European Centre for Career Education

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

European Centre for Career Education poskytuje praktické vzdělávání ve formě jedinečných letních programů v oblasti práva, mezinárodního obchodu a architektury. ECCE má dva klíčové cíle, vzdělávat mladé a talentované studenty o tom, jak profesionální svět skutečně funguje a současně vytváří obchodní příležitosti pro společnosti, s nimiž spolupracujeme.

Letní programy ECCE jsou vhodné pro studenty a absolventy vysokých škol, kteří chtějí rozšířit své znalosti a získat více zkušeností před zahájením své kariéry.

Program se točí kolem dvou základních aspektů:

- Tři týdny intenzivních kurzů zaměřených na kariéru a mentorství příslušných a úspěšných vůdců v oboru, doplněné
- Čtyřtýdenní stáže ve společnosti ve vašem oboru v mnoha velkých evropských městech.

Letní programy

ECCEDU bylo založeno, aby poskytovalo dlouhodobé řešení příliš teoretických tendencí vysokoškolského vzdělávání a kariérového poradenství. Překlenujeme propast mezi akademickými znalostmi našich studentů a skutečnými zkušenostmi a stavíme na teoretických základech, které univerzity poskytují.

Věříme, že kombinace teoretických znalostí a praktických dovedností je nezbytným předpokladem úspěchu studentů v jejich budoucích oborech. Naše dvouměsíční letní programy se zaměřují na právo, mezinárodní obchod a architekturu. Programy se skládají ze tří týdnů intenzivních praktických kurzů a čtyř týdnů stáže v jedné z 250 mezinárodních společností po celém schengenském prostoru.

V posledních letech se letní program ECCE v oblasti práva stal největším právním vzdělávacím projektem mezi Evropou a Čínou. V roce 2019 jsme obdrželi více než 650 přihlášek z 50 zemí celého světa a přivítali jsme asi 200 studentů, kteří byli do programu přijati a strávili krásné a smysluplné léto v Praze.

Přednášky a přednášející

Při navrhování a organizaci programů vždy dodržujeme dvě základní hodnoty - Zkušenost a Inspirace. Každé léto, po dobu tří týdnů, učíme naše studenty 30 praktických témat, která se zřídka dostávají do akademických osnov. Těchto 30 témat je vybíráno velmi pečlivě, aby se zajistilo, že zůstanou relevantní, a jsou zahrnuti 30 různými aktivními profesionály, kteří jsou považováni za odborníky ve svém oboru. Mezi přednášejícími jsou Radek Špicar (prezident Aspen Institute), Leoš Dvořák (vedoucí digitalizace, Valeo), Václav Nekvapil (jednatel, vládní vztahy CEC), Klára Sommerová (spoluzakladatelka a vedoucí, (S) právně), Miroslav Černý (koordinátorka odboru duševního vlastnictví, ŠKODA AUTO, as), Petra Hrušková (manažerka, Globální TA operace v Red Hat), Pavlína Louženská (obchodní a inovační strategie, 2FRESH Praha) a mnoho dalších.

Statistiky ECCE

Programy ECCEDU nejsou jen o tom, jak trávit čas ve třídě; právě naopak. Po třech týdnech intenzivních praktických kurzů získají naši studenti změnu v používání a zdokonalování svých čerstvě získaných znalostí absolvováním čtyřtýdenní stáže v jedné z nejvýznamnějších společností působících v jejich oboru.
Spolupracujeme se společnostmi jako Siemens, UniCredit Bank, Lego, Coca-Cola; advokátní kanceláře jako DLA Piper, Clifford Chance, Linklaters; a ateliéry jako Jestico, Whiles Architecture a Chapman Taylor Architects, jakož i mnoho dalších, které poskytují cenné zkušenosti, dovednosti a know-how.

Všichni naši partneři si jsou dobře vědomi obrovské propasti mezi tradičním vzděláváním a skutečnými situacemi; proto s radostí souhlasili s účastí na přípravě našich studentů, aby se stali úspěšnými budoucími vůdci a uznávanými odborníky ve svých oborech.

Velké recepce a promoce

Naše letní programy se tradičně zahajují uvítacím galavečerem pro studenty ECCEDU. Tato událost poskytuje příležitost setkat se s inspirativními lidmi, jako jsou zakladatelé, právníci a firemní manažeři, a také se setkat s dalšími studenty ECCEDU.
Během přednáškového období programu naši zaměstnanci pořádají různé akce zaměřené na budování týmu, aby je studenti zapojili do různých volnočasových aktivit a představili je evropské kultuře. Pořádáme únikové hry a laserové hry, nebo se vydáme na prohlídku Prahy, kde objevíme tradiční produkty a nakupujeme suvenýry. Organizovány jsou také výlety po České republice a zahraničí: v minulosti chodili studenti do Českého Krumlova, Kutné Hory, Vídně a Berlína.

Certifikát ECCEDU je poskytován na konci každého programu během neformálního slavnostního předávání cen, obvykle formou večerní grilování. Stážní společnosti navíc udělují doporučující dopisy nebo osvědčení o stáži.

Místa

Praha

Adresa, 1. řádek
Praha, Praha, Česká republika

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium