Birzeit University PAS

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Birzeit univerzita byla původně založena jako škola v roce 1924 paní Nabiha Nasir (1891- 1951), člen průkopnické rodiny palestinských pedagogů. V roce 1953, začala nabízet první rok univerzitní kurzy v umění a věd, kromě vysoké školního programu. Do 1961, Birzeit College nabízela druhého ročníku univerzitní třídy. Následující rok, míry kolegy byly uděleny pro dvouletého programu umožňuje studentům převést na jiné univerzity v arabském světě i jinde, aby dokončit své bakalářský titul.

V roce 1967, Západní břeh Jordánu a pásmo Gazy spadl pod izraelskou vojenskou okupací, což mělo za následek cestovních omezení uvalených na Palestince s bydlištěm v těchto oblastech. Výsledkem je, že studenti byli méně moci cestovat do sousedních arabských zemí, dále se vzdělávat. Tato nová politické prostředí vyzváni Birzeit postupně eliminovat svůj středoškolský program a soustředit se na vyšší vzdělání. V roce 1972, škola začala čtyřletý program pro bakalářských titulů udělených od a Filozofické fakulty věd.

V roce 1975, název, Birzeit univerzita byla oficiálně přijata a Birzeit stal první arabskou univerzita se sídlem v Palestině. První promoce se konala 11. července roku 1976. V roce 1978 se fakulty obchodu a ekonomie byly stanoveny, následuje Fakulty strojní rok později. Univerzita začala nabízet postgraduální programy v roce 1977. V roce 1996, Fakulta postgraduálního studia byla formálně založena.

V roce 1973, stejně jako vývoj Birzeit se do plnohodnotného univerzity přiblížil dokončení, Izrael uzavřel areál vojenské, aby po dobu dvou týdnů. Jednalo se o první z mnoha represivních opatření vůči univerzitní obce. Méně než rok později, izraelské vojenské úřady deportována univerzitní prezidenta, Dr. Hanna Nasir, který zůstal v exilu devatenáct let. Od 1979-1992, univerzita byla zavřena izraelskými okupačními úřady několikrát. Po patnácté a poslední doby, izraelská armáda ukončila univerzitu od 08.01.1988 do 29. dubna 1992, kdy bylo v případě všech palestinských institucí vyššího vzdělávání. Během tohoto delší době uzavření, univerzita pokračovala v podzemí pracovat s malými studijních skupin v provizorních opatření mimo akademické půdě. Za takových podmínek, mnoho studentů se více, než v obvyklém čase, aby absolvent.

University dnes

V současné době, Birzeit University je prosperující instituce, s více než 900 fakult a zaměstnanců členů a asi 10.103 studentů, z nichž 64 procent tvoří ženy (6497 studentů), a 36 procent je muž (3606 studentů), ze všech oblastí na západním břehu Jordánu. Univerzita se nachází na okraji města Birzeit City, 10 km severně od Ramalláhu a 26 km severně od Jeruzaléma. Zavázala k pevné zásady akademické svobody, univerzita si klade za cíl připravit mladou generaci, aby palestinský stát se zodpovědnými vůdci a občany. Vzhledem k tomu, podporuje své studenty na cestě akademické kvality, ale také zdůrazňuje potřebu společenského vědomí a národní závazek.

Náš seznam předmětů jsou:

Moderní standardní arabština Hovorové arabské palestinské společnosti palestinské otázky Ženy v arabské společnosti Arab společnost palestinský kulturní studia moderních a současných arabských myšlení

Místa

Birzeit

Adresa, 1. řádek
Birzeit University
PO Box 14

Birzeit, Stát Palestina