Keystone logo
University of Edinburgh Winter School

University of Edinburgh Winter School

University of Edinburgh Winter School

Úvod

Vítejte na University of Edinburgh Winter School !

Zimní škola se bude konat online v roce 2021. Studium na univerzitě v Edinburghu je dokonalým způsobem, jak rozšířit akademické a kulturní obzory na jedné z 20 nejlepších univerzit na světě (QS World University Rankings 2020).

Naše historie

S naší bohatou historií, známými absolventy a význačnými vědci, můžeme být na co hrdí v mnoha staletích naší světoznámé univerzity.

Od laureátů Nobelovy ceny a olympijských vítězů až po průzkumníky vesmíru a předsedy vlád - univerzita v Edinburghu ovlivňuje historii, protože v roce 1583 otevřela brány svým prvním studentům.

Průlomoví myslitelé

V návaznosti na skotské osvícení 18. století byla univerzita v popředí akademické sféry a kritického myšlení.

Vzhledem k odhodlání a vytrvalosti skupiny edinburghských intelektuálů byly odvážné a důsledné výzvy zpochybňovány zavedené skutečnosti o světě.

Uprostřed této skupiny byl David Hume, filozof, ekonom a esejista známý svými filozofickými skepticismem a empirismem; Joseph Black, chemik za objevem latentního tepla a oxidu uhličitého; a James Hutton, „otec moderní geologie“.

142280_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg
Brooke Cagle / unsplash

Formování minulosti, přítomnosti a budoucnosti

Jsme domovem nejstarších britských literárních cen, cen Jamese Taita Black Prize a ovce Dolly, prvního zvířete klonovaného z dospělé somatické buňky.

Právě zde na univerzitě v Edinburghu byl sir Arthur Conan Doyle inspirován k vytvoření své notoricky známé postavy, Sherlock Holmes a James Young Simpson propagovali anestetika díky objevu vlastností chloroformu.

Více nedávno získal teoretický fyzik a emeritní profesor Peter Higgs společně Nobelovu cenu za fyziku za předpovědi Higgsova bosonu v roce 1964.

Prostřednictvím mnoha úspěchů svých zaměstnanců a studentů univerzita nadále prezentovala špičkový výzkum, inspirativní výuku a inovativní myšlení jako svůj centrální étos a přitahovala jedny z největších myslí z celého světa.

Místa

  • Edinburgh

    Paterson's Land, Holyrood Road, , Edinburgh

Otázky