Keystone logo
Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi

Úvod

Studenti TUIASI mají přístup ke špičkovým technickým studiím, protože univerzita je jednou z nejlepších v zemi a ve východní Evropě. Čekají na vás velcí profesoři, relevantní kurzy a nové laboratoře.

Technická univerzita v Iaşi 'Gheorghe Asachi' má nejstarší tradici v inženýrském vzdělávání v Rumunsku. Od svého založení TUIASI upřednostňuje výzkum, interdisciplinární přístup, inovace, výuku a v posledních dvou desetiletích internacionalizaci. Naším hlavním cílem rozvoje „technologie pro lidi kolem nás“ bylo vždy jádro aktivit TUIASI výzkumu, výuky a transferu technologií. Tento cíl nás nutil neustále budovat a rozvíjet univerzitu. V současné době má okolo 13 000 studentů, 23 výzkumných a excelentních center a 8 výzkumných týmů a akreditovaných výzkumných laboratoří. TUIASI podepsalo více než 303 Erasmus smluv s 25 zeměmi, takže se setkáte s lidmi z celého světa. A věděli jste, že knihovna univerzity je jednou z nejkrásnějších knihoven na světě, která soutěží s podobnými knihovnami Trinity College Library v Dublinu a Národní knihovnou Francie?

Univerzita se soustřeďuje na vzdělávací potřeby studentů, neustále zlepšuje svá zařízení a učební osnovy tak, aby odpovídaly stále se měnícím požadavkům v oblasti práce. TUIASI má silné vazby na národní a mezinárodní podniky, velké společnosti jako Microsoft, Delphi, Continental, Amazon a mnoho dalších byli studenti a absolventi technických univerzit, kteří často končí jako stážisté nebo zaměstnanci.

Fakulty

 • Fakulta automatického řízení a počítačového inženýrství
 • "Cristofor Simionescu" Fakulta chemického inženýrství a ochrany životního prostředí
 • Fakulta stavební a stavební
 • Fakulta strojní výroby a průmyslového managementu
 • Fakulta elektroniky, telekomunikací a informačních technologií
 • Fakulta elektrotechnická
 • Fakulta hydrotechniky, geodézie a environmentálního inženýrství
 • Fakulta strojního inženýrství
 • Materiálovotechnologická fakulta
 • Fakulta architektury GM Cantacuzino
 • Fakulta průmyslového designu a řízení podniku

Jádro TUIASI - Jeho komunita

Univerzita je velmi těsná komunita. Studenti, administrativní pracovníci a učitelé se pravidelně setkávají a spolupracují na společných projektech - budování závodních automobilů nebo restartování rumunské značky automobilů - ARO -, budování zajímavých a zábavných staveb, jako je modelová budova vyrobená ze špaget nebo vánočního stromu Skládá se z různých 3D tvarů a také spojuje síly, aby si konkurovaly v mezinárodních matematických a inženýrských výzvách, každý rok se vracejí domů se zlatými, bronzovými a stříbrnými medailemi.

Tato spolupráce sahá až do kampusu - jsou zde týdenní setkání se studenty, kteří žijí na akademické půdě, aby se zlepšil jejich životní styl a ubytování. Na žádost studentů byly postaveny dvě nové přednáškové sály, vybavené rychlým internetovým připojením a otevřeným pozdě v noci, a také dvě hodiny kolem umyvadel. Během posledních let pracovali pracovníci kampusu na inteligentních systémech parkování jízdních kol a revitalizovali zelené plochy v areálu kampusu a jeho okolí.

Na TUIASI - BEST, AIESEC a jednom z jedenácti fakult existuje 13 studentských asociací, které se zaměřují na podporu práv studentů, mimoškolní a neformální vzdělávání a samozřejmě spoustu zábavy. Tyto organizace často pořádají řadu kulturních a odborných akcí, jako jsou workshopy, výstavy, výlety a sportovní soutěže.

Vybavení

Neustále se snažíme vybudovat přátelskou, pohodlnou a bezpečnou atmosféru, takže studenti TUIASI mají k dispozici širokou škálu zařízení za vynikající standardy. Na kampusu, který je jedním z největších univerzitních kampusů v Rumunsku, najdete moderní rezidenční sály, novou kavárnu s dostupnými cenami, poradenské centrum, kde jsou studenti vítáni, aby si užívali nových zkušeností prostřednictvím osobního rozvoje, profesionálních a dobrovolných programů, které vyvinuli. Univerzita, sportovní zařízení se speciálními kurzy pro studenty a bezplatné služby prádelny pro studenty TUIASI .

Knihovna

Knihovna TUIASI byla založena jako referenční a výzkumná technická knihovna a má centrální knihovnu a šest poboček. Je uznáván jako jeden z nejkrásnějších na světě a integruje nové technologie do tradičního učení a výzkumu.

Knihovna má přibližně jeden milion svazků archivovaných podle mezinárodních katalogizačních a indexačních postupů a podporuje výuku a výzkum v širokém spektru předmětů z oblasti techniky a technologie, vědy, ekonomiky a práva.

Ubytování a kavárna

Stejně jako většina rumunských studentů pocházejících z různých oblastí země a mnoha zahraničních studentů, můžete se rozhodnout žít na akademické půdě. Univerzitní ubytování znamená 21 dorms ve studentském kampusu 'Tudor Vladimirescu', s 8 000 místy. K dispozici je také nová a moderní kavárna, kde můžete jíst chutné jídlo za levné ceny.

Zdravotní péče

Student Health Service (Policlinica Studenţească) nabízí studentům celou škálu zdravotnických služeb a nachází se na akademické půdě. Všichni zahraniční studenti mají přístup k bezplatným konzultacím s lékaři a nemocniční péčí.

Město, školní areál a studentský život

Budete studovat v Iași, srdci Moldavska a jednom z nejrušnějších, nejživějších měst v Rumunsku. Úžasná místa, chutné místní jídlo a skvělý noční život, do kterého se okamžitě zamilujete. Budete žít v 'Tudor Vladimirescu', 8 000 studentských kampusů, které jsou jako malé město ve městě. Na akademické půdě máte vše, co potřebujete: jídelna s velkým a neuvěřitelně levným jídlem, moderní posilovna, hřiště, kavárny, bary, kluby, to pojmenujete! Dormy jsou v docházkové vzdálenosti od nákupního centra Iulius Mall (obchody, restaurace, 3D kino, atd.) A nejnovějšího obchodního a nákupního centra města Palas.

Mimochodem, věděli jste, že Rumunsko má nejlepší rychlost internetu v Evropě? Je na prvním místě na kontinentě a na 10. místě na světě. Zůstaňte v kontaktu s přítelem a rodinou a nikdy nezmeškáte poštu na Facebooku, obrázek Instagramu ani pípání během kampusu.

Volný čas a sport

Život jako student TUIASI není jen o práci, kurzech a výzkumu. Podporujeme zdravý životní styl prostřednictvím sportovních a rekreačních zařízení, poskytujeme dvě moderní a plně vybavené posilovny, šest hřišť, fitness a aerobní centrum, stejně jako místo, kde můžete hrát fotbal, volejbal a basketbal.

Místa

 • Iași

  Bulevardul Profesor Dimitrie Mangeron 67, 700050, Iași

  Otázky