Read the Official Description

Minulost a přítomnost

Externado de Colombia se narodil 15. února 1886 jako reakce na absolutismus a útlak na svobodu ve vzdělání uložený diktaturou Regenerace.

Univerzitu založil mladý právník a školitel Nicolás Pinzón Warlosten, který s podporou skupiny slavných radikálních liberalistických profesorů založil instituci, která od svého vzniku umožnila studium a svobodné vyjádření myšlenek. Univerzita přivítala studenty ze všech regionů země, ctil si respekt k náboženským vyznáním a politickým ideologiím a podporuje toleranci jako způsob, jak dosáhnout mírového soužití v rámci heterogenity.

To bylo nazýváno "Externado" (denní škola), protože nová instituce byla ovlivněna moderním evropským vzdělávacím systémem, který se v té době postavil proti středověkému systému internátní školy. Systém, orientovaný na katechizaci, byl nevhodný pro rozvoj autonomní osobnosti. Externado tedy označuje otevřenost, svobodu studia a učení.

Během své historie Externado ocenil zásady a hodnoty svých zakladatelů. Jeho rektory byli Nicolás Pinzón Warlosten, Diego Mendoza Pérez, Ricardo Hinestrosa Daza, Fernando Hinestrosa a Juan Carlos Henao.

Poslání univerzity

Jako vysokoškolská instituce zabývající se výukovým a společenskovědním výzkumem s humanistickou koncepcí propaguje Univerzita Externado de Colombia absolutní respekt k životu.

Snaha Externáda se rozvíjí v pluralitní filozofii, otevřené všem proudům myšlení, cizím dogmatismu a úcty k všem náboženským vyznáním a politickým ideologiím. Univerzita prosazuje toleranci jako vzorec k dosažení míru a pokroku v rámci heterogenity, vítá studenty ze všech regionů země a považuje rozmanitost za jeden z jeho největších aktiv.

Externado de Colombia má důvěru a je optimistická ohledně životaschopnosti Kolumbie jako národa a pracuje na znovuobnovení národní identity. Podporuje integraci s latinskoamerickými zeměmi jako záruku významné přítomnosti na mezinárodní scéně a podněcuje spolupráci s univerzitami na celém světě, aby zůstaly v kontaktu s univerzální a aktualizovanou kulturou.

V rámci liberálního ducha, který ho charakterizuje, univerzita Externado de Colombia sleduje ideál svobody jako neodcizitelné lidské právo; má víru v demokracii; bojuje za zlepšení společenského státu; prosazování sociální a ekonomické rovnosti a dodržování základních práv.

Navíc univerzita vždy usilovala o integrální formaci studentů; snaha o vytvoření skutečných občanů, kteří jsou si vědomi svých závazků vůči národě; celých jednotlivců, nezávislých, praktiků s nepoškozenou veřejnou a soukromou občanskou etikou; podpůrných, autentických, strohých profesionálů, náročných, schopných odolat zastrašování, čelit korupci a přispívat k zachování důstojnosti vlasti.

Sdružení

Univerzita Externado de Colombia je členem těchto asociací:

Kolumbijská asociace univerzit, ASCUN

Univerzita byla zakladatelem sdružení. Jejím rektorem byl prezident od roku 1957 do roku 1963 a od roku 1971 do roku 1977.

Svaz univerzit Latinské Ameriky, UDUAL

Rektor Externado de Colombia byl prezidentem UDUAL v letech 1976-1986.

Mezinárodní asociace univerzit, AIU

Rektor univerzity byl primárním členem představenstva od roku 1985 do roku 1995.

Programs taught in:
Angličtina

Tato škola dále nabízí:

Kurzy

Universidad Externado de Colombia - School of Management

Iniciativy rozvíjejících se trhů (EMI) je program, jehož cílem je vytváření povědomí a nových řešení pro řešení sociálních a environmentálních otázek v rozvíjejících se e ... [+]

Přehled

Iniciativy rozvíjejících se trhů (EMI) je program, jehož cílem je vytváření povědomí a nových řešení pro řešení sociálních a environmentálních otázek v rozvíjejících se ekonomikách. Program zahrnoval více než 134 studentů pocházejících z 43 univerzit umístěných v nejméně 29 různých zemích po celém světě.

EMI se skládá ze čtyř iniciativ: Transformace malých podniků (TSB), Workshopů EMI, Základů pyramidy (BOP) a Společenské odpovědnosti podniků (CSR), která řídí účastníky jako konzultant, aby čelili řešením pro malé a střední podniky (SME)

Poslání a cíle

Naším posláním je naučit nové způsoby podnikání s cílem zlepšit sociální a environmentální otázky, jejichž cílem je snížit nerovnost, vyloučení a chudobu prostřednictvím malých a středních podniků na rozvíjejících se trzích.... [-]

Kolumbie Bogotá
June 2019
Denní studium
Campus forma
Přečtěte si více v češtině
Location address
Calle 12 No. 1-17 Este. Bogotá
Bogotá, Bogota, CO
Social Media