkoly, poskytují podrobnou písemnou zpětnou vazbu a nabízejí studentům podporu prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo počítačových konferencí. Provozují také skupinové nebo online výukové programy a denní školy. Někteří jsou zaměstnanci na plný úvazek, ale většina z nich jsou přidružení lektoři: odborníci ve svém oboru, kteří kombinují svou práci lektorů s jinými akademickými nebo průmyslovými zaměstnáními.

Posouzení

Studenti jsou hodnoceni prostřednictvím učitelem a počítačem hodnocených úkolů, ústních nebo praktických hodnocení, projektů, zkoušek, dizertací a portfolií. Externí zkoumání zajišťuje, že udržujeme akademické standardy a poskytujeme nezávislý pohled na proces hodnocení.

Naše globální pověst

Open University byla založena Královskou chartou dne 23. dubna 1969.

Od té doby jsme ušli dlouhou cestu, neustále inovujeme na každém kroku, abychom zajistili, že naše zakládající poslání umožňující přístup ke vzdělání pro všechny – je nyní stejně relevantní jako před více než 50 lety.

Přináší univerzitu k vám, ať jste kdekoli

Jsme největší univerzita ve Spojeném království a nejoblíbenější volbou pro studenty na částečný úvazek.

 • Jsme světově nejlépe hodnocená univerzita dálkového studia (The Times World University Rankings).
 • Naše flexibilní učení znamená, že dokážeme vyhovět potřebám jednotlivců i velkých zaměstnavatelů po celém světě.
 • Naše síť více než 5 000 odborných lektorů poskytuje inovativní, srozumitelnou výuku a mnozí kombinují svou práci lektorů s akademickými nebo průmyslovými rolemi.
 • Jsme celosvětově uznávaní jako experti na výukové technologie a stojíme v čele výzkumu, který pohání inovace ve výuce.

Vynikající výzkum

OU podporuje různorodou komunitu více než 900 postgraduálních výzkumných studentů, kteří dělají špičkové projekty PhD a Professional Doctorate.

 • Umístili jsme se v první třetině britských univerzit v rámci Research Excellence Framework (REF) 2014 pomocí Times Higher Education Power Score.
 • Byli jsme 5. v celkové spokojenosti v Postgraduate Research Experience Survey (PRES) 2019.

Naše kurzy jsou podloženy naším výzkumem a podléhají přísné externí kontrole.

Kromě toho přední světový program výzkumu strategií výuky a vzdělávacích technologií zajišťuje, že naše materiály jsou účinné a vhodné pro distanční vzdělávání podporované ve velkém měřítku.

Mezinárodní uznání

Open University jsou srovnatelné s těmi, které udělují jiné britské univerzity. Ve skutečnosti mnoho zaměstnavatelů a organizací po celém světě zaměstnává Open University a chápou, že titul OU je v akademickém standardu stejný jako titul z jakékoli jiné britské univerzity.

 • Naše Business School je jednou z elitní skupiny, která získala trojnásobnou akreditaci od všech tří předních světových manažerských akreditačních asociací.
 • OU je jednou z pouhých tří britských vysokoškolských institucí, které získaly akreditaci ve Spojených státech, kterou uznává Middle States Commission on Higher Education (MSCHE). MSCHE je dobrovolná, nevládní členská asociace, která definuje, udržuje a podporuje dokonalost vzdělávání napříč institucemi s různými posláními, studentskou populací a zdroji. Jsme členem od roku 2005 a naše akreditace byla znovu potvrzena v roce 2020.

Ocenění

 • V užším výběru na cenu Times Higher Education 'Business School of the Year', 2013, 2014, 2016 a 2017
 • Pět finalistů a dva vítězové mezinárodních cen AMBA 'Student of the Year
 • Do užšího výběru Asociace MBA (AMBA) Innovation Award 2015
 • Vítěz dvou oborových ocenění za náš online nástroj MBA Business Case Builder (pomáhá potenciálním studentům vytvořit přesvědčivý obchodní případ pro sponzorství zaměstnavatelem): Zlato ve výroční soutěži Heist Awards „Nejlepší využití inovací a kreativního myšlení“ a Stříbro v kruhu CASE of Excellence Awards (kategorie jednotlivých dílčích webových stránek)
 • OUBS vystupoval v AACSB Innovations That Inspire pro významné investice do bezplatných online výukových zdrojů v roce 2016
 • Vítěz kategorie Business Partnership na Guardian University Awards 2017 za naši spolupráci s finanční společností True Potential LLP
 • Jeden vítěz mezinárodních cen AASCB Influencial Leader v roce 2019

Stipendia a financování

Funding your studies

Neplaťte nic předem – více než 80 % našich studentů v Anglii financuje svá studia půjčkou na částečný úvazek (někdy nazývanou studentská půjčka), což znamená, že neplatí nic předem.

Půjčka na částečný úvazek za školné

 • Pokryjí veškeré vaše poplatky za modul.
 • Jsou otevřené pro každého – nárok není založen na vašem příjmu a neexistuje žádné věkové omezení.
 • Dokud nevyděláte přes 27 295 liber ročně, nevrátíte ani korunu.

OUSBA půjčka

Plaťte své poplatky ve splátkách půjčkou od Open University Student Budget Accounts Ltd.

Sponzorství zaměstnavatele

Váš zaměstnavatel by mohl částečně nebo plně hradit vaše poplatky za modul.

Stipendia a další podpora

V závislosti na vašich okolnostech můžete mít nárok na jednu nebo více z následujících možností:

Bezplatný modul OU Access

Pokud příjem vaší domácnosti nepřesahuje 25 000 GBP, můžete si zdarma vzít jeden z našich úvodních přístupových modulů.

Financování nákladů souvisejících se studiem

Jakmile začnete studovat, budete mít nárok na úhradu některých dodatečných nákladů na studium.

Stipendijní fond pečovatelů

Pokud jste nebo jste nedávno byli neplaceným pečovatelem, možná budete moci studovat plnou kvalifikaci OU zdarma.

Stipendium pečovatelů

Pokud poskytujete neplacenou péči příteli nebo rodinnému příslušníkovi, můžete mít nárok na 250 GBP na náklady spojené se studiem.

Stipendium pro zkušenou péči

Pokud jste někdy byli v péči místního úřadu, můžete mít nárok na 250 GBP na náklady spojené se studiem.

Příspěvek pro handicapované studenty (DSA)

Můžete získat finanční podporu na náklady na studium vzniklé v důsledku vašeho postižení.

Stipendijní fond invalidních veteránů

Pokud jste byli zraněni při vojenské službě nebo v důsledku vojenské služby, můžete zdarma studovat plnou kvalifikaci OU.

Open Futures Bursaries

Pokud se identifikujete jako černošský, asijský nebo jiný menšinový etnický původ, můžete získat 500 liber na studium nebo životní náklady.

Akreditace

Akreditace EFMD EquisAkreditace AMBAAkreditace AACSB

Ohlasy studentů

Místa

 • Milton Keynes

  Walton Hall, Kents Hill, MK7 6BJ, Milton Keynes

  • Milton Keynes

   Milton Keynes, Spojené království

   • The City

    Walton Hall, Kents Hill, MK7 6AA, The City

    Programy

    Otázky