University of Pisa Summer & Winter Schools

Úvod

Read the Official Description

Univerzita v Pise je veřejná instituce, která se může pochlubit 20 odděleními , s vysokými výzkumnými středisky v odvětví zemědělství, astrofyziky, informatiky, strojírenství, lékařství a veterinární medicíny. Navíc univerzita má úzké vztahy s institucemi Pisan National Research Council s mnoha kulturními institucemi národního i mezinárodního významu a s průmyslem, zejména s informačními technologiemi , která prošla fází rychlého rozšíření v Pise během devatenáctých šedesátých a sedmdesátých let.

Univerzita v Pise byla oficiálně založena v roce 1343 , ačkoli řada vědců tvrdí, že jeho původ pochází z 11. století.

Nejstarší důkaz Pisanu "Studium" pochází z roku 1338, kdy se prestižní právník Ranieri Arsendi přestěhoval do Pise z Bologni. Společně s Bartolo Da Sassoferrato , přednášejícím v oblasti občanského práva, zaplatil obec za výuku veřejných lekcí.

Papežská bula ‚V supremae Dignitatis‘, udělené papežem Klementem VI dne 3. září 1343, uznal ‚Studium‘ Pisa jako ‚Studium Generale‘; instituce dalšího vzdělávání založené nebo potvrzené univerzální autoritou, papežství nebo říše. Pisa byla jednou z prvních evropských univerzit, která se mohla pochlubit touto papežskou atestací, která zaručuje univerzální, legální hodnotu vzdělání.

První vyučované předměty byly: teologie, občanské právo, kánonické právo a lékařství. V roce 1355 začal na Studiu studovat František Da Buti , známý komentátor Danteovy božské komedie.

Pisa a jeho "Studium" prodělaly období krize kolem přelomu 15. století: dobývání florentských měst zničilo jeho hospodářský a společenský život. Ve skutečnosti je po desetiletí nedostatek dokumentů o pravidelném fungování univerzity.

V roce 1473, díky Lorenzo dei Medici , Pisan Studium obnovil systematický vývoj a stavba budovy pro pořádání lekcí byla zajištěna v roce 1486. ​​Budova - později známá jako Palazzo della Sapienza (budova znalostí) - byla umístěna v čtvrti Piazza del Grano ze 14. století. Obraz cherubína byl umístěn nad bránou "Dell'Abbondanza" (brána hojnosti), vedoucí k Piazza, dnes ještě symbol univerzity .

Po vzpouře proti Florence v roce 1494 a následném válce Pisan studium utrpěl úpadek a přenesl se do Pistoia, Prato a Florencie. Slavnostní znovuotevření univerzity, dne 1. listopadu 1543, pod vládou vévody Cosimo I dei Medici , bylo považováno za druhé inaugurace. Kvalita univerzity byla podpořena statutem z roku 1545 a Pisan Athenaeum se stal jedním z nejvýznamnějších v Evropě pro výuku a výzkum. Předsedkyni Semplici (Botanika) se zúčastnila Luca Ghini , zakladatelka první botanické zahrady na světě, kterou následovala Andrea Cesalpino , která propagovala první vědeckou metodiku klasifikace rostlin a je považována za předchůdce při objevu krevního oběhu . Gabriele Fallopio a Marcello Malpighi přednášeli v oboru anatomie a lékařství.

Galileo Galilei, který se narodil a studoval v Pise, se stal profesorem matematiky na Pisanském studiu v roce 1589.

Úloha univerzity jako státní instituce se ještě více zdůrazňovala během období velkovévodství Medici. Protekcionistická politika zajistila soudržné jádro učenců a učitelů: zákony vydané Cosimoem I., Ferdinandem I. a Ferdinandem II. Vyžadovaly ty, kteří chtěli získat diplom na studium v ​​Pise. Toto období vidí různé významné přednášky v Pise, zejména v oblasti práva a lékařství .

Rozvoj univerzity pokračoval pod Lorenami. Dokončili výstavbu astronomické observatoře (projekt iniciovaný Medicis) a obohatili Univerzitní knihovnu o důležité publikace, rozvíjeli Botanické zahrady a Přírodovědné muzeum a založili nové židle, jako je Experimentální fyzika a Chemie.

Přiložení Toskánska k Napoleonské říši mělo za následek přeměnu Studia na Imperiální akademii: Aténaum se stalo pobočkou Pařížské univerzity a kurzy a studijní programy byly strukturovány podle francouzského modelu veřejné výuky. Bylo založeno pět nových fakult (teologie, právo, lékařství, věda a literatura) spolu s zkouškami, různými kvalifikačními tituly a diplomovými pracemi. V roce 1813 byla založena "La Scuola Normale Superiore " jako pobočka "Ecole Normale de Paris".

Restaurování nebylo schopno zrušit účinky napoleonského zážitku. První konference italských vědců se konala v Pise v roce 1839 . 421 vědců a více než 300 odborníků z různých oborů diskutovalo o zoologii, srovnávací anatomii, chemii, fyzice, matematice, agronomii, technologii, botanice, fyziologii vegetace, geologii, mineralogii, geografii a medicíně.

V letech 1839 - 1840 přinesl ředitel vzdělání Gaetano Giorgini nejdůležitější reformu na univerzitě v Pise tím, že zvýšil počet fakult na šest (teologie, právo, literatura, lékařství, matematika a přírodní vědy) a vytvořil první světovou předsednictví zemědělství a chovu ovcí.

V roce 1846 byla znovu otevřena Scuola Normale. Mezitím se v Aténau šíří liberální a vlastenecké ideály a prapor univerzity - složený z přednášejících a studentů - se v roce 1848 vyznamenal v bitvě u Curtatone a Montanary .

Během druhé rekonstrukce v roce 1851 Leopoldo II. Sjednotil univerzity v Pise a Sieně v jedinečné Etruscan Athenaeum motivované částečně ekonomickými důvody, ale především pro politickou kontrolu. Teologické fakulty a právo odehrály v Sieně; zatímco literatura, lékařství, matematika a přírodní vědy zůstaly v Pise. Po florentském povstání a útěku velkoknížete v roce 1859 bylo jedním z prvních opatření uložených vládou pro navrácení do města Pisa jeho studia se všemi šesti fakultami.

S narozením Italského království se univerzita v Pise stala jednou z nejprestižnějších kulturních institucí nového státu . Mezi druhou polovinou devatenáctého a první poloviny dvacátého století přednášela v Pise následující prestižní přednášející: právníci Francesco Carrara a Francesco Buonamici , filologové Domenico Comparetti a Giovanni D'Ancona , historici Pasquale Villari , Gioacchino Volpe a Luigi Russo , filozof Giovanni Gentile , ekonom Giuseppe Toniolo a matematici Ulisse Dini a Antonio Pacinotti . První první evropský institut historické lingvistiky byl založen v Pise v roce 1890 .

Během léta fašismu byl Pisa Athenaeum aktivním centrem politické debaty a antifašistické organizace .

Po druhé světové válce se univerzita v Pise vrátila k avantgardě v mnoha oblastech znalostí . Na Fakultě inženýrství a farmacie, založené před válkou, byly přidány ekonomika, cizí jazyky a literatura a politika. V roce 1967 vzniklo "Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. Anna", které společně s "La Scuola Normale" vytvořilo vysoce prestižní učební a výukové centrum.

This school offers programs in:
  • Italština
  • Angličtina

Vidět Rok založení » Vidět Summer courses » Zobrazit kurzy » Vidět Health Kurzy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Kurzy

Zimní škola umožňující technologie pro průmyslový internet věcí (ET-I2oT 2018) 4. vydání

Campus forma Denní studium 6 dny November 2018 Itálie Pisa

Čtvrté vydání Školy "Umožňuje technologie pro průmyslový internet věcí" je organizováno tak, aby nabídlo 48 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetických technologií a vytváření sítí pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum profesionálů / praktikujících, Master a doktorandů, výzkumníků v raném stadiu, kteří mají zkušenosti s ICT. [+]

Zimní školaPovolení technologií pro průmyslový internet věcí (ET-I2oT 2018)4. vydání

Pořádá Katedra informačního inženýrství (DII), Univerzita v Pise

Místo konání: Společenská místnost Přízemí, DII, přes G. Caruso 16, 56122, Pisa

Cíl

Čtvrté vydání Školy "Umožňuje technologie pro průmyslový internet věcí" je organizováno tak, aby nabídlo 48 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetických technologií a vytváření sítí pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum profesionálů / praktikujících, Master a doktorandů, výzkumníků v raném stadiu, kteří mají zkušenosti s ICT.

Letní škola poskytuje teoretické a praktické poučení o nejnovějších pokrokových technologiích pro budoucí bezdrátové vysílače, systémy a sítě v scénářích, jako je IO, průmysl 4.0 a Cyber-Physical Systems (CPS). Bezdrátové obvody a systémy a internetová technologie se stávají všudypřítomnými v mnoha aplikačních oblastech, jako je logistika (např. RF identifikace), automobilový průmysl (např. Připojené automobily, pokročilé asistenční systémy řidiče, bezdrátová komunikace V2V a V2I, radar, lidar) domotikové scénáře (např. bezdrátové senzorové a akční sítě), inteligentní výroba (např. průmysl 4.0), zdraví... [-]


Letní kurzy

Letní studentka na farmě a dalších laboratořích

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

Studenti fyziky budou vyškoleni ve výzkumných skupinách, které pracují na nových iniciativách Fermilab, mu2e, muon (g-2), experimentech Nova, stejně jako budoucí experimenty s neutrinovou fyzikou nebo ve skupině Fermilab, která spolupracuje s experimentem CMS v CERN , nebo v teoretické skupině. [+]

Studenti fyziky budou vyškoleni ve výzkumných skupinách, které pracují na nových iniciativách Fermilab, mu2e, muon (g-2), experimentech Nova, stejně jako budoucí experimenty s neutrinovou fyzikou nebo ve skupině Fermilab, která spolupracuje s experimentem CMS v CERN , nebo v teoretické skupině.

Někteří studenti mohou být stále zapojeni do analýzy dat CDF v rámci skupiny CDF fyzika. U některých studentů se stáž může uskutečnit v jiných laboratořích nebo na univerzitách.

Strojírenští studenti budou trénováni v divizi urychlovače Fermilab, divizi technické divize nebo výpočetní techniky nebo ve skupinách pracujících na aplikovaném výzkumu v jiných laboratořích nebo univerzitách.... [-]


Letní škola - digitální nástroje pro humanisty

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

Škola má v úmyslu předvést vybrané nástroje, které mohou pomoci humanistům při jejich výzkumu a aktivitách, a to s využitím digitálního obratu a nových technologií. [+]

Škola má v úmyslu předvést vybrané nástroje, které mohou pomoci humanistům ve svém výzkumu a aktivitách, využívat výhod digitálního obratu a nových technologií.

Propagovat digitální kulturu v humanitních oborech a pomoci humanistům (mladým i starým) při přechodu z tradičního světa na současný, a podívat se na budoucnost.

Kdo může požádat

Od absolventů až po odborníky v humanitních oborech (doktorandi, knihovníci, učitelé, výzkumní pracovníci, archiváři apod.)

Požadavky na přijetí

Bakalářský titul v jakékoliv disciplíně... [-]


Letní škola - krátkodobý inženýrský program

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

Škola nabízí mezinárodní výměnnou zkušenost studentům univerzity v Pise (UNIPI), University of Illinois u Urbana - Champaign (UIUC) a státní univerzitě v San Diegu (SDSU). [+]

Škola nabízí mezinárodní výměnnou zkušenost studentům univerzity v Pise (UNIPI), University of Illinois u Urbana - Champaign (UIUC) a státní univerzitě v San Diegu (SDSU).

Program nabízí 5 "pěti týdnů" kurzy:

1) dva v Pise v UNIPI od 15. května do 18. června 2018 pro studenty z: 1.a) UIUC: studenti navštěvují třídu energetických systémů a třídu italské kultury a jazyka (elementární úroveň) v jazykovém centru;

1.b) SDSU: studenti navštěvují třídu Numerické analýzy a třídu italské kultury a jazyka (elementární úroveň) zahrnující téma rozmanitosti vztahující se k "Role žen v italské historii");... [-]


Letní škola archeologie v abruzzi

Campus forma Denní studium 4 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Letní archeologická škola UNIPI nabízí svým účastníkům diachronní (vícestupňový) přístup ke studiu archeologie. Prostřednictvím tohoto přístupu získají účastníci hlubší znalosti archeologie od prehistorického až po římské období. [+]

Letní archeologická škola UNIPI nabízí svým účastníkům diachronní (vícestupňový) přístup ke studiu archeologie. Prostřednictvím tohoto přístupu získají účastníci hlubší znalosti archeologie od prehistorického až po římské období.

Navíc program zahrnuje návštěvy hlavních muzeí a open-air lokalit, které účastníkům poskytnou zásadní přehled a komplexní porozumění témat řešeným během lekcí.

Studenti získají intenzivní interdisciplinární školení s přednáškami, laboratořemi a dvěma různými výkopovými činnostmi. Víkendové návštěvy archeologického naleziště dokončí týdenní program. Kurz bude trvat 4 týdny včetně série přednášek, které se stanou laboratorními aktivitami.... [-]


Letní škola egyptologové jako muzejní kurátoři: ponořující trénink

Campus forma Denní studium September 2019 Itálie Pisa

Letní škola "Egyptologové jako kurátorky muzea: ponořující výcvik" je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s egyptským muzeem v Turíně. [+]

Letní škola "Egyptologové jako kurátorky muzea: ponořující výcvik" je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s egyptským muzeem v Turíně.

Hlavním cílem školy je poskytnout teoretický a praktický přístup ke starobylému egyptskému objektu jako součásti sbírky. Každý objekt je hromadou různých příběhů, a to jak starých, tak moderních, od jeho výroby, použití, ukládání, objevů až po získávání, zachování a zobrazení.

Škola nabídne jedinečnou příležitost vypořádat se s egyptskými objekty ze všech těchto různých úhlů, od teoretických až po pragmatické perspektivy, vystavující účastníky různorodé muzejní praxi díky ponořením do prostředí egyptského muzea v Turíně.... [-]


Letní škola eu a její sousedy: výzvy a možnosti spolupráce

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

Letní škola se zaměřuje na vztahy EU se svými jižními a východními sousedy a kladou důraz na možnosti spolupráce, zejména v oblasti obchodu a energetiky, jakož i na výzvy této spolupráce v oblasti zahraničních věcí a migrace. [+]

Letní škola se zaměřuje na vztahy EU se svými jižními a východními sousedy a kladou důraz na možnosti spolupráce, zejména v oblasti obchodu a energetiky, jakož i na výzvy této spolupráce v oblasti zahraničních věcí a migrace.

Odborníci z akademických a / nebo mezinárodních institucí vysvětlí nástroje, pomocí nichž EU podporuje a snaží se ovlivňovat své sousedy, jakož i úspěchy a neúspěchy evropské politiky sousedství.

Vychází z přednášek dvou / tří hodin a simulačních her v angličtině, které nabízejí profesoři a odborníci z oblasti práva, politologie nebo ekonomie. Studenti budou mít k dispozici materiál pro čtení a budou požádáni o závěrečnou zkoušku. Celkový počet hodin (včetně simulačních her) letní školy je 28/30.... [-]


Letní škola město a voda

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

Mezinárodní letní škola "Město a voda" vychází z povědomí o hodnotě jezera Massaciuccoli (Massarosa, Lucca) a jeho území. [+]

Mezinárodní letní škola "Město a voda" vychází z povědomí o hodnotě jezera Massaciuccoli (Massarosa, Lucca) a jeho území. V návaznosti na minulé vydání se letní škola zaměří na část jezera Massaciuccoli, která patří městu Viareggio: oblast mezi městem Torre del Lago-Puccini a průmyslovou oblastí San Rocchino.

Tato oblast je charakterizována vysokým potenciálem krajiny, ale současně vysokou fyzickou, sociální a environmentální degradací, na rozdíl od předpisů San Rossore-Massaciuccoli Park. Pokud město Torre del Lago-Puccini představuje dnes mezinárodní kulturní centrum, které je přísně spjato s postavou Giacoma Pucciniho, přilehlé oblasti směrem k Viareggio jsou charakterizovány anonymními místy a obrovskou skládkou "Carbonaia".... [-]


Letní škola od genů k buňkám: základní kurz molekulární, buněčné a ultrastrukturní biologie

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

Naše letní škola je praktický, plnoimerní kurz zaměřený na biotechnologie, který lze aplikovat na studium několika biologických předmětů souvisejících s buněčnou biologií, genovou expresí a funkční analýzou, genotoxicitou a ultrastrukturálními pozorováními. [+]

Naše letní škola je praktický, plnoimerní kurz zaměřený na biotechnologie, který lze aplikovat na studium několika biologických předmětů souvisejících s buněčnou biologií, genovou expresí a funkční analýzou, genotoxicitou a ultrastrukturálními pozorováními.

Kurz bude rozdělen do:

a) teoretická část pořádaná v přednáškách o moderních technologiích;

b) praktická část, ve které budou účastníci v laboratořích a budou přímo zapojeni do navrhování a realizace několika experimentálních protokolů týkajících se hlavních témat předmětu přednášek.... [-]


Letní škola Pisa-Tor Vergata-Hokkaido o matematice a jejích aplikacích

Campus forma Denní studium August 2019 Itálie Pisa

Letos se římská univerzita Tor Vergata připojila k organizaci společné letní školy. [+]

Po 3 úspěšných vydáních letní školy Hokkaido-Pisa v matematice. Letos se římská univerzita Tor Vergata připojila k organizaci společné letní školy.

Škola navrhne vysokoškolským a postgraduálním studentům v několika tématech matematiky.

Tyto kurzy jsou zaměřeny na výzkum a byly často následovány rekurenty a profesory.

Cíl

Pokročilé studium a postgraduální studenti pokročilé matematiky. Intenzita programu Tyto kurzy jsou zaměřeny na výzkum a často je následovaly žáky a profesory.

Kdo může požádat

Vysokoškolští a postgraduální studenti matematiky, výzkumní pracovníci, profesoři.... [-]


Letní škola pole pozzeveri v archeologii a bioarchaeologii

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

Polní škola ve středověké archeologii a bioarchaeologii v Badia Pozzeveri (Lucca, Itálie) je akademickým programem zaměřeným na výuku studentů archeologických a bioarchaeologických terénních a laboratorních metod. Výkopy se budou konat v kostele "San Pietro a Pozzeveri" v obci Altopascio. [+]

Polní škola ve středověké archeologii a bioarchaeologii v Badia Pozzeveri (Lucca, Itálie) je akademickým programem zaměřeným na výuku studentů archeologických a bioarchaeologických terénních a laboratorních metod. Výkopy se budou konat v kostele "San Pietro a Pozzeveri" v obci Altopascio. Badia Pozzeveri se nachází přibližně 10 kilometrů východně od města Lucca, hlavního města stejnojmenné toskánské provincie.

Kostel San Pietro byl kdysi součástí kamaldolského kláštera, který byl založen v 11. století na břehu jezera Bientina. Středověké jezero, které nyní zcela vysušilo, se rozšířilo mezi Luckou a řekou Arno. Klášter vzkvétal během 12. a 13. století díky své poloze na Via Francigena, hlavní obchodní a poutní cestě, která spojila Francii a severní Evropu s Římem po celém středověku. Pokles kláštera začal ve 14. století a nakonec vedl k jeho rozpuštění v 15. století. Kostel San Pietro zůstal jako centrum uctívání vesnice a je stále v provozu.... [-]


Letní škola vada volaterrana archeologická polní škola

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

Průzkum v dolní části Cecina Valley (ager Volaterranus). Metodologie průzkumu a krajinné archeologie. Nedestruktivní diagnostické techniky aplikované na archeologický výzkum (zejména georadární průzkumy prováděné Dr. A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI). [+]

Průzkum v dolní části Cecina Valley (ager Volaterranus). Metodologie průzkumu a krajinné archeologie.

Nedestruktivní diagnostické techniky aplikované na archeologický výzkum (zejména georadární průzkumy prováděné Dr. A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI).

Stratigrafické výkopy budov přístavní čtvrti Vady Volaterrany: ponaučení z metodologie a praktických výkopových činností. Klasifikace budov a nálezů, zejména v Laboratoři staré keramiky, včetně typologických a technicko-archeometrických analýz a kreslení nálezů.

Digitální správa dokumentace . Studenti přinesou shromážděná data do databáze propojené s GIS systémem.... [-]


Letní škola v datové archeologii

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

Letní škola umožní účastníkům spravovat životní cyklus digitálních archeologických dat. Je postavena na novém paradigmatu, která bere v úvahu archeology jako producenty i uživatele digitálních archeologických dat. [+]

Letní škola umožní účastníkům spravovat životní cyklus digitálních archeologických dat. Je postavena na novém paradigmatu, která bere v úvahu archeology jako producenty i uživatele digitálních archeologických dat.

Účastníci se seznámí s koncepty a metodami vyhledávání, správy, analýzy a komunikace dat pomocí integrovaného využití softwaru, statistických a praktických principů. Toho bude dosaženo prostřednictvím činností v terénu souvisejících s analýzou keramiky v rámci projektu ArchAIDE (www.archaide.eu) a činností souvisejících s IKT prováděnými v laboratoři a vyučovanými v přednáškách. Letní škola se bude konat od 25. června do 13. července 2018 na univerzitě v Pise v Itálii.... [-]


Letní škola ve veřejném auditu a odpovědnosti. Data mining a analýza: jaké důsledky pro audit

Campus forma Denní studium 2 týdnů March 2019 Itálie Pisa

Škola je novou výukovou příležitostí pro profesionální audity (v soukromém i veřejném sektoru), pro studenty a učence i pro další státní úředníky a profesionály, kteří budou průběžně informováni o trendech a vývoji v této rychle se vyvíjející oblasti. [+]

V souladu se strategií EÚD otevře škola strukturovaný dialog

akademický svět, poskytují další příležitosti pro vysoce kvalitní školení,

usnadnit výměnu znalostí mezi odborníky a výzkumníky a - naposled

v neposlední řadě - může poskytnout platformu pro studium, diskusi a informace

výměnu informací o auditu.

Letní škola je otevřena široké škále účastníků: úředníků, výzkumníků,

odborníků, doktorských a postdoktorandských studentů, postgraduálních studentů v oboru... [-]


Letní škola v italském jazyce a kultuře

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

Intenzivní kurzy italské letní školy jsou plánovány podle cílů a cílů společného evropského rámce a jsou proto rozděleny na A1, A2, B1, B2, C1, C2. [+]

Intenzivní kurzy italské letní školy jsou plánovány podle cílů a cílů společného evropského rámce a jsou proto rozděleny na A1, A2, B1, B2, C1, C2.

Studenti budou rozděleni do skupin pomocí vstupního testu.

Ve srovnání s běžnými kurzy, které nabízí CLI během akademického roku, jsou intenzivní letní kurzy charakterizovány některými zvláštnostmi:

• snížený počet studentů, aby upřednostňovali individualizované vyučování a uspokojovaly individuální potřeby;

• zvýšené využití rekreačních aktivit ve výuce;... [-]


Letní škola v oboru osteoarchaeologie a paleopatologie

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

Letní škola Osteoarchaeologie a paleopatologie je akademickým programem zaměřeným na vzdělávání studentů antropologických a paleopatologických laboratorních metod. [+]

Letní škola Osteoarchaeologie a paleopatologie je akademickým programem zaměřeným na výuku studentů antropologických a paleopatologických laboratorních metod. Je to vynikající příležitost pro studenty získat praktické zkušenosti s bioarchaeologickým výzkumem tím, že pracují vedle sebe s předními badateli v oboru.

Laboratorní aktivity a přednášky budou prováděny v Laboratoři paleopatologie (v rámci Lékařské školy v Pise). Letní škola se bude konat v průběhu tří týdnů, aby studenti získali základní znalosti o kostní anatomii, fyzické antropologii a paleopatologii potřebné k přístupu k osteologickým analýzám.... [-]


Letní škola v počítačovém designu drog

Campus forma Denní studium 47 hodin July 2019 Itálie Pisa

Návrh počítačového léku zahrnuje výpočetní metody a zdroje, které se používají k usnadnění návrhu a objevení nových terapeutických řešení. [+]

Přínos výpočetních metodik k objevování léků již není záležitostí sporu a hlavní světové farmaceutické a biotechnologické společnosti používají výpočetní návrhářské nástroje. Návrh počítačového léku zahrnuje výpočetní metody a zdroje, které se používají k usnadnění návrhu a objevení nových terapeutických řešení.

Program

Oficiální program kurzu zatím není k dispozici. Hlavní témata školy jsou však:

1) vizualizace komplexu ligand-protein. 2) Základní příkazy linuxu. 3) Připojení ligandu k cílovým proteinům a hodnocení spolehlivosti softwaru. 4) Modelování farmakoforů 5) Molekulární dynamické simulace biologických systémů 6) Výpočty virtuálního screeningu.... [-]


Letní škola v strojírenských strojích a energetických systémech

Campus forma Denní studium September 2019 Itálie Pisa

Letní škola je věnována Ph.D. studenti, kteří vykonávají svou výzkumnou činnost v oblasti inženýrství tekutých strojů a energetických systémů, včetně turbomachinery, spalovacích motorů, systémů pro přeměnu energie, elektráren, systémů pro obnovitelné zdroje energie a inovačních energetických systémů. [+]

Letní škola je věnována Ph.D. studenti, kteří vykonávají svou výzkumnou činnost v oblasti inženýrství tekutých strojů a energetických systémů, včetně turbomachinery, spalovacích motorů, systémů pro přeměnu energie, elektráren, systémů pro obnovitelné zdroje energie a inovačních energetických systémů.

Letní škola se bude konat v září a bude pořádána s odbornými semináři a zasedáními s informacemi a zkušenostmi mezi studenty a profesory. Škola se bude konat během čtyř dnů a národní a mezinárodní řečníci budou vyzváni, aby představili své zkušenosti a své výzkumné aktivity. Přednášející budou pozváni z akademických, průmyslových a výzkumných center.... [-]


Letní škola v technologiích umožňujících průmyslový internet věcí

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

3. ročník Letní školy "Umožnění technologií pro průmyslový internet věcí" je uspořádáno tak, aby nabídlo zhruba 50 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetiky a IKT pro internet věcí (IoT), zaměřených na publikum magisterského a doktorského studia studentů, výzkumníků v raném stadiu a odborníků pracujících s praxí na obvodech a systémech. [+]

3. ročník Letní školy "Umožnění technologií pro průmyslový internet věcí" je uspořádáno tak, aby nabídlo zhruba 50 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetiky a IKT pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum magisterského a doktorského studia studentů, výzkumníků v raném stadiu a praktických pracovníků se zázemím na obvodech a systémech.

Letní škola poskytuje teoretické a praktické (s hands-on CAD session) lekcemi o nejnovějších pokrokových technologiích, elektronice a elektromagnetice pro budoucí bezdrátové vysílače, systémy a sítě v scénářích, jako je IoT, Industry 4.0 a Cyber-Physical Systems CPS).... [-]


Letní škola v čtení středních egyptských hier

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

Cílem školy je poskytnout silnou schopnost číst a interpretovat starověké egyptské dokumenty v hieraticky a hieroglyficky, nad rámec základních znalostí. [+]

Cílem školy je poskytnout silnou schopnost číst a interpretovat starověké egyptské dokumenty v hieraticky a hieroglyficky, nad rámec základních znalostí. Toho lze dosáhnout třemi různými úrovněmi:

1) dekódovací hieratická písma (základní);

2) intenzivní praxe čtení (hieratické zdroje) pod dohledem učitelů;

3) Zaměřte se na gramatické otázky týkající se textů středního království.

Zkoumáním různých typů dokumentů získají účastníci sebevědomí v přístupu k autonomním pradávným egyptským spisům ve středních egyptských, zejména těch, které jsou psány hieraticky.... [-]


Letní školní diagnostika v dědictví: 1. zaměření na moderní a současné umění

Campus forma Denní studium September 2019 Itálie Pisa

Letní škola zahrnuje program multidisciplinárních studií do jednoho týdne. Škola se bude konat na katedře chemie na univerzitě v Pise a je určena pro výuku promovaných studentů (magisterských titulů), zejména doktorských studentů se zájmy ve vědě o dědictví. [+]

Letní škola zahrnuje program multidisciplinárních studií do jednoho týdne. Škola se bude konat na katedře chemie na univerzitě v Pise a je určena k výuce absolventů magisterského studia, zejména doktorandů se zájmy ve vědě o dědictví.

Letní škola má za cíl poskytnout studentům z různých vzdělávacích prostředí (absolventům technicko-vědeckých a humanistických oborů) specifické dovednosti pro zahájení a rozvoj projektů pro správnou diagnózu a konzervativní řízení kulturního dědictví.

Škola poskytuje lekce k přenosu poznatků pro charakterizaci materiálů, pro techniky vhodné pro jejich charakterizaci, pro hodnocení jejich stavu změny. Zvláštní pozornost bude věnována studiu produktů a technologií, které se mají používat při ochraně.... [-]


Pisa Future Colliders School

Campus forma Denní studium July 2019 Itálie Pisa

Škola se zaměří na hlavní témata týkající se fyziky na budoucích setkáních. Bude pokrývat nejdůležitější problémy s konstrukcí akcelerátorů pro příští generaci vysokoenergetických leptonových a hadronových kolíků. [+]

Škola se zaměří na hlavní témata týkající se fyziky na budoucích setkáních. Bude pokrývat nejdůležitější problémy s konstrukcí akcelerátorů pro příští generaci vysokoenergetických leptonových a hadronových kolíků.

Zvláštní pozornost bude věnována fyzikálním programům, které lze řešit na různých strojích. Zasedání školy bude obsahovat návrh experimentů v různých zařízeních, nové detekční technologie, výzvy pro teorii a nové techniky pro zpracování dat, výpočetní a fyzikální analýzu.

Škola může hostit až 100 účastníků.... [-]


Summer School Food and Innovation in Rural Transition: the Tuscany case

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

[+]

Tyto příležitosti zahrnují mimo jiné i tržní vztahy (např. Nákupem a prodejem výrobků), společenský vztah (např. Přitažlivost (peri) městských obyvatel k zábavě, ekonomickým a zdravotním důvodům)

2. Malé farmy a politická agenda. Toto téma se zaměřuje na to, zda a na jaké politické akce se přímo (např. Dotace) nebo nepřímo (např. Zmíněním drobného zemědělství jako součásti širších politických strategií) podporují malé zemědělské podniky.

3.

4. Malé farmy a životní prostředí. Toto téma se zaměřuje na dopad malých zemědělských podniků na životní prostředí. ... [-]


Teorie zimní školy a praxe v přenosové a skenovací elektronové mikroskopii

Campus forma Denní studium January 2019 Itálie Pisa

Naše zimní škola je praktický, plnohodnotný kurz zaměřený na ultrastrukturní techniky, které lze aplikovat na studium několika biologických subjektů (buňky, tkáně, organismy). [+]

Naše zimní škola je praktický, plnohodnotný kurz zaměřený na ultrastrukturní techniky, které lze aplikovat na studium několika biologických subjektů (buňky, tkáně, organismy).

Kurz bude rozdělen na dvě části:

a) teoretická část pořádaná v přednáškách o základních a pokročilých technikách v přenosové a skenovací elektronové mikroskopii;

b) praktická část, ve které budou účastníci v laboratořích a budou přímo zapojeni do navrhování a realizace experimentálních protokolů týkajících se hlavních témat předmětu přednášek.

Cíl ... [-]

Rok založení

Foundation Course in Humanities (FCH)

Campus forma Denní studium 1 rok October 2018 Itálie Pisa

[+]

Zbylých 24 kreditů bude obsahovat kurzy italského jazyka a kultury, které budou mít celkem 60 kreditů.

Italští občané, kteří mají maturitu, mohou být přijati do kurzu nadace, pokud mají:

[-]

Foundation Course in Sciences (FCS)

Campus forma Denní studium 1 rok October 2018 Itálie Pisa

[+]

Zbylých 24 kreditů bude obsahovat kurzy italského jazyka a kultury, které budou mít celkem 60 kreditů.

[-]

Videos

Welcome to the University of Pisa

Contact

The University of Pisa

Adresa, 1. řádek Lungarno Antonio Pacinotti, 43
56126 Pisa, Tuscany, Itálie
Website https://www.unipi.it/index.php/english