Keystone logo
Qassim University

Qassim University

Qassim University

Úvod

Je to jeden z administrativních regionů v Saúdské Arábii a jeho ředitelstvím je město Buraidah. Qassim je známý množstvím podzemních vod a poskytuje království Saúdské Arábie nejlepší druhy datlí a zeleniny. Klíčovými městy regionu jsou: Burajda, největší město, Onaizah, Maznib, Bukeiriyah, Badayea, Almaznib, Alkhabra, Rijád Alkhabra, Alasyah, Oklat Alsukoor, Dhariah, Oyoon Aljawa a další.

Je pozoruhodné, že básníci: Antara Ibn Shaddad, Zuhair Ibn Abi Salma a jeho syn Kaab ibn Zuhair, jsou nejvýznamnějšími osobnostmi, kteří v regionu žili, mezi nimiž Kaab ibn Zuhair, který chválil Proroka (PBUH).

Qassim se nachází ve středu království na náhorní plošině Najd, která zahrnuje regiony Rijád a Krupobití. Díky tomu zaujímá významné postavení z hlediska obchodu, zemědělství a populace.

Qassim je jméno zmíněné v historických pramenech, jak uvádí Lisan al-Arab, že Al-Qasimah je prostá země bohatá na stromy a Al-Qasimah je úrodná země pro haloxlon persicum, Calligonum a Acacia ehrenbergiana.

Kásim byl historicky křižovatkou obchodu a pouti, která vzkvétala během éry Umajjů a Abbásovců, zejména na trasách Basra, Kufa a Bagdád; stále si zachovává ruiny a orientační body těchto cest a jejich stanic.

Obchod, zemědělství, pastva a průmysl patří mezi hlavní povolání obyvatel regionu Qassim, kteří žijí ve více než čtyřech stech městech, vesnicích a osadách. Obchodem jsou hlavně zemědělské produkty, jako jsou obilí, datle, zelenina atd., Kvůli dostupnosti povrchové a podzemní vody, a hospodářská zvířata, jako jsou velbloudi, krávy a ovce, kromě oděvů a dalšího luxusního zboží. Podnebí Qassim je podnebí Střední Arábie; v zimě je zima, v létě deštivé a horké.

Místa

  • Buraydah

    المليداء, , Buraydah

    Otázky