University of Pisa Summer & Winter Schools

Úvod

Read the Official Description

Univerzita v Pise je veřejná instituce, která se může pochlubit 20 odděleními , s vysokými výzkumnými středisky v odvětví zemědělství, astrofyziky, informatiky, strojírenství, lékařství a veterinární medicíny. Navíc univerzita má úzké vztahy s institucemi Pisan National Research Council s mnoha kulturními institucemi národního i mezinárodního významu a s průmyslem, zejména s informačními technologiemi , která prošla fází rychlého rozšíření v Pise během devatenáctých šedesátých a sedmdesátých let.

Univerzita v Pise byla oficiálně založena v roce 1343 , ačkoli řada vědců tvrdí, že jeho původ pochází z 11. století.

Nejstarší důkaz Pisanu "Studium" pochází z roku 1338, kdy se prestižní právník Ranieri Arsendi přestěhoval do Pise z Bologni. Společně s Bartolo Da Sassoferrato , přednášejícím v oblasti občanského práva, zaplatil obec za výuku veřejných lekcí.

Papežská bula ‚V supremae Dignitatis‘, udělené papežem Klementem VI dne 3. září 1343, uznal ‚Studium‘ Pisa jako ‚Studium Generale‘; instituce dalšího vzdělávání založené nebo potvrzené univerzální autoritou, papežství nebo říše. Pisa byla jednou z prvních evropských univerzit, která se mohla pochlubit touto papežskou atestací, která zaručuje univerzální, legální hodnotu vzdělání.

První vyučované předměty byly: teologie, občanské právo, kánonické právo a lékařství. V roce 1355 začal na Studiu studovat František Da Buti , známý komentátor Danteovy božské komedie.

Pisa a jeho "Studium" prodělaly období krize kolem přelomu 15. století: dobývání florentských měst zničilo jeho hospodářský a společenský život. Ve skutečnosti je po desetiletí nedostatek dokumentů o pravidelném fungování univerzity.

V roce 1473, díky Lorenzo dei Medici , Pisan Studium obnovil systematický vývoj a stavba budovy pro pořádání lekcí byla zajištěna v roce 1486. ​​Budova - později známá jako Palazzo della Sapienza (budova znalostí) - byla umístěna v čtvrti Piazza del Grano ze 14. století. Obraz cherubína byl umístěn nad bránou "Dell'Abbondanza" (brána hojnosti), vedoucí k Piazza, dnes ještě symbol univerzity .

Po vzpouře proti Florence v roce 1494 a následném válce Pisan studium utrpěl úpadek a přenesl se do Pistoia, Prato a Florencie. Slavnostní znovuotevření univerzity, dne 1. listopadu 1543, pod vládou vévody Cosimo I dei Medici , bylo považováno za druhé inaugurace. Kvalita univerzity byla podpořena statutem z roku 1545 a Pisan Athenaeum se stal jedním z nejvýznamnějších v Evropě pro výuku a výzkum. Předsedkyni Semplici (Botanika) se zúčastnila Luca Ghini , zakladatelka první botanické zahrady na světě, kterou následovala Andrea Cesalpino , která propagovala první vědeckou metodiku klasifikace rostlin a je považována za předchůdce při objevu krevního oběhu . Gabriele Fallopio a Marcello Malpighi přednášeli v oboru anatomie a lékařství.

Galileo Galilei, který se narodil a studoval v Pise, se stal profesorem matematiky na Pisanském studiu v roce 1589.

Úloha univerzity jako státní instituce se ještě více zdůrazňovala během období velkovévodství Medici. Protekcionistická politika zajistila soudržné jádro učenců a učitelů: zákony vydané Cosimoem I., Ferdinandem I. a Ferdinandem II. Vyžadovaly ty, kteří chtěli získat diplom na studium v ​​Pise. Toto období vidí různé významné přednášky v Pise, zejména v oblasti práva a lékařství .

Rozvoj univerzity pokračoval pod Lorenami. Dokončili výstavbu astronomické observatoře (projekt iniciovaný Medicis) a obohatili Univerzitní knihovnu o důležité publikace, rozvíjeli Botanické zahrady a Přírodovědné muzeum a založili nové židle, jako je Experimentální fyzika a Chemie.

Přiložení Toskánska k Napoleonské říši mělo za následek přeměnu Studia na Imperiální akademii: Aténaum se stalo pobočkou Pařížské univerzity a kurzy a studijní programy byly strukturovány podle francouzského modelu veřejné výuky. Bylo založeno pět nových fakult (teologie, právo, lékařství, věda a literatura) spolu s zkouškami, různými kvalifikačními tituly a diplomovými pracemi. V roce 1813 byla založena "La Scuola Normale Superiore " jako pobočka "Ecole Normale de Paris".

Restaurování nebylo schopno zrušit účinky napoleonského zážitku. První konference italských vědců se konala v Pise v roce 1839 . 421 vědců a více než 300 odborníků z různých oborů diskutovalo o zoologii, srovnávací anatomii, chemii, fyzice, matematice, agronomii, technologii, botanice, fyziologii vegetace, geologii, mineralogii, geografii a medicíně.

V letech 1839 - 1840 přinesl ředitel vzdělání Gaetano Giorgini nejdůležitější reformu na univerzitě v Pise tím, že zvýšil počet fakult na šest (teologie, právo, literatura, lékařství, matematika a přírodní vědy) a vytvořil první světovou předsednictví zemědělství a chovu ovcí.

V roce 1846 byla znovu otevřena Scuola Normale. Mezitím se v Aténau šíří liberální a vlastenecké ideály a prapor univerzity - složený z přednášejících a studentů - se v roce 1848 vyznamenal v bitvě u Curtatone a Montanary .

Během druhé rekonstrukce v roce 1851 Leopoldo II. Sjednotil univerzity v Pise a Sieně v jedinečné Etruscan Athenaeum motivované částečně ekonomickými důvody, ale především pro politickou kontrolu. Teologické fakulty a právo odehrály v Sieně; zatímco literatura, lékařství, matematika a přírodní vědy zůstaly v Pise. Po florentském povstání a útěku velkoknížete v roce 1859 bylo jedním z prvních opatření uložených vládou pro navrácení do města Pisa jeho studia se všemi šesti fakultami.

S narozením Italského království se univerzita v Pise stala jednou z nejprestižnějších kulturních institucí nového státu . Mezi druhou polovinou devatenáctého a první poloviny dvacátého století přednášela v Pise následující prestižní přednášející: právníci Francesco Carrara a Francesco Buonamici , filologové Domenico Comparetti a Giovanni D'Ancona , historici Pasquale Villari , Gioacchino Volpe a Luigi Russo , filozof Giovanni Gentile , ekonom Giuseppe Toniolo a matematici Ulisse Dini a Antonio Pacinotti . První první evropský institut historické lingvistiky byl založen v Pise v roce 1890 .

Během léta fašismu byl Pisa Athenaeum aktivním centrem politické debaty a antifašistické organizace .

Po druhé světové válce se univerzita v Pise vrátila k avantgardě v mnoha oblastech znalostí . Na Fakultě inženýrství a farmacie, založené před válkou, byly přidány ekonomika, cizí jazyky a literatura a politika. V roce 1967 vzniklo "Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. Anna", které společně s "La Scuola Normale" vytvořilo vysoce prestižní učební a výukové centrum.

This school offers programs in:
  • Italština
  • Angličtina

Vidět Summer courses » Zobrazit kurzy » Vidět Health Kurzy »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Kurzy

Zimní škola umožňující technologie pro průmyslový internet věcí (ET-I2oT 2018) 4. vydání

Campus forma Denní studium 6 dny November 2019 Itálie Pisa

Čtvrté vydání Školy "Umožňuje technologie pro průmyslový internet věcí" je organizováno tak, aby nabídlo 48 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetických technologií a vytváření sítí pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum profesionálů / praktikujících, Master a doktorandů, výzkumníků v raném stadiu, kteří mají zkušenosti s ICT. [+]

O

Čtvrté vydání Školy "Umožňuje technologie pro průmyslový internet věcí" je organizováno tak, aby nabídlo 48 hodin předních lekcí v oblasti elektroniky, elektromagnetických technologií a vytváření sítí pro internet věcí (IoT) zaměřených na publikum profesionálů / praktikujících, Master a doktorandů, výzkumníků v raném stadiu, kteří mají zkušenosti s ICT.

Cíl

Letní škola poskytuje teoretické a praktické poučení o nejnovějších pokrokových technologiích pro budoucí bezdrátové vysílače, systémy a sítě v scénářích, jako je IoT, Industry 4.0 a Cyber-Physical-Systems (CPS). Bezdrátové obvody a systémy a internetová technologie se stávají všudypřítomnými v mnoha aplikačních oblastech, jako je logistika (např. RF identifikace), automobilový průmysl (např. Připojené automobily, pokročilé asistenční systémy řidiče, bezdrátová komunikace V2V a V2I, radar, lidar) domotikové scénáře (např. bezdrátové senzorové a akční sítě), inteligentní výroba (např. průmysl 4.0), zdraví... [-]


Letní kurzy

Letní kurz rozvoje a valorizace území jako sportu

Campus forma Denní studium 6 týdnů September 2019 Itálie Pisa

Cílem tohoto Minor je poskytnout znalosti a nástroje pro zahájení a provozování turistické společnosti zaměřené na sport. [+]

Cíl

Cílem tohoto Minor je poskytnout znalosti a nástroje pro zahájení a provozování turistické společnosti zaměřené na sport.

Kdo může požádat

Vysokoškolští studenti se zajímají o oblast cestovního ruchu a management

Jazyk

Angličtina

Intenzita programu

Plný úvazek

Požadavek na přijetí

být vysokoškolský student

ECTS

15

Poplatky

2640 Euro

(poplatky 1000, ubytování 1640)

Koordinátor

Prof. Enrica Lemmi

e-mailem:

enrica.lemmi@unipi.it

Doba

23. září - 03. listopadu 2019

Uzávěrka

31. července 2019

[-]

Letní student ve společnosti Fermilab a dalších amerických laboratořích

Campus forma Denní studium 1 měsíc July 2019 Itálie Pisa

Studenti fyziky budou vyškoleni ve výzkumných skupinách, které pracují na nových iniciativách Fermilab, mu2e, muon (g-2), experimentech Nova, stejně jako budoucí experimenty s neutrinovou fyzikou nebo ve skupině Fermilab, která spolupracuje s experimentem CMS v CERN , nebo v teoretické skupině. pro některé studenty se stáž může uskutečnit v jiných laboratořích nebo na univerzitách. [+]

O

Studenti fyziky budou vyškoleni ve výzkumných skupinách, které pracují na nových iniciativách Fermilab, mu2e, muon (g-2), experimentech Nova, stejně jako budoucí experimenty s neutrinovou fyzikou nebo ve skupině Fermilab, která spolupracuje s experimentem CMS v CERN , nebo v teoretické skupině. pro některé studenty se stáž může uskutečnit v jiných laboratořích nebo na univerzitách. inženýrští studenti budou trénováni v divizi Accelerator Fermilab, v divizii technické divize nebo v počítačovém oddělení nebo ve skupinách pracujících na aplikovaném výzkumu v jiných laboratořích nebo univerzitách. každý intern bude pod dohledem jednoho mentora, zaměstnance amerického laboratoře. mentor je zodpovědný za celý tréninkový program internisty za 9 týdnů trvalosti na naší půdě. každý praktikant předloží písemnou zprávu, která bude předmětem hodnocení univerzitou v Pisa výboru.... [-]


Letní škola archeologie v Abruzzi

Campus forma Denní studium 4 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Letní škola archeologie v Abruzzu je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s supervizí archeologického dědictví Abruzzo. Studenti získají intenzivní interdisciplinární školení s přednáškami, laboratořemi a dvěma různými výkopovými činnostmi. K dokončení programu jsme plánovali víkendovou návštěvu archeologického naleziště. S naší školou budou studenti rozvíjet základní rámec znalostí a dovedností pro jejich budoucí profesní práci v oblasti archeologie. [+]

O

Letní škola archeologie v Abruzzu je akademickým programem, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s supervizí archeologického dědictví Abruzzo. Studenti získají intenzivní interdisciplinární školení s přednáškami, laboratořemi a dvěma různými výkopovými činnostmi. K dokončení programu jsme plánovali víkendovou návštěvu archeologického naleziště. S naší školou budou studenti rozvíjet základní rámec znalostí a dovedností pro jejich budoucí profesní práci v oblasti archeologie.

Cíl

S naší školou budou studenti rozvíjet základní rámec znalostí a dovedností pro jejich budoucí profesní práci v oblasti archeologie.... [-]


Letní škola diagnostika v dědictví vědy: 2. Zaměřit se na organické materiály v archeologii

Campus forma Denní studium 5 dny September 2019 Itálie Pisa

Letní škola zahrnuje program multidisciplinárních studií do jednoho týdne. Škola se bude konat na katedře chemie na univerzitě v Pise a je určena k výuce absolventů magisterského studia, zejména doktorandů se zájmy ve vědě o dědictví. Letní škola má za cíl poskytnout studentům z různých vzdělávacích prostředí (absolventům technicko-vědeckých a humanistických oborů) specifické dovednosti pro zahájení a rozvoj projektů pro správnou diagnózu a konzervativní řízení kulturního dědictví. [+]

O

Letní škola zahrnuje program multidisciplinárních studií do jednoho týdne. Škola se bude konat na katedře chemie na univerzitě v Pise a je určena k výuce absolventů magisterského studia, zejména doktorandů se zájmy ve vědě o dědictví. Letní škola má za cíl poskytnout studentům z různých vzdělávacích prostředí (absolventům technicko-vědeckých a humanistických oborů) specifické dovednosti pro zahájení a rozvoj projektů pro správnou diagnózu a konzervativní řízení kulturního dědictví. Škola poskytuje lekce k přenosu poznatků pro charakterizaci materiálů, pro techniky vhodné pro jejich charakterizaci, pro hodnocení jejich stavu změny. Zvláštní pozornost bude věnována studiu produktů a technologií, které se mají používat při ochraně. Každoročně bude škola věnována jinému tématu v oblasti dědictví. V roce 2019 bude škola zaměřena na studium organických materiálů v archeologii.... [-]


Letní škola Digitální nástroje pro humanisty a inovace

Campus forma Denní studium 2 týdnů June 2019 Itálie Pisa

Dva týdny vzdělání a workshopů, síťování, socializace, utkání a relaxace. Na začátku prvního týdne budou představeny výzvy, které zahájily společnosti zapojené do programu a na kterých budou účastníci kurzu vyzváni k práci ve skupinách 4-5 lidí. Na konci prvního týdne bude prezentován první návrh projektu, který uskuteční skupiny. Na konci druhého týdne bude prezentována konečná verze projektů. Digitální humanitní obory Teoreticko-praktické lekce na nejmodernějších nástrojích, technologiích a metodách digitálního humanitního světa. [+]

O

Dva týdny vzdělání a workshopů, stejně jako síťování, socializace, setkání a relaxace. Na začátku prvního týdne budou prezentovány výzvy, které zahájily společnosti zapojené do programu a na kterých budou účastníci kurzu povoláni pracovat ve skupinách 4-5 lidí. Na konci prvního týdne bude prezentován první návrh projektu, který uskuteční skupiny. Na konci druhého týdne bude předložena konečná verze projektů. Digitální humanitní obory Teoreticko-praktické lekce na nejmodernějších nástrojích, technologiích a metodách digitálního humanitního světa.

CÍL

Cílem je vyškolení odborníků schopných rozvíjet digitální technologie a humanistické dovednosti při navrhování a vývoji řešení pro podniky, kulturní operátory a veřejné orgány. Škola zároveň chce podporovat digitální kulturu v humanitních oborech a pomoci humanistům (mladým i starým) při přechodu z tradičního světa na současný a při pohledu na budoucnost.... [-]


Letní škola Egyptologové jako muzejní kurátoři: ponořující trénink

Campus forma Denní studium 2 týdnů September 2019 Itálie Pisa

Letní škola "Egyptologové jako kurátorky muzea: ponořující výcvik" je akademický program, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s Muzeem Egizio v Turíně. Hlavním cílem školy je poskytnout teoretický a praktický přístup k starověkým egyptským objektům jako součást sbírky. Každý objekt je hromadou různých příběhů, starobylých i moderních, od produkce, použití, ukládání, objevů až po jejich získávání, zachování a zobrazení. Škola nabídne jedinečnou příležitost vypořádat se s egyptskými objekty ze všech těchto různých úhlů, od teoretických až po pragmatičtější perspektivy, vystavuje účastníky různým muzejním praktikám díky ponořením do prostředí muzea. [+]

O

Letní škola "Egyptologové jako kurátorky muzea: ponořující výcvik" je akademický program, který nabízí Univerzita v Pise ve spolupráci s Muzeem Egizio v Turíně. Hlavním cílem školy je poskytnout teoretický a praktický přístup k starověkým egyptským objektům jako součást sbírky. Každý objekt je hromadou různých příběhů, starobylých i moderních, od produkce, použití, ukládání, objevů až po jejich získávání, zachování a zobrazení. Škola nabídne jedinečnou příležitost vypořádat se s egyptskými objekty ze všech těchto různých úhlů, od teoretických až po pragmatičtější perspektivy, vystavuje účastníky různým muzejním praktikám díky ponořením do prostředí muzea.... [-]


Letní škola Město a voda

Campus forma Denní studium 2 týdnů August 2019 Itálie Pisa

Letní škola je seminář zaměřený na zkoumání komplexních vztahů mezi zastavěným prostředím a vodou v jeho nejširším významu pro životní prostředí, a tudíž zahrnuje i pobřeží, řeky, jezera a vodní zdroje. Studenti se budou zabývat vypracováním projektu o toskánském případovém studiu s podporou učitelů a učitelů Univerzity v Pise a hostujícími profesory jiných národních a mezinárodních univerzit. [+]

O

Letní škola je seminář zaměřený na zkoumání komplexních vztahů mezi zastavěným prostředím a vodou v jeho nejširším významu pro životní prostředí, a tudíž zahrnuje i pobřeží, řeky, jezera a vodní zdroje. Studenti se budou zabývat vypracováním projektu o toskánském případovém studiu s podporou učitelů a učitelů Univerzity v Pise a hostujícími profesory jiných národních a mezinárodních univerzit. Letní škola je organizována ve dvou částech. První část je zaměřena především na kritické čtení a znalost oblasti vybrané jako případová studie, aby bylo možné identifikovat její hodnoty a kritiku. V této první části budou také poskytnuty základy metod 3D fotogrammetrie a průzkumu UAV pro analýzu případové studie jak v architektonické, tak i urbanistické oblasti. Ve druhé části bude student pracovat na přípravě projektu rozšíření oblasti vybrané jako případová studie. Po celou dobu budou lekce vhodně organizovány, aby poskytly teoretickou a metodickou podporu pro vývoj projektů. Výsledky budou veřejně projednány v otevřené závěrečné události.... [-]


Letní škola od genů po buňky: základní kurz molekulární, buněčné a ultrastrukturní biologie

Campus forma Denní studium 13 dny July 2019 Itálie Pisa

Naše letní škola je praktický, plnoimerní kurz zaměřený na biotechnologie, který lze aplikovat na studium několika biologických předmětů souvisejících s buněčnou biologií, genovou expresí a funkční analýzou, genotoxicitou a ultrastrukturálními pozorováními. [+]

O

Naše letní škola je praktický, plnoimerní kurz zaměřený na biotechnologie, který lze aplikovat na studium několika biologických předmětů souvisejících s buněčnou biologií, genovou expresí a funkční analýzou, genotoxicitou a ultrastrukturálními pozorováními.

Kurz bude rozdělen do:

teoretická část pořádaná v přednáškách o moderních technologiích;praktická část, ve které budou účastníci v laboratořích a budou přímo zapojeni do navrhování a realizace několika experimentálních protokolů týkajících se hlavních témat předmětu přednášek.Cíl

Cílem letní školy je seznámit studenty s informacemi a praxí o moderních přístupech týkajících se buněčné biologie, cytogenetiky, molekulární biologie a ultrastruktury... [-]


Letní škola potraviny a inovace v přechodu z venkova: případ Toskánska

Campus forma Denní studium June 2019 Itálie Pisa

Kurz poukáže na nejnovější výzkumy a klinické aplikovatelné otázky o úloze cvičení svalů jak u zdravých jedinců, tak u pacientů postižených různými typy primárních nebo sekundárních neuromuskulárních poruch. [+]

O

"Evropské venkovské oblasti jsou osídleny malými zemědělskými podniky, které přispívají k produkci potravin, které jsou později spotřebovávány spotřebiteli ve spotřebitelských oblastech i ve venkovských oblastech. , malé zemědělské podniky jsou součástí dynamiky venkovů (např. hospodářské, sociální, environmentální), které ovlivňují přechod k venkovům. Jinými slovy, v Evropě přechází venkov do přechodu na otázky týkající se zemědělství, výroby a spotřeby potravin, na zajištění potravin a získávání potravin Letní škola zkoumá, zda a jak malé zemědělské podniky ovlivňují udržitelný přechod na venkov a zároveň přispívají k zajištění a získávání potravin.Program se zaměřuje především na studium čtyř témat, které spadají do čtyř výše uvedených faktory ovlivňující udržitelnost přechodu na venkov a zaměřit se na malé zemědělství. Témata lze syntetizovat následovně: 1. Malé hospodářství, udržitelný cestovní ruch a územní valorizace. Toto téma zkoumá, jak malé zemědělské podniky přispívají k vytváření příležitostí pro trvale udržitelný, zkušenostní a multi sezónní kvalitní sektor cestovního ruchu. Toto téma zahrnuje analýzu systémů dodávek venkovského cestovního ruchu se zvláštním zřetelem k místním výrobním a agropotravinovým dodavatelským řetězcům a dalším tradičním místním produktům; multifunkčnost a diverzifikace zemědělství, agroturistika, sociální zemědělství, analýza krátkých dodavatelských řetězců2. Malé farmy a politická agenda. Toto téma se zaměřuje na to, zda a na jaké politické akty přímo (např. Dotace) nebo nepřímo (např. Zmíněním malého zemědělství jako součásti širších politických strategií) podporují malé zemědělské podniky.3. Malé farmy, ekonomická životaschopnost a sociálně-kulturní vhodnost. Toto téma zkoumá, jak malé farmy jsou organizovány a pracují. Zaměřuje se na jejich rozměry s ohledem na výrobu, tvorbu příjmů, pracovní kapacitu, tržní kapacitu.... [-]


Letní škola Pozzeveri v archeologii a bioarchaeologii

Campus forma Denní studium 4 týdnů June 2019 Itálie Pisa

Polní škola ve středověké archeologii a bioarchaeologii v Badia Pozzeveri (Lucca, Itálie) je akademickým programem zaměřeným na vzdělávání studentů v archeologickém a bioarchaeologickém oboru a laboratorních metod. Výkopy se budou konat v kostele "San Pietro a Pozzeveri" v obci Altopascio. Badia Pozzeveri se nachází přibližně 10 kilometrů východně od města Lucca, hlavního města stejnojmenné toskánské provincie. Kostel San Pietro byl kdysi součástí kamaldolského kláštera, který byl založen v 11. století na břehu jezera Bientina. [+]

O

Polní škola ve středověké archeologii a bioarchaeologii v Badia Pozzeveri (Lucca, Itálie) je akademickým programem zaměřeným na vzdělávání studentů v archeologickém a bioarchaeologickém oboru a laboratorních metod. Výkopy se budou konat v kostele "San Pietro a Pozzeveri" v obci Altopascio. Badia Pozzeveri se nachází přibližně 10 kilometrů východně od města Lucca, hlavního města stejnojmenné toskánské provincie. Kostel San Pietro byl kdysi součástí kamaldolského kláštera, který byl založen v 11. století na břehu jezera Bientina. Střední středověké jezero, které nyní zcela vysušilo, se rozšířilo mezi Luckou a řekou Arno. Klášter vzkvétal během 12. a 13. století díky své poloze na Via Francigena, hlavní obchodní a poutní cestě, která spojila Francii a severní Evropu s Římem po celém středověku. Pokles kláštera začal ve 14. století a nakonec vedl k jeho rozpuštění v 15. století. Kostel San Pietro zůstal jako centrum uctívání vesnice a je stále v provozu.... [-]


Letní škola PRAEDIA. Pompejská rezidenční architektura - environmentální, digitální, interdisciplinární archiv

Campus forma Denní studium 3 týdnů October 2019 Itálie Pisa

Cílem letní školy je poskytnout účastníkům široký přehled současných strategií pro studium římských bytů, zahrad a městské krajiny. Základní otázky jsou: Které metody pro sběr dat přispívají k vědecké rekonstrukci zastavěných prostředí? Které technologie pro vizualizaci dat umožňují získání senzorického rozměru městské krajiny? Jak mohou být archeologické údaje přístupné odborníkům z jiných oborů, které se zabývají výzkumem, ochranou a řízením dědictví? Které nástroje jsou účelné pro sdílení dat za účelem udržitelného uchování? Pompeje je ideálním příkladem díky bezkonkurenční dostupnosti kontextuálních archeologických dat a dějinám průzkumu, výzkumu a restaurování dlouhá staletí. [+]

O

Cílem letní školy je poskytnout účastníkům široký přehled současných strategií pro studium římských bytů, zahrad a městské krajiny. Základní otázky jsou: Které metody pro sběr dat přispívají k vědecké rekonstrukci zastavěných prostředí? Které technologie pro vizualizaci dat umožňují získání senzorického rozměru městské krajiny? Jak mohou být archeologické údaje přístupné odborníkům z jiných oborů, které se zabývají výzkumem, ochranou a řízením dědictví? Které nástroje jsou účelné pro sdílení dat za účelem udržitelného uchování? Pompeje je ideálním příkladem díky bezkonkurenční dostupnosti kontextuálních archeologických dat a dějinám průzkumu, výzkumu a restaurování dlouhá staletí. Zejména letní škola se zaměřuje na jednu konkrétní studii: architektonický komplex známý jako Praedia Iulia Felix v Pompejích. Práce na místě zahrnují přehled stávajících struktur, archivní výzkum a možná i omezené výkopy v zahradní oblasti. Aktivity zahrnují: (1) vyučování o římském umění a architektuře, současné metody archeologického výzkumu, studium artefaktů a archeologických materiálů, historie disciplíny, historie restaurování, sběr, vizualizace a dotazování archeologických dat v ponořujícím virtuálním prostředí ; (2) archeologická terénní práce na pražské Julii Felixové; (3) prohlídky sousedních míst a muzeí jako jsou Herculaneum, Stabiae, Oplontis, Neapol (Národní archeologické muzeum), Paestum.... [-]


Letní škola pro zkoumání historických krajin a architektur: metody a nástroje

Campus forma Denní studium 1 týden July 2019 Itálie Pisa

Škola má v úmyslu učit vybrané a profesionální nástroje, které jsou užitečné při studiu historických krajin a minulých architektur v složitých oblastech jako hornaté, využívající digitálního pokroku a nových technologií, ale také při pohledu na hlavní potřeby v této oblasti výzkumu, podporující užší spolupráci s veřejnými institucemi a odborníky v oblasti územního plánování a podpory kulturního dědictví. [+]

O

Škola má v úmyslu učit vybrané a profesionální nástroje, které jsou užitečné při studiu historických krajin a minulých architektur v složitých oblastech jako hornaté, využívající digitálního pokroku a nových technologií, ale také při pohledu na hlavní potřeby v této oblasti výzkumu, podporující užší spolupráci s veřejnými institucemi a odborníky v oblasti územního plánování a podpory kulturního dědictví. Ráno přednášky ředitelů a instruktorů o jejich výzkumu poskytnou studentům přehled o teorii a praxi na vybraných tématech. Praktická a praktická zkušenost v oboru bude doprovázena aktivitou na počítači s odpoledním použitím nového softwaru nebo nových digitálních nástrojů.... [-]


Letní škola Vada Volaterrana Archeologická polní škola

Campus forma Denní studium 3 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Stratigrafické výkopy římských budov, které se nacházejí v přístavní čtvrti Vady Volaterrany; Klasifikace objektů a nálezů, nedestruktivní diagnostické techniky aplikované na archeologický výzkum (zejména georadarové průzkumy provedené Dr. A. Riboliniho Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI), Digitální řízení dokumentace [+]

O

Stratigrafické výkopy římských budov, které se nacházejí v přístavní čtvrti Vady Volaterrany; Klasifikace objektů a nálezů, nedestruktivní diagnostické techniky aplikované na archeologický výzkum (zejména georadarové průzkumy provedené Dr. A. Riboliniho Dipartimento Scienze della Terra, UNIPI), Digitální řízení dokumentace

Cíl

Metodika výuky archeologického výzkumu v římských městech a krajinách

Kdo může požádat

Studenti z evropských a mimoevropských univerzit

Jazyk

Angličtina

Intenzita programu

Plný úvazek

Požadavky na přijetí

Znalost starověkých dějin a kultur

ECTS

6

Koordinátor

Profesor Simonetta Menchelli... [-]


Letní škola v designu léků podporovaných počítačem

Campus forma Denní studium 6 dny September 2019 Itálie Pisa

Přínos výpočetních metodik k objevování léků již není záležitostí sporu a hlavní světové farmaceutické a biotechnologické společnosti používají výpočetní návrhářské nástroje. Návrh počítačového léku zahrnuje výpočetní metody a zdroje, které se používají k usnadnění návrhu a objevení nových terapeutických řešení. Tato letní škola se bude zabývat všemi hlavními výpočetními technikami používanými při zjišťování léků, které budou poskytovat základní úroveň znalostí v této oblasti výzkumu. [+]

O

Přínos výpočetních metodik k objevování léků již není záležitostí sporu a hlavní světové farmaceutické a biotechnologické společnosti používají výpočetní návrhářské nástroje. Návrh počítačového léku zahrnuje výpočetní metody a zdroje, které se používají k usnadnění návrhu a objevení nových terapeutických řešení. Tato letní škola se bude zabývat všemi hlavními výpočetními technikami používanými při zjišťování léků, které budou poskytovat základní úroveň znalostí v této oblasti výzkumu.

Cíl

Tento kurz bude rozdělen na teoretické a praktické lekce a umožní účastníkům samostatně rozvíjet své vlastní výpočetní studia.... [-]


Letní škola ve veřejném auditu a odpovědnosti. Data mining a analýza: jaké důsledky pro audit

Campus forma Denní studium 5 dny July 2019 Itálie Pisa

Auditoři potřebují rozvíjet a zlepšovat svou schopnost analyzovat změny, řešit související rizika a výzvy a neustále přizpůsobovat své auditorské metody a přístupy. K tomu je nezbytné, aby auditorské instituce rozvíjely vzájemně prospěšný vztah s akademickými výzkumníky. Jinak řečeno, auditorská profese a výzkum musí postupovat ruku v ruce. K dosažení tohoto cíle Univerzita v Pise a Evropský účetní dvůr (ECA), nezávislý externí auditor EU, založili a společně uspořádali Letní školu ve veřejném auditu a zodpovědnosti [+]

O

Auditoři potřebují rozvíjet a zlepšovat svou schopnost analyzovat změny, řešit související rizika a výzvy a neustále přizpůsobovat své auditorské metody a přístupy. K tomu je nezbytné, aby auditorské instituce rozvíjely vzájemně prospěšný vztah s akademickými výzkumníky. Jinak řečeno, auditorská profese a výzkum musí postupovat ruku v ruce. K dosažení tohoto cíle Univerzita v Pise a Evropský účetní dvůr (ECA), nezávislý externí auditor EU, založili a společně uspořádali Letní školu ve veřejném auditu a zodpovědnosti

Cíl

Škola je novou výukovou příležitostí pro profesionální audity (v soukromém i veřejném sektoru), pro studenty a učence i pro další státní úředníky a odborníky, kteří jsou stále aktuální o nejnovějších trendech a vývoji v této vyvíjející se oblasti. V souladu se strategií EÚD otevře škola strukturovaný dialog s akademickým světem, poskytne další příležitosti pro vysoce kvalitní školení, usnadní výměnu znalostí mezi odborníky a výzkumnými pracovníky a v neposlední řadě může poskytnout platformu pro studium, diskusi a diskusi. výměnu informací o problematice auditu.... [-]


Letní škola v italském jazyce a kultuře

Campus forma Denní studium 3 týdnů July 2019 Itálie Pisa

Intenzivní kurzy italské letní školy jsou plánovány podle cílů a cílů společného evropského rámce a jsou proto rozděleny na A1, A2, B1, B2, C1, C2. Studenti budou rozděleni do skupin pomocí vstupního testu. [+]

O

Intenzivní kurzy italské letní školy jsou plánovány podle cílů a cílů společného evropského rámce a jsou proto rozděleny na A1, A2, B1, B2, C1, C2. Studenti budou rozděleni do skupin pomocí vstupního testu. Ve srovnání s běžnými kurzy, které nabízí CLI během akademického roku, jsou intenzivní letní kurzy charakterizovány některými zvláštnostmi:

snížený počet studentů, upřednostnění individualizovaného učení a uspokojování individuálních potřeb;zvýšené využití rekreačních aktivit ve výuce;zvláštní pozornost věnovaná komunikativním a pragmatickým aspektům a v důsledku toho i posílení všech dovedností, zejména ústních, jak vnímavých, tak produktivních;věnovat zvláštní pozornost kulturnímu a místnímu rozměru, podporovat studenty, aby samostatně získali zkušenosti z okolního prostředí;propojení, zavádění a / nebo posílení aktivit, obsahu a témat nabízených v jiných částech programu (kulturní semináře) s cílem integrovat různé složky vzdělávacího plánu.Cíl... [-]

Letní škola v metodách kvalitativního výzkumu: Zaměření na řízení a řízení

Campus forma Denní studium 5 dny May 2019 Itálie Pisa

Předmět bude zahrnovat celý cyklus projektu kvalitativního výzkumu; od návrhu až po shromažďování, analýzu, podávání zpráv a šíření údajů. Účastníci budou zejména seznámeni s různými strategiemi sběru dat (rozhovory, dokumenty, vizuální údaje, pozorování apod.), Různé metody analýzy dat (analýza obsahu, etnografie, kritická diskurzní analýza apod.) A seznámí se s tím, jak tlumočit , hodnocení a šíření výsledků kvalitativní studie. [+]

O

Předmět bude zahrnovat celý cyklus projektu kvalitativního výzkumu; od návrhu až po shromažďování, analýzu, podávání zpráv a šíření údajů. Účastníci budou zejména seznámeni s různými strategiemi sběru dat (rozhovory, dokumenty, vizuální údaje, pozorování apod.), Různé metody analýzy dat (analýza obsahu, etnografie, kritická diskurzní analýza apod.) A seznámí se s tím, jak tlumočit , hodnocení a šíření výsledků kvalitativní studie. Nakonec bude představen softwarový nástroj (Nvivo) pro kvalitativní výzkumnou analýzu a účastníci budou představeni k jeho využití.

Cíl

Kvalitativní metody představují cenný a smysluplný výzkum v sociálních vědách. Cílem předmětu je seznámit studenty s Ph.D. studenty a juniorskou fakultu k různorodosti způsobů provádění kvalitativního výzkumu.... [-]


Letní škola v oblasti fluidních strojů a energetických systémů

Campus forma Denní studium 5 dny March 2019 Itálie Pisa

Zimní škola je věnována Ph.D. studenti, kteří vykonávají svou výzkumnou činnost v oblasti inženýrství tekutých strojů a energetických systémů, včetně turbomachinery, spalovacích motorů, systémů pro přeměnu energie, elektráren, systémů obnovitelných zdrojů energie a inovativních energetických systémů. [+]

O

Zimní škola je věnována Ph.D. studenti, kteří vykonávají svou výzkumnou činnost v oblasti inženýrství tekutých strojů a energetických systémů, včetně turbomachinery, spalovacích motorů, systémů pro přeměnu energie, elektráren, systémů obnovitelných zdrojů energie a inovativních energetických systémů. Zimní škola se uskuteční v březnu a bude pořádána s odbornými semináři a zasedáními s informacemi a zkušenostmi mezi studenty a profesory. škola se bude konat pět dní a národní a mezinárodní řečníci budou vyzváni, aby představili své zkušenosti a své výzkumné aktivity. mluvčí budou pozváni z akademických, průmyslových a výzkumných center.... [-]


Letní škola v oboru osteoarchaeologie a paleopatologie

Campus forma Denní studium 3 týdnů June 2019 Itálie Pisa

Letní škola v oboru osteoarchaeologie a paleopatologie je akademickým programem zaměřeným na získání studentů antropologických a paleopatologických laboratorních metod. To je vynikající příležitost pro studenty, aby získali praktické zkušenosti v bioarchaeologickém vyšetřování tím, že pracuje vedle sebe s předními vědci v oboru. [+]

O

Letní škola v oboru osteoarchaeologie a paleopatologie je akademickým programem zaměřeným na získání studentů antropologických a paleopatologických laboratorních metod. To je vynikající příležitost pro studenty, aby získali praktické zkušenosti v bioarchaeologickém vyšetřování tím, že pracuje vedle sebe s předními vědci v oboru. Laboratorní aktivity a přednášky budou prováděny v Laboratoři paleopatologie (v rámci Lékařské školy v Pise). Letní škola se bude konat v průběhu tří týdnů, aby studenti získali základní znalosti o kostní anatomii, fyzické antropologii a paleopatologii potřebné k přístupu k osteologickým analýzám. Skeletové materiály, které jsou předmětem zkoumání, zahrnují vzorky z toskánských výkopů pocházejících ze středověku. Činnosti budou ukončeny pod dohledem zkušeného pracovníka divize paleopatologie pod vedením profesora Gina Fornaciariho.... [-]


Letní škola v odborné praxi: Technologie a veřejná účast ve věku po pravdě

Campus forma Denní studium 5 dny July 2019 Itálie Pisa

Věda, technologie a související odborné znalosti zaujímají stále významnější roli ve společnosti. Veřejná obtížnost a kontroverze způsobu, jakým se pokrok v oblasti vědy a techniky a odborné znalosti aplikují na řešení společenských potřeb, očekávání a požadavků, se poměrně zvýšily. Instituce, jako je Evropská unie, tuto skutečnost uznaly za hlavní otázku, která vedla k tomu, co bylo někdy popsáno jako krize důvěry ve vědu a nedávno k krizi racionality při řešení veřejných otázek. V průběhu let se vyvíjela řada teoretických rámců a přístupů. [+]

O

Věda, technologie a související odborné znalosti zaujímají stále významnější roli ve společnosti. Veřejná obtížnost a kontroverze způsobu, jakým se pokrok v oblasti vědy a techniky a odborné znalosti aplikují na řešení společenských potřeb, očekávání a požadavků, se poměrně zvýšily. Instituce, jako je Evropská unie, tuto skutečnost uznaly za hlavní otázku, která vedla k tomu, co bylo někdy popsáno jako krize důvěry ve vědu a nedávno k krizi racionality při řešení veřejných otázek. V průběhu let se vyvíjela řada teoretických rámců a přístupů. Ačkoli se tyto problémy mohou značně lišit, pokud jde o to, jak je diagnostikován původ tohoto problému a jaká je odpověď, existuje široce rozšířená shoda, že jakýkoli zjednodušený pohled na rozhraní mezi vědou a společností musí být opuštěn a že přístupy inkluzívnější musí být pracoval. V důsledku toho došlo k obrovskému zvyšování povědomí, koncepčních rámců, nástrojů a dovedností při sdělování vědy, měření reakcí veřejnosti a zapojování lidí do tvorby politik v oblasti vědy a technologií. Veřejné problémy se však stále objevují (pokračují), když pokračují vědy, inovace a průmyslové politiky a zpochybňují schopnost plodně aplikovat vědecké a technické znalosti v sociálně neurčeném kontextu. Letní škola poskytne aktualizovanou analýzu této problematiky se zaměřením na rámce, přístupy, metodiky a zkušenosti. Činnosti budou formulovány v dopoledních a odpoledních zasedáních. Ráno se budou věnovat přednáškám. Odpolední zasedání budou rozvíjet témata, která jsou řešena ráno prostřednictvím skupinové práce. Účast bude hodnocena prostřednictvím přednesené práce a závěrečné zkoušky.... [-]


Letní škola v přepisování textů jaderné fyziky: další krok vpřed

Campus forma Denní studium 4 dny July 2019 Itálie Pisa

Aktivita bude sestávat z dvanácti přednášek. Každá přednáška bude obsahovat téma obsažené ve standardní učebnici jaderné fyziky rozšířené, aby ukázalo, jak se naše chápání výrazně změnilo díky zkušenostem nahromaděným v posledních desetiletích. Konkrétně se budeme soustředit na aspekty související s nedávným pokrokem vedeným výzkumem s radioaktivními paprsky (RIB), ab-initio strukturním modelem a moderními nukleronovými nukleronovými interakcemi, studiemi o nukleární hmotě a aplikací astrofyzikálního a praktického zájmu. [+]

O

Aktivita bude sestávat z dvanácti přednášek. Každá přednáška bude obsahovat téma obsažené ve standardní učebnici jaderné fyziky rozšířené, aby ukázalo, jak se naše chápání výrazně změnilo díky zkušenostem nahromaděným v posledních desetiletích. Konkrétně se budeme soustředit na aspekty související s nedávným pokrokem vedeným výzkumem s radioaktivními paprsky (RIB), ab-initio strukturním modelem a moderními nukleronovými nukleronovými interakcemi, studiemi o nukleární hmotě a aplikací astrofyzikálního a praktického zájmu.

Abychom aktivitu dali plně mezinárodní povahu a protože se snažíme podpořit účast skutečně mladých studentů, v první polovině dne navrhneme několik úvodních přednášek na samostatných zasedáních v různých jazycích.... [-]


Letní škola v technologiích umožňujících průmyslový internet věcí

Campus forma Denní studium 6 dny July 2019 Itálie Pisa

Vydání Letní školy umožňující technologie pro průmyslový internet věcí (ET-I2oT 2019) je organizováno tak, aby nabízelo 6 ECTS (48 hodin předních lekcí) v oblasti elektroniky, elektromagnetické technologie a IKT pro internet věcí (IoT) (v loňském roce), magisterských a doktorských studentů, výzkumníků v raném stadiu a praktických pracovníků z akademie nebo průmyslu. [+]

O

Vydání Letní školy umožňující technologie pro průmyslový internet věcí (ET-I2oT 2019) je organizováno tak, aby nabízelo 6 ECTS (48 hodin předních lekcí) v oblasti elektroniky, elektromagnetické technologie a IKT pro internet věcí (IoT) (v loňském roce), magisterských a doktorských studentů, výzkumníků v raném stadiu a praktických pracovníků z akademie nebo průmyslu.

Lekce se budou konat v angličtině v zasedací místnosti katedry informačního inženýrství (DII), přes G. Caruso 16, Pisa, Itálie.

Cíl

Výuka se uskuteční na Aula Magna Engineering School na univerzitě v Pise, která využívá veškerá dostupná zařízení, pokud jde o konferenční místnosti a laboratoře. Úředním jazykem bude angličtina.... [-]


Letní škola v čtení Middle Egyptian Hieratic

Campus forma Denní studium 6 dny July 2019 Itálie Pisa

Letní škola "Reading Middle Egyptian Hieratic" je akademickým programem, který nabízí univerzita v Pise, jehož cílem je vyškolení účastníků čtení a interpretace literárních a dokumentárních textů starověkého Egypta (Middle Egypt, 2000-1500 př.nl) hieratická a hieroglyfy). [+]

O

Letní škola "Reading Middle Egyptian Hieratic" je akademickým programem, který nabízí univerzita v Pise, jehož cílem je vyškolení účastníků čtení a interpretace literárních a dokumentárních textů starověkého Egypta (Middle Egypt, 2000-1500 př.nl) hieratická a hieroglyfy).

Cíl

Cílem školy je poskytnout silnou schopnost číst a interpretovat starověké egyptské dokumenty v hieraticky a hieroglyficky, nad rámec základních znalostí. To bude dosaženo na třech různých úrovních: 1) dekódování hieratická písma (základní), 2) intenzivní praxe čtení (hieratická prameny) pod dohledem učitelů, 3) zaměření na gramatické otázky týkající se textů středního království. Vyšetřováním různých typů dokumentů získávají účastníci sebedůvěru při přiblížení autonomně starověkých egyptských spisů ve středních egyptských, zejména těch, které jsou psány hieraticky.... [-]


Letní škola v řídících se klimaticky odolných městech. Výzvy, příležitosti a osvědčené postupy.

Campus forma Denní studium 1 týden September 2019 Itálie Pisa

Tento kurz je výsledkem partnerství UN-Habitat a University of Pisa. Zabývá se složitou otázkou vládnutí odolných měst, které hodnotí komparativními osvědčenými postupy a řešeními. Kurz se zaměřuje především na tvůrce politik, státní úředníky a praktiky, kteří představují teoretický a akademický obsah praktickým a praktickým přístupem. Konkrétní obsah v rámci obecného tématu bude každoročně identifikován a odsouhlasen pořadatelem na každém vydání na základě aktuálního vývoje v oblasti. [+]

O

Tento kurz je výsledkem partnerství UN-Habitat a University of Pisa. Zabývá se složitou otázkou vládnutí odolných měst, které hodnotí komparativními osvědčenými postupy a řešeními. Kurz se zaměřuje především na tvůrce politik, státní úředníky a praktiky, kteří představují teoretický a akademický obsah praktickým a praktickým přístupem. Konkrétní obsah v rámci obecného tématu bude každoročně identifikován a odsouhlasen pořadatelem na každém vydání na základě aktuálního vývoje v oblasti.

Cíl

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům analytické nástroje pro lepší pochopení a řešení problémů správy, které klimatické změny vytvářejí na městských a metropolitních rozměrech. Konkrétně se zaměřuje na to, jak nejlépe řídit města odolná vůči klimatu.... [-]


Mezinárodní letní škola o založené teorii a kvalitativních metodách

Campus forma Denní studium 5 dny June 2019 Itálie Pisa

V důsledku úspěchu prvních dvou vydání v Pise (2016 a 2017) s účastí asi 120 studentů z celého světa a také z edice 2018 v Litvě se zapojením zakladatelů školy jako pedagogové, katedra politologie na univerzitě v Pise realizuje IV. mezinárodní letní školu o zakořeněné teorii a kvalitativních metodách. [+]

O

V důsledku úspěchu prvních dvou vydání v Pise (2016 a 2017) s účastí asi 120 studentů z celého světa a také z edice 2018 v Litvě se zapojením zakladatelů školy jako pedagogové, katedra politologie na univerzitě v Pise realizuje IV. mezinárodní letní školu o zakořeněné teorii a kvalitativních metodách. Letní škola je intenzivní 5 denní kurz (s ranním a odpoledním zasedáním), kde se cvičení a pracovní skupiny střídají s přednáškami. Kvalitní výzkumní pracovníci se často setkávají se společnými problémy, jako je ztráta po sběru a kódování dat, přehlížení možností rozvíjet své nápady a vytváření nesourodých a světských zpráv. Metody založené na teorii vám pomohou urychlit analýzu dat a psaní zprávy. Tato letní škola se zaměřuje na zdokonalování dovedností v používání strategií založených na teorii, které vám pomohou zvýšit důraznost, jasnost a kreativitu vaší práce. Tato škola vám pomůže udržet flexibilitu Grounded Theory a současně podpořit koncepční hloubku a rozsah vaší analýzy. Budeme zdůrazňovat, jak (1) rozvíjet a uznávat silné kódy, (2) zapojovat se do srovnávací analýzy, (3) posilovat vaše vznikající koncepční kategorie a (4) integrovat tyto kategorie do koherentní a přesvědčivé zprávy, (5) v kvalitativní analýze, (6) sdělte své zjištění a (7) se zabývejte CAQDAS, abyste zlepšili vaše analýzy. Rovněž se zaměříme na to, zda se nacházíme mezi teorií Grounded and Symbolic Interactionismem a jak se metoda a perspektiva navzájem doplňují. Letní škola nejlépe slouží účastníkům, kteří se nacházejí uprostřed kvalitativního výzkumného projektu nebo se zapojili do kvalitativního kódování pro dřívější studium, bez ohledu na to, zda se jednalo o... [-]


Teorie zimní školy a praxe v přenosové a skenovací elektronové mikroskopii

Campus forma Denní studium 8 dny January 2019 Itálie Pisa

Naše zimní škola je praktický, plnohodnotný kurz zaměřený na ultrastrukturní techniky, které lze aplikovat na studium několika biologických subjektů (buňky, tkáně, organismy). [+]

O

Naše zimní škola je praktický, plnohodnotný kurz zaměřený na ultrastrukturní techniky, které lze aplikovat na studium několika biologických subjektů (buňky, tkáně, organismy). Kurz bude rozdělen na dvě části: a) teoretickou část pořádanou v přednáškách základních a pokročilých technik v přenosové a skenovací elektronové mikroskopii; b) praktická část, ve které budou účastníci v laboratořích a budou přímo zapojeni do navrhování a realizace experimentálních protokolů týkajících se hlavních témat předmětu přednášek.

Cíl

Cílem naší zimní školy je seznámit studenty s informacemi a praxí o moderních přístupech týkajících se buněčné biologie, cytochemie, molekulární biologie a ultrastruktury.... [-]


Contact

The University of Pisa

Adresa, 1. řádek Lungarno Antonio Pacinotti, 43
56126 Pisa, Tuscany, Itálie
Website https://www.unipi.it/index.php/english