Keystone logo
Scuola Superiore Sant’Anna ECLIRE – The Ethics of Climate Change: Přetváření odpovědnosti pro současné a budoucí generace
Scuola Superiore Sant’Anna

ECLIRE – The Ethics of Climate Change: Přetváření odpovědnosti pro současné a budoucí generace

Pisa, Itálie

5 Days

Angličtina

Plný úvazek

08 Dec 2024

24 Feb 2025

EUR 200 *

Na kampusu

* od 200 EUR do 1000 EUR podle ročního příjmu žadatele

Úvod

Sezónní škola si klade za cíl školit účastníky o etice změny klimatu prostřednictvím trojí perspektivy: individuální, globální a mezigenerační. Učiní tak také tím, že se otevře oborům mimo politickou a morální filozofii, jako je politologie, metafyzika, sociologie a ekonomie. Celkovým cílem je poskytnout účastníkům normativní klíče k analýze politik zmírňování klimatu ve světle kritérií, jako je historická odpovědnost, globální asymetrie ekonomické síly a schopnosti adaptace a povinnosti spravedlnosti vůči budoucím generacím. Problematika společenské přijatelnosti a socioekonomických důsledků bude zohledněna i prostřednictvím příspěvku sociologů a sociálních vědců. Tomu bude předcházet úvodní den s tvrdými vědci věnovaný úvodu do klimatických změn a diskuzi o možných budoucích rizikových scénářích.

Metodologie výuky

Součástí sezónní školy jsou interaktivní prezenční přednášky vedené dvojicemi lektorů, simulace tvorby klimatické politiky a mezioborové workshopy (otevřené i pro osobnosti ze světa komunikace, byznysu a evropských institucí).

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky