Keystone logo
Stanford Summer Session

Stanford Summer Session

Stanford Summer Session

Úvod

Připojte se ke globální komunitě studentů jedné z předních světových institucí výzkumu a vzdělávání. Summer Session, jako jediná příležitost ke studiu v zahraničí na Stanfordské univerzitě, pomáhá studentům přijmout náročné akademiky, aby získali vysokoškolský kredit, a zároveň vyvážit vzdělávací a společenské aktivity. Prozkoumejte novou akademickou oblast, spojte se se studenty z více než 50 zemí, objevte svou vášeň nebo najděte způsob, jak změnit svět. Ať si zvolíte jakoukoli cestu, budete mít zkušenost s učením, která bude mít skutečný a trvalý dopad.

Poznámka: Studenti se nehlásí na konkrétní třídu nebo kurz.

Jak to funguje

 • Přihlaste se k účasti na našem 8týdenním programu.
 • Přijměte a přijměte své přijetí.
 • Zaregistrujte se na kurzy, když se v dubnu otevřou zápisy.
 • Navštěvujte jako rezidentní nebo dojíždějící student.

Proč Stanford Summer Session ?

Učit se

Zapojte se do dynamické třídy se špičkovými učiteli a působivou skupinou kolegů. Přidejte Stanford ke svým univerzitním zkušenostem s kurzy v různých oblastech, díky nimž se studenti aktivně zapojí do aplikace teorie na zkušenosti v reálném světě.

Inovovat

Pozice Stanfordu v centru amerických technologií a inovací je součástí zkušeností každého studenta na akademické půdě. Duch Silicon Valley řídí naše letní programování se speciálními příležitostmi a kurzy zaměřenými na podnikání a budování budoucnosti.

Prozkoumat

Užijte si mimoškolní aktivity a v podstatě Stanfordské akce – od skákání ve fontáně až po přednášky profesorů světové třídy – které vás zvou zažít různé příležitosti dostupné na akademické půdě a v krásné oblasti San Francisco Bay Area v Kalifornii.

Vlastnosti kampusu

Jako letní student zažijete všechny zdroje, které Stanford nabízí, od knihoven po zdravotní a wellness centra.

Knihovny

Stanfordské knihovny jsou nedílnou součástí akademického života na Stanfordu a poskytují komunitě mimořádnou škálu zdrojů a služeb.

Budete mít přístup k pozoruhodným tištěným a digitálním sbírkám v téměř 20 knihovnách na akademické půdě, kde můžete procházet články z časopisů a další vědecké zdroje ve více než 1000 licencovaných databázích a používat SearchWorks k objevování knih, filmů a map. Oboroví knihovníci poskytují výzkumné konzultace napříč všemi obory.

Knihovny také poskytují různé individuální a skupinové studijní prostory, základní a specializované počítačové clustery a bezdrátové připojení k internetu.

Zdravotní a wellness centra

Vadenské zdravotní středisko

Vaden Health Center je zdravotnická klinika v kampusu Stanfordu. V rámci centra je mnoho poboček včetně Poradenských a psychologických služeb (CAPS), rentgenové ambulance, centra fyzikální terapie a alergologické, imunizační a injekční ambulance.

poradenské a psychologické služby (CAPS)

CAPS poskytuje individuální a skupinové psychologické poradenství. Máte nárok na bezplatné úvodní hodnocení nebo krátkodobé poradenství. CAPS nemůže poskytovat dlouhodobé poradenství. Je přísně dodržována důvěrnost.

Tým důvěrné podpory (CST)

CST nabízí emocionální podporu, konzultace a krátkodobé individuální poradenství studentům Stanfordu postiženým sexuálním napadením a násilím ve vztazích. CST je zaměstnán týmem vyškolených psychologů a sociálních pracovníků, kteří se specializují na traumatologické služby pro studenty. V CST mohou studenti obdržet informace a pokyny o svých právech a možnostech podávání zpráv. Je přísně dodržována důvěrnost. Za služby CST se neplatí.

Akademická podpora

Tutorů

Lektoři postgraduálních studentů ze Stanfordu usnadňují virtuální individuální doučování na základě schůzky, které podporují letní učební osnovy. Lektoři také vedou týdenní akademické workshopy na témata včetně osobních esejí, kódování v R a MatLAB, time managementu a univerzitního výzkumu.

Akademické poradenství

Summer Session Academic Advising je k dispozici během léta, které vám pomůže s přidáváním nebo rušením kurzů, výběrem a změnou možností hodnocení, procesy odebírání a rušení kurzů a akademickými peticemi spojenými s každou z těchto oblastí. Poradenství také nabízí rady ohledně vašich cílů a akademického pokroku.

Sportovní zařízení

Sportovní zařízení ve Stanfordu jsou rozmanitá a nejmodernější. Cvičte na strojích v jedné ze dvou tělocvičen v kampusu. Vyzkoušejte lekce jógy nebo TaeKwonDo ve velkém, dobře vybaveném studiu. Vyzvěte se na lezecké stěně nebo si užijte volný vstup do našich bazénů; tenisové, házenkářské a squashové kurty; hřiště na basketbal a pískový volejbal; naše golfové hřiště; a hřiště a vybavení, které Stanford věnuje atletice, softbalu, fotbalu a pozemnímu hokeji.

Stanfordova poloha také umožňuje studentům přístup k pěší turistice, cyklistice a běhu.

  Přijímací řízení

  Vysokoškolští studenti

  Domácí i zahraniční studenti

  Abyste se mohli přihlásit, musíte:

  • Být na začátku programu alespoň 18 let.
  • Absolvovali střední nebo střední školu nebo ekvivalent.
  • Být současným studentem vysoké školy nebo mít nějakou vysokoškolskou či postsekundární praxi.
  • Zahraniční studenti: Být schopen ověřit plynulost anglického jazyka pomocí jedné z metod popsaných v části Anglický jazyk na stránce Zahraniční studenti.

  Pokud jste získali nebo splníte požadavky na bakalářský titul do začátku letního čtvrtletí, bude vaše přihláška vyhodnocena jako hostující postgraduální student. Nemusíte v současné době studovat postgraduální studium, abyste mohli být přijati jako hostující postgraduální student pro letní čtvrtletí.

  Maturanti

  Domácí i zahraniční studenti

  Abyste se mohli přihlásit, musíte:

  • Být na začátku programu alespoň 18 let.
  • Absolvovali nebo dokončili své požadavky na vaší univerzitě nebo postsekundární instituci.
  • Zahraniční studenti: Být schopen ověřit plynulost anglického jazyka pomocí jedné z metod popsaných v části Anglický jazyk na stránce Zahraniční studenti.

  Abyste byli způsobilí, nemusíte být aktuálně zapsáni v programu pro absolventy. Každý student, který splnil požadavky na bakalářský titul, bude vyhodnocen jako postgraduální student pro letní čtvrtletí.

  *Univerzitní studenti, kteří se hlásí do programu International Honors Program, mají samostatné požadavky na přihlášku a způsobilost.

  Středoškoláci

  Domácí i zahraniční studenti

  Abyste se mohli přihlásit, musíte:

  • V době podání žádosti buďte současným druhákem, juniorem nebo seniorem.
  • Být alespoň 16 na začátku programu, 22. června 2024, a ne více než 19 do posledního dne, 18. srpna 2024. Z těchto věkových omezení neexistují žádné výjimky.
  • Ne imatrikulovat do Stanfordu jako první rok.
  • Zahraniční studenti: Být schopen ověřit plynulost anglického jazyka pomocí jedné z metod popsaných v části Anglický jazyk na stránce Zahraniční studenti.

  Gap ročník studentů

  Domácí i zahraniční studenti

  Abyste se mohli přihlásit, musíte:

  • Být na začátku programu alespoň 18 let.
  • Absolvovali střední nebo střední školu nebo ekvivalent.
  • Ne imatrikulovat do Stanfordu jako první rok.
  • Zahraniční studenti: Být schopen ověřit plynulost anglického jazyka pomocí jedné z metod popsaných v části Anglický jazyk na stránce Zahraniční studenti.

  Další požadavky na mezinárodního studenta

  Přečtěte si prosím následující informace týkající se požadavků zahraničních studentů:

  • Znalost anglického jazyka a testy
  • Požadavky na víza
  • Požadavky na dokumenty

  Studentům se důrazně doporučuje, aby se přihlásili co nejdříve, aby se předešlo prodlevám při zpracování jejich I-20 (Osvědčení o způsobilosti pro status studenta F-1 bez přistěhovalců) a získání studentských víz F-1.

  Znalost anglického jazyka

  Všechny kurzy jsou vyučovány v angličtině. Studenti by se během studia na Stanfordu měli v jazyce cítit dostatečně pohodlně, aby mohli komunikovat se svými instruktory a spolužáky. Jazyková znalost bude ověřena jedním ze tří způsobů:

  Pokud jste rodilý mluvčí angličtiny

  Rodilí mluvčí angličtiny jsou zproštěni povinnosti poskytovat výsledky zkoušek z anglického jazyka. Rodilí mluvčí se obvykle učí anglicky jako děti, mluví tímto jazykem doma a je to obvykle mateřský jazyk v zemi jejich původu (např. Austrálie, Jamajka, Spojené království). Žádosti o výjimku rodilým mluvčím budou přezkoumány v rámci procesu podávání žádostí. Kancelář Stanford Summer Session si vyhrazuje právo vyžádat si dodatečné informace a/nebo požadovat skóre jazykových zkoušek.

  Pokud navštěvujete školu, kde je angličtina primárním vyučovacím jazykem

  Studenti, kteří absolvovali rok nebo více denního kurzu v instituci, kde je angličtina primárním vyučovacím jazykem, se mohou kvalifikovat pro výjimku z angličtiny. Ročník kurzu musí být dokončen do 31. prosince 2022. Kurzy musí být akademické povahy, nikoli kurzy vyučující angličtinu jako druhý jazyk.

  Uchazeči o vysokoškolské a postgraduální studium musí mít ukončený rok studia na univerzitě nebo postsekundární instituci. Postsekundární vzdělávání je po 12. ročníku ve Spojených státech nebo ekvivalentní mezinárodní úrovni.

  Žadatelé o střední školu a Gap Year musí mít dokončený ročník kurzu na střední škole nebo střední instituci. Sekundární vzdělávání ve stupních 9 - 12 ve Spojených státech nebo ekvivalentní mezinárodní úrovně.

  Žádosti o výjimku v anglickém jazyce budou přezkoumány jako součást procesu žádosti. Kancelář Stanford Summer Session si vyhrazuje právo vyžádat si dodatečné informace a/nebo požadovat skóre jazykových zkoušek.

  Pokud navštěvujete mezinárodní školu, kde angličtina není primárním vyučovacím jazykem:

  Stanford Summer Session vyžaduje předložení kvalifikační zkoušky TOEFL, International English Language Testing System (IELTS), Cambridge Assessment English, Duolingo nebo Pearson Test of English Academic (PTEA) jako součást procesu přihlášky. Výsledky zkoušek jsou platné po dobu tří let a musí být platné ke dni uzávěrky přihlášek pro každý program.

  Následující minimální skóre jsou přísným požadavkem programu. Výsledky zkoušky pod minimem nesplňují požadavek na znalost anglického jazyka.

  Internetový test angličtiny jako cizího jazyka (iBT TOEFL)

  • Minimální skóre 100 pro iBT TOEFL

  Mezinárodní testovací systém anglického jazyka: Academic (IELTS: Academic)

  • Minimální celkové skóre kapely 7,0

  Cambridge Assessment English

  • Minimální skóre 180 na Cambridge English Advanced, CEFR úroveň C1
  • Minimální skóre 200 na Cambridge English Proficiency, CEFR úroveň C2

  Duolingo

  • Minimální skóre 120

  Pearson Test of English Academic (PTEA)

  • Minimální skóre 70

  Požadavky na víza

  Stanford vyžaduje, aby zahraniční studenti, kteří se účastní Stanford Summer Session měli vízum vhodné pro akademické studium. Pro většinu studentů to bude studentské vízum F-1, ačkoli existují další klasifikace víz, které pokrývají studium založené na kreditech.

  Následující vízové požadavky se vztahují pouze na studenty , kteří podali přihlášky na Stanford Summer Session . Jiné letní programy na Stanfordském kampusu mají své vlastní vízové požadavky, které se mohou lišit.

  Pokud již studujete v USA s I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status) sponzorovaným jinou institucí:

  Možná nebudete potřebovat nový I-20 ze Stanfordu. Žadatelé jsou schopni popsat svou vízovou situaci jako součást své online žádosti a budou přímo kontaktováni v případě potřeby dalších informací. Máte-li dotazy ohledně svého vízového statusu, doporučujeme vám kontaktovat kancelář Stanford Summer Session .

  Pokud požadujete I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status) ze Stanfordu:

  Jste povinni udržovat zápis v minimálně 8-kurzových jednotkách. Kancelář Stanford Summer Session bude během letního čtvrtletí sledovat zápisy, aby zajistila soulad.

  Proces získání studentského víza F-1

  Prvním krokem v procesu účasti na Stanfordu na léto je podat přihlášku. Pokud je nabídnuto přijetí, dalším krokem je dokončení procesu přijetí. Tento proces zahrnuje předložení následujících tří dokumentů:

  • Finanční prohlášení: Online formulář vyplněný jako součást procesu přijímání Stanford Summer Session .
  • Doklad o financování: Dopis nebo prohlášení od vaší finanční instituce nebo od finanční instituce vaší rodiny, které ověřuje, že existují dostatečné prostředky na pokrytí celkových nákladů programu, jak je uvedeno v prohlášení o financích. Tento dokument musí být zobrazen v amerických dolarech. V případě potřeby přijmeme také dokumenty s finančními informacemi uvedenými v místní měně. Doporučuje se, abyste si vyžádali dva originály tohoto dokumentu: jeden předložte na Stanford a druhý si s sebou přineste na schůzku na americkém velvyslanectví nebo konzulátu. Pokud financování programu pochází z jiného zdroje, než jste vy (např. z mateřské společnosti, společnosti nebo agentury), kancelář Stanford Summer Session vyžaduje krátkou zprávu z tohoto zdroje vysvětlující, že finanční prostředky držené na jejich jméno budou použity na pokrytí nákladů programu vzniklých žadatel.
  • Aktuální fotokopie pasu: Kopie identifikační stránky (stránek) vašeho pasu.

  Jakmile budou přijaty všechny akceptační položky a bude vám přiděleno Stanford ID číslo, Stanfordská univerzita vygeneruje váš I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status).

  Poté, co obdržíte I-20, musí student splnit následující položky, aby získal studentské vízum F-1:

  • Zaplaťte poplatek SEVIS vládě USA a získejte potvrzení. Informace o procesu, včetně podrobností o tom, jak zaplatit poplatek SEVIS online, najdete na webových stránkách SEVIS I-901 pro studenty a výměnné návštěvníky (SEVP).
  • Domluvte si schůzku s vízem F-1 na místním velvyslanectví nebo konzulátu USA poté, co obdržíte I-20 a zaplatíte poplatek SEVIS. Při žádosti o studentské vízum F-1 byste se měli řídit pokyny amerického velvyslanectví nebo konzulátu. Příslušný poplatek za žádost o vízum bude vyměřen v době jmenování. Měli byste plánovat dopředu a nechat si na tento proces dostatek času. Abyste se mohli zúčastnit Stanford Stanford Summer Session , musíte dorazit do kampusu v sobotu 18. června 2024.
  • Při vízové schůzce předložte následující položky:
   • Originál I-20 (Osvědčení o způsobilosti pro status studenta F-1, který není přistěhovalec)
   • Potvrzení o poplatku I-901 SEVIS
   • Stanfordská univerzita Stanford Summer Session Admission Letter (dostupný online na portálu žadatelů Stanford Summer Session )
   • Originální doklad o financování
   • Platný pas
   • 2 fotografie pasového formátu

  Potřebujete-li pomoc s obecnými otázkami ohledně studentských víz, měli byste se obrátit na webovou stránku Ministerstva zahraničních věcí USA pro víza. Najdete zde užitečné informace o studentských vízech F-1, včetně umístění velvyslanectví a konzulátů USA, harmonogramů pro plánování pohovorů, podrobností o vyřizování víz a další.

  Vezměte prosím na vědomí, že některé země mohou mít možná zpoždění při vyřizování víz. Vyhraďte si na tento proces dostatek času, protože studenti jsou zodpovědní za získání víz před začátkem programu.

  Máte-li jakékoli dotazy týkající se imigračních nebo vízových záležitostí, kontaktujte kancelář Stanford Summer Session . Studenti F-1 v počátečním stavu mohou vstoupit do Spojených států až 30 dní před „datem hlášení“ uvedeným na I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status). Ubytování v areálu není k dispozici do 22. června 2024.

  Požadavky na dokumenty

  Při vstupu do Spojených států musí být úředníkovi Port of Entry Officer předloženo následujících šest dokumentů:

  • Originál I-20 (Osvědčení o způsobilosti pro status studenta F-1, který není přistěhovalec)
  • Potvrzení o poplatku I-901 SEVIS
  • Letter Stanfordské univerzity Stanford Summer Session Admission Letter (dostupný online na stránce stavu žadatele o Stanford Summer Session )
  • Originální doklad o financování
  • Vízum F-1 (toto je vízové razítko přiložené k vašemu pasu velvyslanectvím USA)
  • Cestovní pas

  Na Stanfordově kampusu

  Během prvních dnů programu musíte ověřit svou přítomnost na akademické půdě. Podrobné informace o tom, jak splnit tento požadavek, budou zaslány e-mailem před příjezdem. V rámci ověřovacího procesu jste povinni předložit následující čtyři dokumenty:

  • I-94 Záznam o příjezdu/odjezdu (vytiskněte si jej, lze jej získat online)
  • Originál I-20 (Osvědčení o způsobilosti pro status studenta F-1, který není přistěhovalec)
  • Stanfordské identifikační číslo
  • Pas s razítkem F-1 Visa

  Vízové požadavky

  Stanford vyžaduje, aby zahraniční studenti, kteří se účastní Stanford Summer Session měli vízum vhodné pro akademické studium. Pro většinu studentů to bude studentské vízum F-1, ačkoli existují další klasifikace víz, které pokrývají studium založené na kreditech.

  Následující vízové požadavky se vztahují pouze na studenty , kteří podali přihlášky na Stanford Summer Session . Jiné letní programy na Stanfordském kampusu mají své vlastní vízové požadavky, které se mohou lišit.

  Pokud již studujete v USA s I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status) sponzorovaným jinou institucí:

  Možná nebudete potřebovat nový I-20 ze Stanfordu. Žadatelé jsou schopni popsat svou vízovou situaci jako součást své online žádosti a budou přímo kontaktováni v případě potřeby dalších informací. Máte-li dotazy ohledně svého vízového statusu, doporučujeme vám kontaktovat kancelář Stanford Summer Session .

  Pokud požadujete I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status) ze Stanfordu:

  Jste povinni udržovat zápis v minimálně 8-kurzových jednotkách. Kancelář Stanford Summer Session bude během letního čtvrtletí sledovat zápisy, aby zajistila soulad.

  Proces získání studentského víza F-1

  Prvním krokem v procesu účasti na Stanfordu na léto je podat přihlášku. Pokud je nabídnuto přijetí, dalším krokem je dokončení procesu přijetí. Tento proces zahrnuje předložení následujících tří dokumentů:

  • Finanční prohlášení: Online formulář vyplněný jako součást procesu přijímání Stanford Summer Session .
  • Doklad o financování: Dopis nebo prohlášení od vaší finanční instituce nebo od finanční instituce vaší rodiny, které ověřuje, že existují dostatečné prostředky na pokrytí celkových nákladů programu, jak je uvedeno v prohlášení o financích. Tento dokument musí být zobrazen v amerických dolarech. V případě potřeby přijmeme také dokumenty s finančními informacemi uvedenými v místní měně. Doporučuje se, abyste si vyžádali dva originály tohoto dokumentu: jeden předložte na Stanford a druhý si s sebou přineste na schůzku na americkém velvyslanectví nebo konzulátu. Pokud financování programu pochází z jiného zdroje, než jste vy (např. z mateřské společnosti, společnosti nebo agentury), kancelář Stanford Summer Session vyžaduje krátkou zprávu z tohoto zdroje vysvětlující, že finanční prostředky držené na jejich jméno budou použity na pokrytí nákladů programu vzniklých žadatel.
  • Aktuální fotokopie pasu: Kopie identifikační stránky (stránek) vašeho pasu.

  Jakmile budou přijaty všechny akceptační položky a bude vám přiděleno Stanford ID číslo, Stanfordská univerzita vygeneruje váš I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status).

  Poté, co obdržíte I-20, musí student splnit následující položky, aby získal studentské vízum F-1:

  • Zaplaťte poplatek SEVIS vládě USA a získejte potvrzení. Informace o procesu, včetně podrobností o tom, jak zaplatit poplatek SEVIS online, najdete na webových stránkách SEVIS I-901 pro studenty a výměnné návštěvníky (SEVP).
  • Domluvte si schůzku s vízem F-1 na místním velvyslanectví nebo konzulátu USA poté, co obdržíte I-20 a zaplatíte poplatek SEVIS. Při žádosti o studentské vízum F-1 byste se měli řídit pokyny amerického velvyslanectví nebo konzulátu. Příslušný poplatek za žádost o vízum bude vyměřen v době jmenování. Měli byste plánovat dopředu a nechat si na tento proces dostatek času. Abyste se mohli zúčastnit Stanford Stanford Summer Session , musíte dorazit do kampusu v sobotu 24. června 2023.
  • Při vízové schůzce předložte následující položky:
   • Originál I-20 (Osvědčení o způsobilosti pro status studenta F-1, který není přistěhovalec)
   • Potvrzení o poplatku I-901 SEVIS
   • Stanfordská univerzita Stanford Summer Session Admission Letter (dostupný online na portálu žadatelů Stanford Summer Session )
   • Originální doklad o financování
   • Platný pas
   • 2 fotografie pasového formátu

  Potřebujete-li pomoc s obecnými otázkami ohledně studentských víz, měli byste se obrátit na webovou stránku Ministerstva zahraničních věcí USA pro víza. Najdete zde užitečné informace o studentských vízech F-1, včetně umístění velvyslanectví a konzulátů USA, harmonogramů pro plánování pohovorů, podrobností o vyřizování víz a další.

  Vezměte prosím na vědomí, že některé země mohou mít možná zpoždění při vyřizování víz. Vyhraďte si na tento proces dostatek času, protože studenti jsou zodpovědní za získání víz před začátkem programu.

  Máte-li jakékoli dotazy týkající se imigračních nebo vízových záležitostí, kontaktujte kancelář Stanford Summer Session . Studenti F-1 v počátečním statusu mohou vstoupit do Spojených států až 30 dní před „datem hlášení“ uvedeným na I-20 (Certificate of Eligibility for Nonimmigrant F-1 Student Status). Ubytování v areálu není k dispozici do 24. června 2023.

  Místa

  • Stanford

   450 Jane Stanford Way, 94305, Stanford

  • Redwood City

   Broadway,415, 94063, Redwood City

   Otázky