Keystone logo

20 Akademický kurz Programy v Životní dovednosti Provoz motorových vozidel Opravy motorových vozidel 2024

Filtry

Filtry

  • Životní dovednosti
  • Provoz motorových vozidel
  • Opravy motorových vozidel
Studijní obory
  • Životní dovednosti (20)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Akademický kurz Programy v Životní dovednosti Provoz motorových vozidel Opravy motorových vozidel

Co je oprava motorových vozidel?
Oprava motorových vozidel (MVR) je proces opravy a údržby motorových vozidel, což zahrnuje kontrolu, diagnostiku a opravu mechanických problémů s automobily, nákladními automobily, motocykly a dalšími motorovými vozidly. MVR může také odkazovat na činnost provozování garáže nebo autoservisu.

Co mohu dělat s titulem v oboru opravy motorových vozidel?
Titul v oboru opravy motorových vozidel může vést k kariéře mechanika, technik karoserie, nebo servisní manažer v autosalonu nebo opravně. Můžete si také otevřít vlastní garáž nebo autoservis.

Proč studovat opravy motorových vozidel?
Oprava motorových vozidel poskytuje informace o tom, jak udržet naše vozidla v provozu správně. Bez pravidelné údržby a oprav, naše osobní a nákladní automobily by se rychle rozpadly a staly se nebezpečnými pro řízení. MVR pomáhá zlepšovat hodnotu dalšího prodeje našich vozidel tím, že je udržujeme v dobrém stavu, můžeme za ně získat více peněz, když je prodáváme nebo vyměníme.

Co jsou stupně opravy motorových vozidel?
Tituly opravy motorových vozidel jsou nabízeny na mnoha komunitních vysokých školách a technických školách. Tyto programy obvykle trvají dva roky a vedou k přidruženému titulu v oboru opravy motorových vozidel. Během studia se dozvíte o mechanice motoru, závěsných systémech, brzdách, elektrických systémech a dalších. Získáte také praktické zkušenosti s prací na osobních a nákladních automobilech v autosalonu vysoké školy.