Keystone logo
© By University of Tübingen, International & European Studies
University of Tübingen

University of Tübingen

University of Tübingen

Úvod

University of Tübingen – inovativní, interdisciplinární, mezinárodní od roku 1477.

To jsou hlavní principy University of Tübingen ve výzkumu a výuce již od jejího založení. Díky této dlouhé tradici je University of Tübingen jednou z nejuznávanějších univerzit v Německu. Nedávno byla jeho institucionální strategie opět úspěšně vybrána pro financování v rámci iniciativy Excellence Initiative sponzorované německou federální a zemskou vládou, díky čemuž se Tübingen stala jednou z jedenácti německých univerzit, které získaly tento titul excelence. Tübingen také prokázal svůj status přední výzkumné univerzity v mnoha národních a mezinárodních soutěžích – v klíčových žebříčcích je Tübingen uveden mezi nejlepšími univerzitami pro humanitní a společenské vědy, jakož i pro vědu a lékařství.

University of Tübingen se svým širokým spektrem předmětů poskytuje nepřeberné množství příležitostí pro mezioborovou spolupráci. A taková spolupráce sahá i za hranice univerzity a do celého světa. University of Tübingen má společné výzkumné projekty na všech úrovních s jinými institucemi vysokoškolského vzdělávání, s výzkumnými ústavy a průmyslem.

Univerzitní excelence ve výzkumu nabízí studentům optimální studijní podmínky, online nebo osobně, v kombinaci s příležitostí zdůraznit individuální zájmy. Atraktivní studijní prostředí posiluje řada doplňkových služeb, jako je Jazykové centrum, mezioborové přednášky ve Studium Generale a nejmodernější Univerzitní knihovna.

Heslo univerzity mluví samo za sebe:
pokuso – troufám si!

Místa

  • Tübingen

    Geschwister-Scholl-Platz, 72074, Tübingen

Otázky