Keystone logo
Shantou University

Shantou University

Shantou University

Úvod

O SIE

Shantou University (STU), založená v roce 1981 ,, je komplexní univerzitou společně podporovanou Ministerstvem školství Číny, provinční vládou Guangdongu a Nadací Li Ka Shing a je jedinou veřejnou univerzitou na světě, která dostává dlouhodobé financování. od nadace Li Ka Shing. V letech 2016 - 2018 se STU umístila na 601. až 800. místě v žebříčku světového vysokoškolského vzdělání Times Higher Education (THE) po dobu tří po sobě následujících let. V žebříčku Nejlepší čínská univerzita v roce 2017 se STU umístila na 49. místě v ukazateli „Kvalita vědeckého výzkumu“. V roce 2017 se počet článků publikovaných v časopisech STU, Cell, Nature, Science (CNS) a studentů stal na 18. místě a počet Citations Per Paper byl zařazen na 5. místo mezi univerzitami v Číně.

STU (číslo agentury: 10560) je určená univerzita pro studenty stipendií čínské vlády (CGS). Univerzita nabízí vysokoškolským studentům vysokoškolské vzdělání a vysokoškolské programy již od roku 1986. V září 2018 byla zřízena škola mezinárodního vzdělávání STU, která poskytuje lepší vzdělání zahraničním studentům studujícím na STU. Škola mezinárodní pedagogiky STU bude integrovat vzdělávací zdroje univerzity s cílem poskytnout zahraničním studentům vysoce kvalitní studijní programy a vzdělávací programy, podporovat rozvoj mezinárodního vzdělávání a podporovat kulturní výměnu a komunikaci.

116574_Shantou2-1.png

Stipendium čínské vlády

Čínská vláda vytvořila sérii plných stipendijních programů a částečných stipendijních programů na sponzorování zahraničních studentů ke studiu na čínských univerzitách. CGS plné stipendium zahrnuje školné, ubytovací poplatky, stipendium a komplexní zdravotní pojištění. Shantou University (kód agentury: 10560) je jednou z určených univerzit v Číně pro studenty stipendií CGS. Aplikační doba pro stipendium CGS je každoročně od ledna do dubna. Podrobnosti žádosti budou poskytnuty dispečerským orgánům pro zahraniční studii vaší domovské země (čínské velvyslanectví / generální konzulát ve vaší zemi původu nebo jiné určené agentury).

Shantou

Dlouhá stezka a promenáda v tropickém prostředí v malém prostředí s krásným okolím a krásným okolím. Nádherné hory, přírodní pláže a nádherné ostrovy spolu s mořskou scenérií, která obklopuje přístav, tvoří dech beroucí prostředí, které je obzvláště atraktivní pro ty, kteří chtějí uniknout z rušného života. Tropic of Cancer prochází severně od města Shantou. S mořským podnebím jižní subtropické zóny, Shantou je teplý a vlhký s dostatečným slunečním svitem a deštěm, stejně jako dlouhé období bez mrazů. Shantou je jedním z primárních rodných měst v zámoří Číňanů. Exotická kultura, kterou přivezou zpět do města, je pak smíchána s tradiční kulturou a tvoří zvláštní místní příchuť.

116575_Shantou5-1.png

Naše hodnocení

 • V žebříčku Times Higher Education World University v roce 2015, 2016 a 2017 se třikrát umístil v rámci čísel č. 601-800.
 • Dvakrát se umístilo v letech 1661 - 170 v žebříčku Times Higher Education Asian University v letech 2016 a 2017.
 • Zařadil se do Nos.151-200 v žebříčku Young University Ranking 2017, což je jedna ze dvou univerzit v pevninské Číně, která vstupuje do seznamu (druhá je Suzhou University).
 • Vstoupil do CWUR (Center for World University Rankings) World University Rankings 2017, přičemž 79. místo patří mezi uvedené univerzity z Číny.
 • Poprvé v žebříčku US News Best Global Universities v žebříčku 2018 obsadil 94. místo mezi vyhlášenými univerzitami z pevninské Číny.
 • Vstoupil do QS University Rankings Asie 2018, kde se umístil na 64. místě mezi uvedenými univerzitami z pevninské Číny.
116576_Shantou4-1.png

Místa

 • Shantou

  Xinling Road,22, 515000, Shantou

  Otázky