Keystone logo
Tacoma Community College Associate of Arts - Specializace v sociologii
Tacoma Community College

Associate of Arts - Specializace v sociologii

Tacoma, Spojené státy americké

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

15 Nov 2024

01 Apr 2024

USD 10 573 / per year *

Na kampusu

* Odhadované náklady na školné 2022-2023

Úvod

Program TCC poskytuje solidní úvod do konceptů, terminologie a současných pokroků ve fascinující oblasti sociologie. Titul Associate of Arts (DTA) TCC se specializací na sociologii připravuje studenty na úspěšný přestup na juniorské úrovni v sociologii na našich primárních transferových univerzitách, včetně University of Washington-Tacoma, University of Washington-Seattle, Pacific Lutheran University a dalších . Studenti, kteří přecházejí jinam, by se měli podívat na webovou stránku své univerzity a navštívit svého poradce.

Všechny veřejné univerzity ve státě Washington mají jazykový požadavek na úrovni bakalářského studia. Studenti by si měli tyto požadavky před převodem zkontrolovat a ujistit se, že je splňují. Světový jazykový kredit lze uplatnit na humanitní, multikulturní a obecné volitelné požadavky stupně Associate of Arts (DTA).

Program sociologie nabízí kurzy zahrnující:

  • Úvod do základních pojmů a teorií sociologie s důrazem na skupinové aspekty lidského chování.
  • Úvod do studia žen, feminismu a teorií útlaku a privilegií, zejména s ohledem na pohlaví, sexualitu, rasu, třídu a sexuální orientaci.
  • Studie sociálně-historických zkušeností Afroameričanů, Asijských Američanů a Latino/američanů v USA
  • Zkoumání rasových a etnických vztahů v současné americké společnosti se zaměřením na skupiny imigrantů, projevy rasismu a diskriminace a ekonomický a sociální pokrok různých etnických skupin.
  • Úvod do sociologické analýzy sportu s důrazem na problematiku rasy, třídy, pohlaví a sexuality; socializace a interakce; sport a vzdělávání; deviace, zločin a násilí; a podnikání a ekonomika sportu.
  • Analýza deviantního chování z pohledu sociologické teorie a výzkumu.

Osnovy

Kariérní možnosti

Přijímací řízení

O Škole

Otázky