Keystone logo
University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

Úvod

Univerzita v Pise, založená v roce 1343, je jednou z nejprestižnějších univerzit v Itálii.
Mezi slavné absolventy univerzity patří Galileo Galilei, 3 nositelé Nobelovy ceny a 2 medailisté Fields.
Patří mezi 3 nejlepší univerzity v Itálii (ARWU) .
Univerzita v Pise dnes představuje prestižní moderní centrum pro výuku a pokročilý výzkum.

Pisa nabízí zahraničním studentům jedinečnou příležitost studovat a zažít bohatství italské historie a kultury v krásném a stimulujícím prostředí. Po celém světě je známá Šikmá věž, téměř všechny její útvary se nacházejí v srdci města. Jeho strategická geografická poloha, mezinárodní letiště a výborné železniční spojení nabízí možnost víkendových výletů do dalších částí Itálie a Evropy.

***

Základní kurz je jednoletý program vyučovaný výhradně v angličtině, který překlenuje propast mezi středoškolským a univerzitním studiem a vybavuje studenty odpovídajícím akademickým vzděláním pro italský titul na univerzitě v Pise.
Tento program je zaměřen na zahraniční studenty, kteří mají 11 nebo 10 let školní docházky a úspěšně dokončili střední školu, a na americké studenty, kteří v posledním roce střední školy neabsolvovali kurzy Advanced Placement (AP) ani nenavštěvovali 2 roky vysoké školy.

***

Letní školy jsou intenzivní akademické kurzy pro zahraniční studenty a také pro absolventy.
Většinou trvají 4 dny až 6 týdnů a probíhají v mezinárodním kontextu, studenti a lektoři pocházejí z různých částí světa a všechny přednášky jsou v angličtině.
Vyznačují se nekonvenčními formáty výuky (workshopy, tutoriály, exkurze, kulturní akce, obchodní reference atd.) a multidisciplinárním přístupem. Profesoři jsou odborníci ve svých oblastech a mají velký zájem o to, co dělají.
Letní školy splňují přísné akademické předpisy: každá uděluje minimálně 3 kredity ECTS a účastníci, kteří úspěšně složí závěrečné zkoušky, obdrží oficiální akademický přepis.

***

Kontakty:

Università di Pisa
Palazzo Modica – Piazza Torricelli, 4 – 56126 Pisa (PI) Itálie
Informace o nadačním kurzu: [email protected]
Informace o letních školách: [email protected]

Vlastnosti kampusu

  Místa

  • Pisa

   Pisa, Itálie

   • Vinci

    Vinci, Itálie

   Programy

   Otázky