University of Pisa Summer & Winter Schools

Úvod

Read the Official Description

Univerzita v Pise je veřejná instituce, která se může pochlubit 20 odděleními , s vysokými výzkumnými středisky v odvětví zemědělství, astrofyziky, informatiky, strojírenství, lékařství a veterinární medicíny. Navíc univerzita má úzké vztahy s institucemi Pisan National Research Council s mnoha kulturními institucemi národního i mezinárodního významu a s průmyslem, zejména s informačními technologiemi , která prošla fází rychlého rozšíření v Pise během devatenáctých šedesátých a sedmdesátých let.

Univerzita v Pise byla oficiálně založena v roce 1343 , ačkoli řada vědců tvrdí, že jeho původ pochází z 11. století.

Nejstarší důkaz Pisanu "Studium" pochází z roku 1338, kdy se prestižní právník Ranieri Arsendi přestěhoval do Pise z Bologni. Společně s Bartolo Da Sassoferrato , přednášejícím v oblasti občanského práva, zaplatil obec za výuku veřejných lekcí.

Papežská bula ‚V supremae Dignitatis‘, udělené papežem Klementem VI dne 3. září 1343, uznal ‚Studium‘ Pisa jako ‚Studium Generale‘; instituce dalšího vzdělávání založené nebo potvrzené univerzální autoritou, papežství nebo říše. Pisa byla jednou z prvních evropských univerzit, která se mohla pochlubit touto papežskou atestací, která zaručuje univerzální, legální hodnotu vzdělání.

První vyučované předměty byly: teologie, občanské právo, kánonické právo a lékařství. V roce 1355 začal na Studiu studovat František Da Buti , známý komentátor Danteovy božské komedie.

Pisa a jeho "Studium" prodělaly období krize kolem přelomu 15. století: dobývání florentských měst zničilo jeho hospodářský a společenský život. Ve skutečnosti je po desetiletí nedostatek dokumentů o pravidelném fungování univerzity.

V roce 1473, díky Lorenzo dei Medici , Pisan Studium obnovil systematický vývoj a stavba budovy pro pořádání lekcí byla zajištěna v roce 1486. ​​Budova - později známá jako Palazzo della Sapienza (budova znalostí) - byla umístěna v čtvrti Piazza del Grano ze 14. století. Obraz cherubína byl umístěn nad bránou "Dell'Abbondanza" (brána hojnosti), vedoucí k Piazza, dnes ještě symbol univerzity .

Po vzpouře proti Florence v roce 1494 a následném válce Pisan studium utrpěl úpadek a přenesl se do Pistoia, Prato a Florencie. Slavnostní znovuotevření univerzity, dne 1. listopadu 1543, pod vládou vévody Cosimo I dei Medici , bylo považováno za druhé inaugurace. Kvalita univerzity byla podpořena statutem z roku 1545 a Pisan Athenaeum se stal jedním z nejvýznamnějších v Evropě pro výuku a výzkum. Předsedkyni Semplici (Botanika) se zúčastnila Luca Ghini , zakladatelka první botanické zahrady na světě, kterou následovala Andrea Cesalpino , která propagovala první vědeckou metodiku klasifikace rostlin a je považována za předchůdce při objevu krevního oběhu . Gabriele Fallopio a Marcello Malpighi přednášeli v oboru anatomie a lékařství.

Galileo Galilei, který se narodil a studoval v Pise, se stal profesorem matematiky na Pisanském studiu v roce 1589.

Úloha univerzity jako státní instituce se ještě více zdůrazňovala během období velkovévodství Medici. Protekcionistická politika zajistila soudržné jádro učenců a učitelů: zákony vydané Cosimoem I., Ferdinandem I. a Ferdinandem II. Vyžadovaly ty, kteří chtěli získat diplom na studium v ​​Pise. Toto období vidí různé významné přednášky v Pise, zejména v oblasti práva a lékařství .

Rozvoj univerzity pokračoval pod Lorenami. Dokončili výstavbu astronomické observatoře (projekt iniciovaný Medicis) a obohatili Univerzitní knihovnu o důležité publikace, rozvíjeli Botanické zahrady a Přírodovědné muzeum a založili nové židle, jako je Experimentální fyzika a Chemie.

Přiložení Toskánska k Napoleonské říši mělo za následek přeměnu Studia na Imperiální akademii: Aténaum se stalo pobočkou Pařížské univerzity a kurzy a studijní programy byly strukturovány podle francouzského modelu veřejné výuky. Bylo založeno pět nových fakult (teologie, právo, lékařství, věda a literatura) spolu s zkouškami, různými kvalifikačními tituly a diplomovými pracemi. V roce 1813 byla založena "La Scuola Normale Superiore " jako pobočka "Ecole Normale de Paris".

Restaurování nebylo schopno zrušit účinky napoleonského zážitku. První konference italských vědců se konala v Pise v roce 1839 . 421 vědců a více než 300 odborníků z různých oborů diskutovalo o zoologii, srovnávací anatomii, chemii, fyzice, matematice, agronomii, technologii, botanice, fyziologii vegetace, geologii, mineralogii, geografii a medicíně.

V letech 1839 - 1840 přinesl ředitel vzdělání Gaetano Giorgini nejdůležitější reformu na univerzitě v Pise tím, že zvýšil počet fakult na šest (teologie, právo, literatura, lékařství, matematika a přírodní vědy) a vytvořil první světovou předsednictví zemědělství a chovu ovcí.

V roce 1846 byla znovu otevřena Scuola Normale. Mezitím se v Aténau šíří liberální a vlastenecké ideály a prapor univerzity - složený z přednášejících a studentů - se v roce 1848 vyznamenal v bitvě u Curtatone a Montanary .

Během druhé rekonstrukce v roce 1851 Leopoldo II. Sjednotil univerzity v Pise a Sieně v jedinečné Etruscan Athenaeum motivované částečně ekonomickými důvody, ale především pro politickou kontrolu. Teologické fakulty a právo odehrály v Sieně; zatímco literatura, lékařství, matematika a přírodní vědy zůstaly v Pise. Po florentském povstání a útěku velkoknížete v roce 1859 bylo jedním z prvních opatření uložených vládou pro navrácení do města Pisa jeho studia se všemi šesti fakultami.

S narozením Italského království se univerzita v Pise stala jednou z nejprestižnějších kulturních institucí nového státu . Mezi druhou polovinou devatenáctého a první poloviny dvacátého století přednášela v Pise následující prestižní přednášející: právníci Francesco Carrara a Francesco Buonamici , filologové Domenico Comparetti a Giovanni D'Ancona , historici Pasquale Villari , Gioacchino Volpe a Luigi Russo , filozof Giovanni Gentile , ekonom Giuseppe Toniolo a matematici Ulisse Dini a Antonio Pacinotti . První první evropský institut historické lingvistiky byl založen v Pise v roce 1890 .

Během léta fašismu byl Pisa Athenaeum aktivním centrem politické debaty a antifašistické organizace .

Po druhé světové válce se univerzita v Pise vrátila k avantgardě v mnoha oblastech znalostí . Na Fakultě inženýrství a farmacie, založené před válkou, byly přidány ekonomika, cizí jazyky a literatura a politika. V roce 1967 vzniklo "Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. Anna", které společně s "La Scuola Normale" vytvořilo vysoce prestižní učební a výukové centrum.

This school offers programs in:
  • Italština
  • Angličtina

Vidět Summer courses » Zobrazit kurzy » Vidět Health Kurzy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Kurzy

Zimní škola umožňující technologie pro průmyslový internet věcí (ET-I2oT 2018) 4. vydání

Campus forma Denní studium 6 dny November 2018 Itálie Pisa

Čtvrté vydání Školy "Umožňuje technologie pro průmyslový internet věcí" je organizováno tak, aby nabídlo 48 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetických technologií a vytváření sítí pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum profesionálů / praktikujících, Master a doktorandů, výzkumníků v raném stadiu, kteří mají zkušenosti s ICT. [+]

Zimní školaPovolení technologií pro průmyslový internet věcí (ET-I2oT 2018)4. vydání

Pořádá Katedra informačního inženýrství (DII), Univerzita v Pise

Místo konání: Společenská místnost Přízemí, DII, přes G. Caruso 16, 56122, Pisa

Cíl

Čtvrté vydání Školy "Umožňuje technologie pro průmyslový internet věcí" je organizováno tak, aby nabídlo 48 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetických technologií a vytváření sítí pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum profesionálů / praktikujících, Master a doktorandů, výzkumníků v raném stadiu, kteří mají zkušenosti s ICT.

Letní škola poskytuje teoretické a praktické poučení o nejnovějších pokrokových technologiích pro budoucí bezdrátové vysílače, systémy a sítě v scénářích, jako je IO, průmysl 4.0 a Cyber-Physical Systems (CPS). Bezdrátové obvody a systémy a internetová technologie se stávají všudypřítomnými v mnoha aplikačních oblastech, jako je logistika (např. RF identifikace), automobilový průmysl (např. Připojené automobily, pokročilé asistenční systémy řidiče, bezdrátová komunikace V2V a V2I, radar, lidar) domotikové scénáře (např. bezdrátové senzorové a akční sítě), inteligentní výroba (např. průmysl 4.0), zdraví... [-]


Letní kurzy

Letní kurz rozvoje a valorizace území jako sportu

Campus forma Denní studium 6 týdnů September 2019 Itálie Pisa

Cílem tohoto Minor je poskytnout znalosti a nástroje pro zahájení a provozování turistické společnosti zaměřené na sport. [+]

Cíl

Cílem tohoto Minor je poskytnout znalosti a nástroje pro zahájení a provozování turistické společnosti zaměřené na sport.

Kdo může požádat

Vysokoškolští studenti se zajímají o oblast cestovního ruchu a management

Jazyk

Angličtina

Intenzita programu

Plný úvazek

Požadavek na přijetí

být vysokoškolský student

ECTS

15

Poplatky

2640 Euro

(poplatky 1000, ubytování 1640)

Koordinátor

Prof. Enrica Lemmi

e-mailem:

enrica.lemmi@unipi.it

Doba

23. září - 03. listopadu 2019

Uzávěrka

31. července 2019

[-]

Letní studentka na farmě a dalších laboratořích

Campus forma Denní studium 1 měsíc July 2019 Itálie Pisa

Studenti fyziky budou vyškoleni ve výzkumných skupinách, které pracují na nových iniciativách Fermilab, mu2e, muon (g-2), experimentech Nova, stejně jako budoucí experimenty s neutrinovou fyzikou nebo ve skupině Fermilab, která spolupracuje s experimentem CMS v CERN , nebo v teoretické skupině. [+]

Studenti fyziky budou vyškoleni ve výzkumných skupinách, které pracují na nových iniciativách Fermilab, mu2e, muon (g-2), experimentech Nova, stejně jako budoucí experimenty s neutrinovou fyzikou nebo ve skupině Fermilab, která spolupracuje s experimentem CMS v CERN , nebo v teoretické skupině.

Někteří studenti mohou být stále zapojeni do analýzy dat CDF v rámci skupiny CDF fyzika. U některých studentů se stáž může uskutečnit v jiných laboratořích nebo na univerzitách.

Strojírenští studenti budou trénováni v divizi urychlovače Fermilab, divizi technické divize nebo výpočetní techniky nebo ve skupinách pracujících na aplikovaném výzkumu v jiných laboratořích nebo univerzitách.... [-]


Letní škola - digitální nástroje pro humanisty

Campus forma Denní studium 2 týdnů June 2019 Itálie Pisa

Škola má v úmyslu předvést vybrané nástroje, které mohou pomoci humanistům při jejich výzkumu a aktivitách, a to s využitím digitálního obratu a nových technologií. [+]

Škola má v úmyslu předvést vybrané nástroje, které mohou pomoci humanistům ve svém výzkumu a aktivitách, využívat výhod digitálního obratu a nových technologií.

Propagovat digitální kulturu v humanitních oborech a pomoci humanistům (mladým i starým) při přechodu z tradičního světa na současný, a podívat se na budoucnost.

Kdo může požádat

Od absolventů až po odborníky v humanitních oborech (doktorandi, knihovníci, učitelé, výzkumní pracovníci, archiváři apod.)

Požadavky na přijetí

Bakalářský titul v jakékoliv disciplíně... [-]


Letní škola - krátkodobý inženýrský program

Campus forma Denní studium 4 - 5 měsíců May 2019 Itálie Pisa

Škola nabízí mezinárodní výměnnou zkušenost studentům univerzity v Pise (UNIPI), University of Illinois u Urbana - Champaign (UIUC) a státní univerzitě v San Diegu (SDSU). [+]

Škola nabízí mezinárodní výměnnou zkušenost studentům univerzity v Pise (UNIPI), University of Illinois u Urbana - Champaign (UIUC) a státní univerzitě v San Diegu (SDSU).

Program nabízí 5 "pěti týdnů" kurzy:

1) dva v Pise v UNIPI od 15. května do 18. června 2018 pro studenty z: 1.a) UIUC: studenti navštěvují třídu energetických systémů a třídu italské kultury a jazyka (elementární úroveň) v jazykovém centru;

1.b) SDSU: studenti navštěvují třídu Numerické analýzy a třídu italské kultury a jazyka (elementární úroveň) zahrnující téma rozmanitosti vztahující se k "Role žen v italské historii");... [-]


Letní škola archeologie v Abruzzi

Campus forma Denní studium 4 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Letní škola archeologie v Abruzzu je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s supervizí archeologického dědictví Abruzzo. Studenti získají intenzivní interdisciplinární školení s přednáškami, laboratořemi a dvěma různými výkopovými činnostmi. K dokončení programu jsme plánovali víkendovou návštěvu archeologického naleziště. S naší školou budou studenti rozvíjet základní rámec znalostí a dovedností pro jejich budoucí profesní práci v oblasti archeologie. [+]

O

Letní škola archeologie v Abruzzu je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s supervizí archeologického dědictví Abruzzo. Studenti získají intenzivní interdisciplinární školení s přednáškami, laboratořemi a dvěma různými výkopovými činnostmi. K dokončení programu jsme plánovali víkendovou návštěvu archeologického naleziště. S naší školou budou studenti rozvíjet základní rámec znalostí a dovedností pro jejich budoucí profesní práci v oblasti archeologie.

Cíl

S naší školou budou studenti rozvíjet základní rámec znalostí a dovedností pro jejich budoucí profesní práci v oblasti archeologie.... [-]


Letní škola diagnostika v dědictví vědy: 2. Zaměřit se na organické materiály v archeologii

Campus forma Denní studium 5 dny September 2019 Itálie Pisa

Letní škola zahrnuje program multidisciplinárních studií do jednoho týdne. Škola se bude konat na katedře chemie na univerzitě v Pise a je určena k výuce absolventů magisterského studia, zejména doktorandů se zájmy ve vědě o dědictví. Letní škola má za cíl poskytnout studentům z různých vzdělávacích prostředí (absolventům technicko-vědeckých a humanistických oborů) specifické dovednosti pro zahájení a rozvoj projektů pro správnou diagnózu a konzervativní řízení kulturního dědictví. [+]

O

Letní škola zahrnuje program multidisciplinárních studií do jednoho týdne. Škola se bude konat na katedře chemie na univerzitě v Pise a je určena k výuce absolventů magisterského studia, zejména doktorandů se zájmy ve vědě o dědictví. Letní škola má za cíl poskytnout studentům z různých vzdělávacích prostředí (absolventům technicko-vědeckých a humanistických oborů) specifické dovednosti pro zahájení a rozvoj projektů pro správnou diagnózu a konzervativní řízení kulturního dědictví. Škola poskytuje lekce k přenosu poznatků pro charakterizaci materiálů, pro techniky vhodné pro jejich charakterizaci, pro hodnocení jejich stavu změny. Zvláštní pozornost bude věnována studiu produktů a technologií, které se mají používat při ochraně. Každoročně bude škola věnována jinému tématu v oblasti dědictví. V roce 2019 bude škola zaměřena na studium organických materiálů v archeologii.... [-]


Letní škola egyptologové jako muzejní kurátoři: ponořující trénink

Campus forma Denní studium 2 týdnů September 2019 Itálie Pisa

Letní škola "Egyptologové jako kurátorky muzea: ponořující výcvik" je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s egyptským muzeem v Turíně. [+]

Letní škola "Egyptologové jako kurátorky muzea: ponořující výcvik" je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s egyptským muzeem v Turíně.

Hlavním cílem školy je poskytnout teoretický a praktický přístup ke starobylému egyptskému objektu jako součásti sbírky. Každý objekt je hromadou různých příběhů, a to jak starých, tak moderních, od jeho výroby, použití, ukládání, objevů až po získávání, zachování a zobrazení.

Škola nabídne jedinečnou příležitost vypořádat se s egyptskými objekty ze všech těchto různých úhlů, od teoretických až po pragmatické perspektivy, vystavující účastníky různorodé muzejní praxi díky ponořením do prostředí egyptského muzea v Turíně.... [-]


Letní škola město a voda

Campus forma Denní studium 2 týdnů August 2019 Itálie Pisa

Mezinárodní letní škola "Město a voda" vychází z povědomí o hodnotě jezera Massaciuccoli (Massarosa, Lucca) a jeho území. [+]

Mezinárodní letní škola "Město a voda" vychází z povědomí o hodnotě jezera Massaciuccoli (Massarosa, Lucca) a jeho území. V návaznosti na minulé vydání se letní škola zaměří na část jezera Massaciuccoli, která patří městu Viareggio: oblast mezi městem Torre del Lago-Puccini a průmyslovou oblastí San Rocchino.

Tato oblast je charakterizována vysokým potenciálem krajiny, ale současně vysokou fyzickou, sociální a environmentální degradací, na rozdíl od předpisů San Rossore-Massaciuccoli Park. Pokud město Torre del Lago-Puccini představuje dnes mezinárodní kulturní centrum, které je přísně spjato s postavou Giacoma Pucciniho, přilehlé oblasti směrem k Viareggio jsou charakterizovány anonymními místy a obrovskou skládkou "Carbonaia".... [-]


Letní škola od genů k buňkám: základní kurz molekulární, buněčné a ultrastrukturní biologie

Campus forma Denní studium 13 dny July 2019 Itálie Pisa

Naše letní škola je praktický, plnoimerní kurz zaměřený na biotechnologie, který lze aplikovat na studium několika biologických předmětů souvisejících s buněčnou biologií, genovou expresí a funkční analýzou, genotoxicitou a ultrastrukturálními pozorováními. [+]

Naše letní škola je praktický, plnoimerní kurz zaměřený na biotechnologie, který lze aplikovat na studium několika biologických předmětů souvisejících s buněčnou biologií, genovou expresí a funkční analýzou, genotoxicitou a ultrastrukturálními pozorováními.

Kurz bude rozdělen do:

a) teoretická část pořádaná v přednáškách o moderních technologiích;

b) praktická část, ve které budou účastníci v laboratořích a budou přímo zapojeni do navrhování a realizace několika experimentálních protokolů týkajících se hlavních témat předmětu přednášek.... [-]


Letní škola Pozzeveri v archeologii a bioarchaeologii

Campus forma Denní studium 4 týdnů June 2019 Itálie Pisa

Polní škola ve středověké archeologii a bioarchaeologii v Badia Pozzeveri (Lucca, Itálie) je akademickým programem zaměřeným na vzdělávání studentů v archeologickém a bioarchaeologickém oboru a laboratorních metod. Výkopy se budou konat v kostele "San Pietro a Pozzeveri" v obci Altopascio. Badia Pozzeveri se nachází přibližně 10 kilometrů východně od města Lucca, hlavního města stejnojmenné toskánské provincie. Kostel San Pietro byl kdysi součástí kamaldolského kláštera, který byl založen v 11. století na břehu jezera Bientina. [+]

O

Polní škola ve středověké archeologii a bioarchaeologii v Badia Pozzeveri (Lucca, Itálie) je akademickým programem zaměřeným na vzdělávání studentů v archeologickém a bioarchaeologickém oboru a laboratorních metod. Výkopy se budou konat v kostele "San Pietro a Pozzeveri" v obci Altopascio. Badia Pozzeveri se nachází přibližně 10 kilometrů východně od města Lucca, hlavního města stejnojmenné toskánské provincie. Kostel San Pietro byl kdysi součástí kamaldolského kláštera, který byl založen v 11. století na břehu jezera Bientina. Střední středověké jezero, které nyní zcela vysušilo, se rozšířilo mezi Luckou a řekou Arno. Klášter vzkvétal během 12. a 13. století díky své poloze na Via Francigena, hlavní obchodní a poutní cestě, která spojila Francii a severní Evropu s Římem po celém středověku. Pokles kláštera začal ve 14. století a nakonec vedl k jeho rozpuštění v 15. století. Kostel San Pietro zůstal jako centrum uctívání vesnice a je stále v provozu.... [-]


Letní škola PRAEDIA. Pompejská rezidenční architektura - environmentální, digitální, interdisciplinární archiv

Campus forma Denní studium 3 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Cílem letní školy je poskytnout účastníkům široký přehled současných strategií pro studium římských bytů, zahrad a městské krajiny. Základní otázky jsou: Které metody pro sběr dat přispívají k vědecké rekonstrukci zastavěných prostředí? Které technologie pro vizualizaci dat umožňují získání senzorického rozměru městské krajiny? Jak mohou být archeologické údaje přístupné odborníkům z jiných oborů, které se zabývají výzkumem, ochranou a řízením dědictví? Které nástroje jsou účelné pro sdílení dat za účelem udržitelného uchování? Pompeje je ideálním příkladem díky bezkonkurenční dostupnosti kontextuálních archeologických dat a dějinám průzkumu, výzkumu a restaurování dlouhá staletí. [+]

O

Cílem letní školy je poskytnout účastníkům široký přehled současných strategií pro studium římských bytů, zahrad a městské krajiny. Základní otázky jsou: Které metody pro sběr dat přispívají k vědecké rekonstrukci zastavěných prostředí? Které technologie pro vizualizaci dat umožňují získání senzorického rozměru městské krajiny? Jak mohou být archeologické údaje přístupné odborníkům z jiných oborů, které se zabývají výzkumem, ochranou a řízením dědictví? Které nástroje jsou účelné pro sdílení dat za účelem udržitelného uchování? Pompeje je ideálním příkladem díky bezkonkurenční dostupnosti kontextuálních archeologických dat a dějinám průzkumu, výzkumu a restaurování dlouhá staletí. Zejména letní škola se zaměřuje na jednu konkrétní studii: architektonický komplex známý jako Praedia Iulia Felix v Pompejích. Práce na místě zahrnují přehled stávajících struktur, archivní výzkum a možná i omezené výkopy v zahradní oblasti. Aktivity zahrnují: (1) vyučování o římském umění a architektuře, současné metody archeologického výzkumu, studium artefaktů a archeologických materiálů, historie disciplíny, historie restaurování, sběr, vizualizace a dotazování archeologických dat v ponořujícím virtuálním prostředí ; (2) archeologická terénní práce na pražské Julii Felixové; (3) prohlídky sousedních míst a muzeí jako jsou Herculaneum, Stabiae, Oplontis, Neapol (Národní archeologické muzeum), Paestum.... [-]


Letní škola vada volaterrana archeologická polní škola

Campus forma Denní studium 3 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Průzkum v dolní části Cecina Valley (ager Volaterranus). Metodologie průzkumu a krajinné archeologie. Nedestruktivní diagnostické techniky aplikované na archeologický výzkum (zejména georadární průzkumy prováděné Dr. A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI). [+]

Průzkum v dolní části Cecina Valley (ager Volaterranus). Metodologie průzkumu a krajinné archeologie.

Nedestruktivní diagnostické techniky aplikované na archeologický výzkum (zejména georadární průzkumy prováděné Dr. A. Ribolini Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI).

Stratigrafické výkopy budov přístavní čtvrti Vady Volaterrany: ponaučení z metodologie a praktických výkopových činností. Klasifikace budov a nálezů, zejména v Laboratoři staré keramiky, včetně typologických a technicko-archeometrických analýz a kreslení nálezů.

Digitální správa dokumentace . Studenti přinesou shromážděná data do databáze propojené s GIS systémem.... [-]


Letní škola ve veřejném auditu a odpovědnosti. Data mining a analýza: jaké důsledky pro audit

Campus forma Denní studium 5 dny July 2019 Itálie Pisa

Škola je novou výukovou příležitostí pro profesionální audity (v soukromém i veřejném sektoru), pro studenty a učence i pro další státní úředníky a profesionály, kteří budou průběžně informováni o trendech a vývoji v této rychle se vyvíjející oblasti. [+]

V souladu se strategií EÚD otevře škola strukturovaný dialog

akademický svět, poskytují další příležitosti pro vysoce kvalitní školení,

usnadnit výměnu znalostí mezi odborníky a výzkumníky a - naposled

v neposlední řadě - může poskytnout platformu pro studium, diskusi a informace

výměnu informací o auditu.

Letní škola je otevřena široké škále účastníků: úředníků, výzkumníků,

odborníků, doktorských a postdoktorandských studentů, postgraduálních studentů v oboru... [-]


Letní škola v italském jazyce a kultuře

Campus forma Denní studium 3 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Intenzivní kurzy italské letní školy jsou plánovány podle cílů a cílů společného evropského rámce a jsou proto rozděleny na A1, A2, B1, B2, C1, C2. [+]

Intenzivní kurzy italské letní školy jsou plánovány podle cílů a cílů společného evropského rámce a jsou proto rozděleny na A1, A2, B1, B2, C1, C2.

Studenti budou rozděleni do skupin pomocí vstupního testu.

Ve srovnání s běžnými kurzy, které nabízí CLI během akademického roku, jsou intenzivní letní kurzy charakterizovány některými zvláštnostmi:

• snížený počet studentů, aby upřednostňovali individualizované vyučování a uspokojovaly individuální potřeby;

• zvýšené využití rekreačních aktivit ve výuce;... [-]


Letní škola v metodách kvalitativního výzkumu: Zaměření na řízení a řízení

Campus forma Denní studium 5 dny May 2019 Itálie Pisa

Předmět bude zahrnovat celý cyklus projektu kvalitativního výzkumu; od návrhu až po shromažďování, analýzu, podávání zpráv a šíření údajů. Účastníci budou zejména seznámeni s různými strategiemi sběru dat (rozhovory, dokumenty, vizuální údaje, pozorování apod.), Různé metody analýzy dat (analýza obsahu, etnografie, kritická diskurzní analýza apod.) A seznámí se s tím, jak tlumočit , hodnocení a šíření výsledků kvalitativní studie. [+]

O

Předmět bude zahrnovat celý cyklus projektu kvalitativního výzkumu; od návrhu až po shromažďování, analýzu, podávání zpráv a šíření údajů. Účastníci budou zejména seznámeni s různými strategiemi sběru dat (rozhovory, dokumenty, vizuální údaje, pozorování apod.), Různé metody analýzy dat (analýza obsahu, etnografie, kritická diskurzní analýza apod.) A seznámí se s tím, jak tlumočit , hodnocení a šíření výsledků kvalitativní studie. Nakonec bude představen softwarový nástroj (Nvivo) pro kvalitativní výzkumnou analýzu a účastníci budou představeni k jeho využití.

Cíl

Kvalitativní metody představují cenný a smysluplný výzkum v sociálních vědách. Cílem předmětu je seznámit studenty s Ph.D. studenty a juniorskou fakultu k různorodosti způsobů provádění kvalitativního výzkumu.... [-]


Letní škola v oboru osteoarchaeologie a paleopatologie

Campus forma Denní studium 3 týdnů June 2019 Itálie Pisa

Letní škola v oboru osteoarchaeologie a paleopatologie je akademickým programem zaměřeným na získání studentů antropologických a paleopatologických laboratorních metod. To je vynikající příležitost pro studenty, aby získali praktické zkušenosti v bioarchaeologickém vyšetřování tím, že pracuje vedle sebe s předními vědci v oboru. [+]

O

Letní škola v oboru osteoarchaeologie a paleopatologie je akademickým programem zaměřeným na získání studentů antropologických a paleopatologických laboratorních metod. To je vynikající příležitost pro studenty, aby získali praktické zkušenosti v bioarchaeologickém vyšetřování tím, že pracuje vedle sebe s předními vědci v oboru. Laboratorní aktivity a přednášky budou prováděny v Laboratoři paleopatologie (v rámci Lékařské školy v Pise). Letní škola se bude konat v průběhu tří týdnů, aby studenti získali základní znalosti o kostní anatomii, fyzické antropologii a paleopatologii potřebné k přístupu k osteologickým analýzám. Skeletové materiály, které jsou předmětem zkoumání, zahrnují vzorky z toskánských výkopů pocházejících ze středověku. Činnosti budou ukončeny pod dohledem zkušeného pracovníka divize paleopatologie pod vedením profesora Gina Fornaciariho.... [-]


Letní škola v odborné praxi: Technologie a veřejná účast ve věku po pravdě

Campus forma Denní studium 5 dny July 2019 Itálie Pisa

Věda, technologie a související odborné znalosti zaujímají stále významnější roli ve společnosti. Veřejná obtížnost a kontroverze způsobu, jakým se pokrok v oblasti vědy a techniky a odborné znalosti aplikují na řešení společenských potřeb, očekávání a požadavků, se poměrně zvýšily. Instituce, jako je Evropská unie, tuto skutečnost uznaly za hlavní otázku, která vedla k tomu, co bylo někdy popsáno jako krize důvěry ve vědu a nedávno k krizi racionality při řešení veřejných otázek. V průběhu let se vyvíjela řada teoretických rámců a přístupů. [+]

O

Věda, technologie a související odborné znalosti zaujímají stále významnější roli ve společnosti. Veřejná obtížnost a kontroverze způsobu, jakým se pokrok v oblasti vědy a techniky a odborné znalosti aplikují na řešení společenských potřeb, očekávání a požadavků, se poměrně zvýšily. Instituce, jako je Evropská unie, tuto skutečnost uznaly za hlavní otázku, která vedla k tomu, co bylo někdy popsáno jako krize důvěry ve vědu a nedávno k krizi racionality při řešení veřejných otázek. V průběhu let se vyvíjela řada teoretických rámců a přístupů. Ačkoli se tyto problémy mohou značně lišit, pokud jde o to, jak je diagnostikován původ tohoto problému a jaká je odpověď, existuje široce rozšířená shoda, že jakýkoli zjednodušený pohled na rozhraní mezi vědou a společností musí být opuštěn a že přístupy inkluzívnější musí být pracoval. V důsledku toho došlo k obrovskému zvyšování povědomí, koncepčních rámců, nástrojů a dovedností při sdělování vědy, měření reakcí veřejnosti a zapojování lidí do tvorby politik v oblasti vědy a technologií. Veřejné problémy se však stále objevují (pokračují), když pokračují vědy, inovace a průmyslové politiky a zpochybňují schopnost plodně aplikovat vědecké a technické znalosti v sociálně neurčeném kontextu. Letní škola poskytne aktualizovanou analýzu této problematiky se zaměřením na rámce, přístupy, metodiky a zkušenosti. Činnosti budou formulovány v dopoledních a odpoledních zasedáních. Ráno se budou věnovat přednáškám. Odpolední zasedání budou rozvíjet témata, která jsou řešena ráno prostřednictvím skupinové práce. Účast bude hodnocena prostřednictvím přednesené práce a závěrečné zkoušky.... [-]


Letní škola v počítačovém designu drog

Campus forma Denní studium 6 dny September 2019 Itálie Pisa

Návrh počítačového léku zahrnuje výpočetní metody a zdroje, které se používají k usnadnění návrhu a objevení nových terapeutických řešení. [+]

Přínos výpočetních metodik k objevování léků již není záležitostí sporu a hlavní světové farmaceutické a biotechnologické společnosti používají výpočetní návrhářské nástroje. Návrh počítačového léku zahrnuje výpočetní metody a zdroje, které se používají k usnadnění návrhu a objevení nových terapeutických řešení.

Program

Oficiální program kurzu zatím není k dispozici. Hlavní témata školy jsou však:

1) vizualizace komplexu ligand-protein. 2) Základní příkazy linuxu. 3) Připojení ligandu k cílovým proteinům a hodnocení spolehlivosti softwaru. 4) Modelování farmakoforů 5) Molekulární dynamické simulace biologických systémů 6) Výpočty virtuálního screeningu.... [-]


Letní škola v přepisování textů jaderné fyziky: další krok vpřed

Campus forma Denní studium 4 dny July 2019 Itálie Pisa

Aktivita bude sestávat z dvanácti přednášek. Každá přednáška bude obsahovat téma obsažené ve standardní učebnici jaderné fyziky rozšířené, aby ukázalo, jak se naše chápání výrazně změnilo díky zkušenostem nahromaděným v posledních desetiletích. Konkrétně se budeme soustředit na aspekty související s nedávným pokrokem vedeným výzkumem s radioaktivními paprsky (RIB), ab-initio strukturním modelem a moderními nukleronovými nukleronovými interakcemi, studiemi o nukleární hmotě a aplikací astrofyzikálního a praktického zájmu. [+]

O

Aktivita bude sestávat z dvanácti přednášek. Každá přednáška bude obsahovat téma obsažené ve standardní učebnici jaderné fyziky rozšířené, aby ukázalo, jak se naše chápání výrazně změnilo díky zkušenostem nahromaděným v posledních desetiletích. Konkrétně se budeme soustředit na aspekty související s nedávným pokrokem vedeným výzkumem s radioaktivními paprsky (RIB), ab-initio strukturním modelem a moderními nukleronovými nukleronovými interakcemi, studiemi o nukleární hmotě a aplikací astrofyzikálního a praktického zájmu.

Abychom aktivitu dali plně mezinárodní povahu a protože se snažíme podpořit účast skutečně mladých studentů, v první polovině dne navrhneme několik úvodních přednášek na samostatných zasedáních v různých jazycích.... [-]


Letní škola v strojírenských strojích a energetických systémech

Campus forma Denní studium 5 dny March 2019 Itálie Pisa

Letní škola je věnována Ph.D. studenti, kteří vykonávají svou výzkumnou činnost v oblasti inženýrství tekutých strojů a energetických systémů, včetně turbomachinery, spalovacích motorů, systémů pro přeměnu energie, elektráren, systémů pro obnovitelné zdroje energie a inovačních energetických systémů. [+]

Letní škola je věnována Ph.D. studenti, kteří vykonávají svou výzkumnou činnost v oblasti inženýrství tekutých strojů a energetických systémů, včetně turbomachinery, spalovacích motorů, systémů pro přeměnu energie, elektráren, systémů pro obnovitelné zdroje energie a inovačních energetických systémů.

Letní škola se bude konat v září a bude pořádána s odbornými semináři a zasedáními s informacemi a zkušenostmi mezi studenty a profesory. Škola se bude konat během čtyř dnů a národní a mezinárodní řečníci budou vyzváni, aby představili své zkušenosti a své výzkumné aktivity. Přednášející budou pozváni z akademických, průmyslových a výzkumných center.... [-]


Letní škola v technologiích umožňujících průmyslový internet věcí

Campus forma Denní studium 6 dny July 2019 Itálie Pisa

3. ročník Letní školy "Umožnění technologií pro průmyslový internet věcí" je uspořádáno tak, aby nabídlo zhruba 50 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetiky a IKT pro internet věcí (IoT), zaměřených na publikum magisterského a doktorského studia studentů, výzkumníků v raném stadiu a odborníků pracujících s praxí na obvodech a systémech. [+]

3. ročník Letní školy "Umožnění technologií pro průmyslový internet věcí" je uspořádáno tak, aby nabídlo zhruba 50 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetiky a IKT pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum magisterského a doktorského studia studentů, výzkumníků v raném stadiu a praktických pracovníků se zázemím na obvodech a systémech.

Letní škola poskytuje teoretické a praktické (s hands-on CAD session) lekcemi o nejnovějších pokrokových technologiích, elektronice a elektromagnetice pro budoucí bezdrátové vysílače, systémy a sítě v scénářích, jako je IoT, Industry 4.0 a Cyber-Physical Systems CPS).... [-]


Letní škola v čtení středních egyptských hier

Campus forma Denní studium 6 dny July 2019 Itálie Pisa

Cílem školy je poskytnout silnou schopnost číst a interpretovat starověké egyptské dokumenty v hieraticky a hieroglyficky, nad rámec základních znalostí. [+]

Cílem školy je poskytnout silnou schopnost číst a interpretovat starověké egyptské dokumenty v hieraticky a hieroglyficky, nad rámec základních znalostí. Toho lze dosáhnout třemi různými úrovněmi:

1) dekódovací hieratická písma (základní);

2) intenzivní praxe čtení (hieratické zdroje) pod dohledem učitelů;

3) Zaměřte se na gramatické otázky týkající se textů středního království.

Zkoumáním různých typů dokumentů získají účastníci sebevědomí v přístupu k autonomním pradávným egyptským spisům ve středních egyptských, zejména těch, které jsou psány hieraticky.... [-]


Letní škola v řídících se klimaticky odolných městech. Výzvy, příležitosti a osvědčené postupy.

Campus forma Denní studium 1 týden September 2019 Itálie Pisa

Tento kurz je výsledkem partnerství UN-Habitat a University of Pisa. Zabývá se složitou otázkou vládnutí odolných měst, které hodnotí komparativními osvědčenými postupy a řešeními. Kurz se zaměřuje především na tvůrce politik, státní úředníky a praktiky, kteří představují teoretický a akademický obsah praktickým a praktickým přístupem. Konkrétní obsah v rámci obecného tématu bude každoročně identifikován a odsouhlasen pořadatelem na každém vydání na základě aktuálního vývoje v oblasti. [+]

O

Tento kurz je výsledkem partnerství UN-Habitat a University of Pisa. Zabývá se složitou otázkou vládnutí odolných měst, které hodnotí komparativními osvědčenými postupy a řešeními. Kurz se zaměřuje především na tvůrce politik, státní úředníky a praktiky, kteří představují teoretický a akademický obsah praktickým a praktickým přístupem. Konkrétní obsah v rámci obecného tématu bude každoročně identifikován a odsouhlasen pořadatelem na každém vydání na základě aktuálního vývoje v oblasti.

Cíl

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům analytické nástroje pro lepší pochopení a řešení problémů správy, které klimatické změny vytvářejí na městských a metropolitních rozměrech. Konkrétně se zaměřuje na to, jak nejlépe řídit města odolná vůči klimatu.... [-]


Letní škola zkoumající historické krajiny a architektury: metody a nástroje

Campus forma Denní studium 1 týden July 2019 Itálie Pisa

Škola má v úmyslu učit vybrané a profesionální nástroje, které jsou užitečné při studiu historických krajin a minulých architektur v složitých oblastech jako hornaté, využívající digitálního pokroku a nových technologií, ale také při pohledu na hlavní potřeby v této oblasti výzkumu, podporující užší spolupráci s veřejnými institucemi a odborníky v oblasti územního plánování a podpory kulturního dědictví. [+]

O

Škola má v úmyslu učit vybrané a profesionální nástroje, které jsou užitečné při studiu historických krajin a minulých architektur v složitých oblastech jako hornaté, využívající digitálního pokroku a nových technologií, ale také při pohledu na hlavní potřeby v této oblasti výzkumu, podporující užší spolupráci s veřejnými institucemi a odborníky v oblasti územního plánování a podpory kulturního dědictví. Ráno přednášky ředitelů a instruktorů o jejich výzkumu poskytnou studentům přehled o teorii a praxi na vybraných tématech. Praktická a praktická zkušenost v oboru bude doprovázena aktivitou na počítači s odpoledním použitím nového softwaru nebo nových digitálních nástrojů.... [-]


Mezinárodní letní škola o založené teorii a kvalitativních metodách

Campus forma Denní studium 5 dny June 2019 Itálie Pisa

V důsledku úspěchu prvních dvou vydání v Pise (2016 a 2017) s účastí asi 120 studentů z celého světa a také z edice 2018 v Litvě se zapojením zakladatelů školy jako pedagogové, katedra politologie na univerzitě v Pise realizuje IV. mezinárodní letní školu o zakořeněné teorii a kvalitativních metodách. [+]

O

V důsledku úspěchu prvních dvou vydání v Pise (2016 a 2017) s účastí asi 120 studentů z celého světa a také z edice 2018 v Litvě se zapojením zakladatelů školy jako pedagogové, katedra politologie na univerzitě v Pise realizuje IV. mezinárodní letní školu o zakořeněné teorii a kvalitativních metodách. Letní škola je intenzivní 5 denní kurz (s ranním a odpoledním zasedáním), kde se cvičení a pracovní skupiny střídají s přednáškami. Kvalitní výzkumní pracovníci se často setkávají se společnými problémy, jako je ztráta po sběru a kódování dat, přehlížení možností rozvíjet své nápady a vytváření nesourodých a světských zpráv. Metody založené na teorii vám pomohou urychlit analýzu dat a psaní zprávy. Tato letní škola se zaměřuje na zdokonalování dovedností v používání strategií založených na teorii, které vám pomohou zvýšit důraznost, jasnost a kreativitu vaší práce. Tato škola vám pomůže udržet flexibilitu Grounded Theory a současně podpořit koncepční hloubku a rozsah vaší analýzy. Budeme zdůrazňovat, jak (1) rozvíjet a uznávat silné kódy, (2) zapojovat se do srovnávací analýzy, (3) posilovat vaše vznikající koncepční kategorie a (4) integrovat tyto kategorie do koherentní a přesvědčivé zprávy, (5) v kvalitativní analýze, (6) sdělte své zjištění a (7) se zabývejte CAQDAS, abyste zlepšili vaše analýzy. Rovněž se zaměříme na to, zda se nacházíme mezi teorií Grounded and Symbolic Interactionismem a jak se metoda a perspektiva navzájem doplňují. Letní škola nejlépe slouží účastníkům, kteří se nacházejí uprostřed kvalitativního výzkumného projektu nebo se zapojili do kvalitativního kódování pro dřívější studium, bez ohledu na to, zda se jednalo o... [-]


Summer School Food and Innovation in Rural Transition: the Tuscany case

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

[+]

Tyto příležitosti zahrnují mimo jiné i tržní vztahy (např. Nákupem a prodejem výrobků), společenský vztah (např. Přitažlivost (peri) městských obyvatel k zábavě, ekonomickým a zdravotním důvodům)

2. Malé farmy a politická agenda. Toto téma se zaměřuje na to, zda a na jaké politické akce se přímo (např. Dotace) nebo nepřímo (např. Zmíněním drobného zemědělství jako součásti širších politických strategií) podporují malé zemědělské podniky.

3.

4. Malé farmy a životní prostředí. Toto téma se zaměřuje na dopad malých zemědělských podniků na životní prostředí. ... [-]


Teorie zimní školy a praxe v přenosové a skenovací elektronové mikroskopii

Campus forma Denní studium 8 dny January 2019 Itálie Pisa

Naše zimní škola je praktický, plnohodnotný kurz zaměřený na ultrastrukturní techniky, které lze aplikovat na studium několika biologických subjektů (buňky, tkáně, organismy). [+]

Naše zimní škola je praktický, plnohodnotný kurz zaměřený na ultrastrukturní techniky, které lze aplikovat na studium několika biologických subjektů (buňky, tkáně, organismy).

Kurz bude rozdělen na dvě části:

a) teoretická část pořádaná v přednáškách o základních a pokročilých technikách v přenosové a skenovací elektronové mikroskopii;

b) praktická část, ve které budou účastníci v laboratořích a budou přímo zapojeni do navrhování a realizace experimentálních protokolů týkajících se hlavních témat předmětu přednášek.

Cíl ... [-]

Videos

Welcome to the University of Pisa

Contact

The University of Pisa

Adresa, 1. řádek Lungarno Antonio Pacinotti, 43
56126 Pisa, Tuscany, Itálie
Website https://www.unipi.it/index.php/english