Keystone logo
OTOXO Productions

OTOXO Productions

OTOXO Productions

Úvod

O nás

OTOXO Productions je oceňovaná dokumentární produkční společnost, založená v roce 2008 a sídlí v Barceloně. Natáčíme filmy o lidských tvářích a neslýchaných hlasech za velkými sociálními problémy, a průkopnické a inovativní lidi, kteří formují sociální změnu. Prostřednictvím naší práce, chceme zpochybnit sociální nespravedlnost a podporovat lidi a skupiny bojující za inkluzivnější, progresivní, a nadějný svět.

Dokumenty OTOXO se pravidelně objevují napříč televizí a médii ve Španělsku i na mezinárodní úrovni, na kanálech a platformách, jako jsou The Guardian, GuideDoc, TV3 a BTV a BCN Mes. Filmy také získaly ocenění na festivalech po celém světě, od Bejrútu po Toronto, Sarajevo do Bombaje, Los Angeles po Loch Ness.

OTOXO Productions také spustit „The Do Industry Program“, který dává vybraným účastníkům možnost podniknout své první profesionální kroky v audiovizuálním průmyslu spolurežie dokumentárních a dokumentárních krátkých filmů pro televizi a online média ve spolupráci s BTV a BCN Mes.

John

ředitel

John dělá dokumenty od roku 2006 a zatímco OTOXO byl vždy jeho hlavním zaměřením, spolupracoval s lidmi jako REC Audiovisuals, Noon Films a Andrés Bartos Amory. Jeho dílo bylo uznáno na filmových festivalech po celém světě, včetně Mezinárodního festivalu Sarajeva, Mezinárodního filmového festivalu KASHISH Mumbai, Nevadského ženského filmového festivalu, filmového festivalu Portobello, filmového festivalu Loch Ness a festivalu GREC v Barceloně.

Vedle úspěchu režiséra a scenáristy je také lektorem na téma dokumentární tvorby, zejména ve své práci s začínajícími filmaři. Stejně jako ředitel programu INto inDinDry, spolupracoval s King's College London a Sheffield Doc/Fest. Je také pravidelným účastníkem diskuse News and current affairs show „Our Finest Hour“ v televizi El Punt Avui.

John je původem ze Skotska, ale žije v Barceloně od roku 2007. Má postgraduální titul v oboru sociální výzkum na University of Aberdeen a zapojil se do dokumentů prostřednictvím odborného zázemí v žurnalistice, Sociální výzkum a práce pro Skotskou komisi pro rasovou rovnost.

Tom

ředitel

Tom pracuje v dokumentárních filmech od roku 2007. Kromě své práce s OTOXO natočil také pro National Geographic, Padi Productions a TV3. Jeho filmy byly promítány po celém světě na festivalech, jako jsou Ottowa International Shorts Festival, Ourense International Film Festival, Wiper New York Film Festival, The Riga International Tourism Film Festival, Riga, Barcelona International Environmental Film Festival, a Ozark Filmfest.

Kromě uznání, které získal za svou režii a kameramanskou práci, je také lektorem obou témat, především se zaměřením na filmovou estetiku v sociálních dokumentech a rozvoj vztahů režisér/charakter. Je režisérem a spoluzakladatelem programu INDUSTRY a také se představil na Sheffield Doc/Fest a Aarhaus University v Dánsku.

Tom je původem z Anglie, ale je zde v Catalunya od roku 2005. Studoval na univerzitě v Nottinghamu a ELISAVA, National Escola Superior de Disseny, kde se specializoval na uměleckou režii a pohyblivý obraz.

Ohlasy studentů

Místa

  • Barcelona

    Otoxo Productions Centre Cívic Convent de Sant Agustí Carrer del Comerç, 36, 08003, Barcelona

    Otázky