Riphah International University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

UNIVERZITA

Riphah International University v Islamabadu je soukromá univerzita, kterou v roce 2002 získala federální vláda Pákistánu. Univerzita byla založena s cílem produkovat odborníky s islámskými morálními a etickými hodnotami. Sponzoruje to nezisková důvěra; konkrétně Mezinárodní zdravotnická vysoká škola důvěry (IIMCT), vytvořená v roce 1995. Prvním projektem IIMCT byla islámská mezinárodní lékařská škola, Rawalpindi, založená v roce 1996 svým zakládajícím řídícím správcem; Maj. Gen. (Retd.) Muhammad Zulfiqar Ali Khan, TI (M), TBt (Pozdní).

V současné době má univerzita 7 fakult a různé akademické oddělení a zámořský projekt, jmenovitě RAK College of Dental Sciences, SAE. Univerzita pracuje také na založení kampusu na Mauriciu.

Mise

Islámská mezinárodní lékařská vysoká škola důvěry (IIMCT) byla založena v roce 1995 jeho vedoucím správcem pozdějšího generála Muhammada Zulfiqara Ali Khan TI (M), TBt. IIMC-T je nezisková, nepolitická, nestátní sektářská organizace registrovaná u vlády Pákistánu. Posláním Trustu je:

"Vytvoření nejmodernějších vzdělávacích institucí se zaměřením na inklusivní islámské etické hodnoty."

IIMC-T má v úmyslu pomoci muslimskému Ummahu při řešení naléhavého problému zhoršujícího se akademického standardu, a to vytvořením institucí státu v oblasti uměleckých děl v Pákistánu, zapojením významných vědců a vědců. V souladu s prohlášením o poslání je kladen silný důraz na vnášení islámských etických hodnot mezi studenty, aby vytvořili dobré muslimské lékaře, inženýry a sociální vědce.

Ústavní kampusy:

Univerzita má následující areály v Islamabad, Rawalpindi, Lahore, Faisalabad a Ras Al-Khaimah, SAE.

  • Hlavní kampus, Sektor I-14, Islamabad.
  • Městský kampus - I, G-7/4, 7. Avenue, Islamabad.
  • Městský kampus - II, Evacuee Trust Complex, Islamabad.
  • Al-Mizan Campus, Rawalpindi.
  • WISH Only Campus, H-8/2, Islamabad.
  • Lahore City Campus, Township, Lahore.
  • Raiwind Road Campus, Lahore.
  • Lahore Industrial Estate Campus.
  • Faisalabad Campus, Satiana Road, Faisalábád.
  • RAK College of Dental Sciences, Ras Al-Khaimah, Spojené arabské emiráty.

Riphah začal pracovat na svém novém areálu v zóně V v Islámábádu spolu s Fakultní nemocnicí se šesti stovkami lůžek.

Správa

Čestný prezident Pákistánské islámské republiky je patronem univerzity. Maj. Gen. (Retd.) Muhammad Zulfiqar Ali Khan (Pozdní) byl zakládajícím kancléřem. V současné době pan Hassan Muhammad Khan je kancléřem univerzity a profesorem Dr. Anisem Ahmadem, vynikajícím odborníkem na mezinárodní reputaci a pedagogickým rozlišováním, je zakladatelem vicekanceláře univerzity. Rada guvernérů a akademická rada jsou nejvyšším politickým orgánem univerzity. Vice-kancléř je vrchním ředitelem a akademickým pracovníkem univerzity.

Vysokoškolské hodnocení a certifikace kvality

Riphah International University v Islamabadu byla v roce 2005 zařazena do vysokoškolských kategorií univerzit Riphah International University v Pákistánu a brzy byla zařazena do pěti nejlepších univerzit v soukromém sektoru, kteří získali granty na výzkum od pákistánské vlády HEC. V poslední době je Riphah zařazen na druhé místo mezi všechny soukromé národní univerzity obecné kategorie. Dále byla v rámci soukromého sektoru "W" kategorie Univerzity země získána první pozice v Enhancement Cell of the University v souladu s hodnotící kartou formulovanou HEC. Riphah je první univerzitou v zemi, která byla certifikována podle standardu ISO 9001: 2008 oznámeného britským registrovaným registrem Lloyd's, který je jedním z prvních pěti globálních nezávislých organizací pro řízení rizik a zajišťování bezpečnosti.

Místa

Lahore

Adresa, 1. řádek
Lahore, Paňdžáb, Pákistán