Přečtěte si oficiální popis

Léto na SOAS

SOAS nabízí širokou škálu kurzů vyučovaných v letních měsících, které se liší délkou, strukturou a cenou. Chcete-li získat chuť zkušeností SOAS, podívejte se na video! Pokud byste chtěli rozšířit své obzory v letní škole a získat nový vzdělávací zážitek, podívejte se na to, co je v nabídce níže.

Absolvování letního kurzu v SOAS umožňuje studentům seznámit se s celou řadou témat, které kombinují nejmodernější akademický výzkum, inovativní výuku a praktické učení.

Ať už jste současný student, nejnovější absolvent, mladý profesionál, nebo chcete-li zlepšit své znalosti, bude mít letní škola rozšíření vašich obzorů.

Co mohu studovat?

SOAS Summer 1

Kurzy letní školy jsou nabízeny po dobu tří zasedání a zápis je otevřen pouze na jedno zasedání kombinace zasedání:

2. sekce: 2. července - 20. července 2018

Kurzy jsou vyučovány na úrovni 2/3 typického vysokoškolského studijního programu SOAS a jsou vhodné jak pro vysokoškoláky, tak pro absolventy a postgraduální studenty bez důkladné znalosti konkrétního tématu.

Účast na SOAS Summer School vám umožňuje:

 • Připojte se k naší různorodé a mezinárodní studentské komunitě
 • Vyjádřete své názory - inovativní metody výuky SOAS založené na excelence ve výzkumu umožňují studentům přidat k živým diskusím a kritické analýze ve třídě;
 • Učte se od našich vysoce zkušených a specializovaných akademických pracovníků - SOAS má v Evropě největší koncentraci odborníků na Blízký východ, Afriku a Asii;
 • Být kritický a dělat rozdíl - SOAS zpochybňuje běžné myšlenkové myšlenky, zaujme non-západní orientovaný přístup a povzbuzuje studenty, aby rozvíjeli kritický pohled a podporovali změny;
 • Projděte si cestu do SOAS: studenti letní školy mohou požádat o další studium na SOAS, kde si můžete vybrat z více než 115 postgraduálních programů.

Vstupní požadavky

Vysokoškolský student nebo absolvent v době navštěvování Letní školy a 18 let. Odborné zkušenosti lze považovat za rovnocenné vysokoškolské kvalifikaci.

 • Účastníci musí být v době navštěvování 18 let nebo více.
 • Plynulost v angličtině byla prokázána prostřednictvím:
  • Test TOEFL na papíře vyžaduje minimálně 583 s minimem 53 ve všech dovednostech a pro TOEFL Internet Based Test vyžadujeme minimálně 93 s minimem 20 ve všech dovednostech.
  • IELTS, 6.5 celkově nebo vyšší, s nejméně 6 ve všech podskupinách.
  • Pearsonův test angličtiny skóre 59-64
  • Cambridge angličtina: pokročilá (CAE) stupeň B
 • Pokud jste studovali v anglicky mluvící instituci nebo máte kurzy vyučované na vaší univerzitě v angličtině (kromě kurzů anglického jazyka), můžete splnit naše požadavky bez nutnosti dodat certifikát. Důkazy o tom budou muset být zahrnuty do přepisu nebo dopisu vaší vysoké školy.
 • Žadatelé s alternativní kvalifikací by nás měli poradit.
 • Žadatelé, jejichž úroveň angličtiny nesplňuje požadavky, mohou mít zájem o kurzy zaměřené na předměty s podporou angličtiny.

Přihlášení uchazečů o letní školu, kteří nesplňují požadavky na vstup, je na rozhodnutí SOAS - kontaktujte nás prosím podrobně o své žádosti.

Jakmile zaplatíte poplatek za zaplacení 40 GBP a odešlete online přihlášku, budete informováni o tom, zda máte místo v letní škole do 5 pracovních dnů. Prosím, neplatíte školné před tím, než obdržíte svůj dopis.

Hodnocení a kredity

Studenti jsou obvykle schopni získat kredity od své domovské instituce, obvykle naše kurzy dostávají:

 • 3 kredity v americkém systému
 • 7.5 ECTS v evropském systému.

Pokud máte v úmyslu požadovat kredity od své domovské instituce, zkontrolujte prosím s nimi požadavky před zapsáním. Rádi Vám pomůžeme jakýmkoli způsobem, můžeme si však být vědomi toho, že rozhodnutí o udělení kreditů spočívá na vaší domovské instituci.

Hodnocení bude nepovinné a bude se lišit pro každý kurz. Účastníkům bude poskytnuto potvrzení o účasti a přepisy budou k dispozici na vyžádání.

Kontaktní hodiny

Sessions 2

 • 46 hodin kontaktu.
 • Pondělí čtvrtek
 • 10:00 - 15:00: přednášky a konzultace
 • Další 2 hodiny v určený pátek obsahují volitelné aktivity související s obsahem, jako jsou návštěvy muzea nebo firem.
 • V pátek probíhají kurzy jedné ze svých aktivit všem studentům letní školy, což každému studentovi nabízí různé aktivity.

Poplatky

SOAS fees

K dispozici je jednorázový, nevratný poplatek za přihlášku ve výši 40 GBP.

Poplatek za školení:

 • Sessions 2

Sleva 10% z včasného ptactva je k dispozici do 30. března 2018

Ubytování

Ubytování je k dispozici studentům letní školy v SOAS, Dinwiddy House. Pro podrobnější informace o rezervaci ubytování v Dinwiddy House najdete níže.

Sociální program

Náš přátelský a živý areál se nachází v centru Londýna v centru historického Bloomsbury. Bohatý kulturní a společenský život kapitálu je doslova na dosah ruky! Během SOAS Summer School budete vyzváni, abyste navštívili různorodý společenský program nabízený týmem SOAS a týmem Letní škola, včetně aktivit souvisejících s chodem, vítanou a rozloučenou recepcí, plavbou po řece Temži a různými akcemi, které nabízí SOAS léto.

Kromě toho si můžete rezervovat zlevněné výlety prostřednictvím našeho partnera International Friends nebo si můžete prohlédnout, co město může nabídnout. Podrobnější program bude k dispozici blíž k zahájení letní školy.

SOAS student 2

Mé třídy jsem považoval za nesmírně povzbudivé a zjistil, že učitelé jsou velmi kvalifikovaní, protože všichni měli předchozí odborné zkušenosti v oborech, které učí. Areál je krásný a každá učebna je poměrně veliká se studenty z celého světa. Je také umístěn ve velmi hezké části Londýna, která má spoustu věcí, které nabízí, jakmile třída skončí. SOAS byl pro mě obohacující zážitek a já bych ji nic nezměnil na světě.

Owen, Finance

SOAS Summer School" src="//cdn01.masterstudies.com/element_db/40/40416_rsz_soas_school.png" alt="SOAS Summer School" />

Programy se vyučují na:
 • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

Letní kurzy

SOAS Summer School

Tento kurz se skládá z přednášek, workshopů, terénních výletů a prohlídek londýnského výletu spolu s prohlídkou venkovského / pobřežního regionu v Sussexu, a to Cinque Po ... [+]

Popis programu

Tento kurz se skládá z přednášek, workshopů, terénních výletů a prohlídek londýnského výletu spolu s prohlídkou venkovského / pobřežního regionu v Sussexu, a to Cinque Port of Rye a jeho okolí. Nabízí širokou škálu přístupů a agend (teoretických i politických) týkajících se cestovního ruchu, poutí, kulturního dědictví a cestování obecněji - včetně zohledňování uprchlíků a žadatelů o azyl.

Kurz bude probíhat v intenzivním, jedinečném a úzce propojeném prostředí, které poskytuje prvotřídní znalosti a praxi v oboru. Kurz je otevřen studentům v různých disciplínách, včetně antropologie, sociologie, dějin, geografie, rozvojových studií, mezinárodních vztahů, umění - i disciplín v humanitních vědách obecněji.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům teoretické znalosti a kritické nástroje pro pochopení dopadu technologie Blockchain na různé části ekonomiky a společnosti. ... [+]

Popis programu

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům teoretické znalosti a kritické nástroje pro pochopení dopadu technologie Blockchain na různé části ekonomiky a společnosti.

Od doby, kdy se Bitcoin objevil v roce 2008, byl Blockchain postupně obohacen o další výpočetní funkce, které otevřely spoustu potenciálních aplikací. Blockchain a obecněji distribuované elektronické knihy byly zaměstnány v různých obchodech a experimentech v takových rozmanitých oblastech, jako jsou fintech, veřejné registry, dodavatelské řetězce a decentralizované trhy. Nicméně dopady těchto technologií na podnikání, finance, vládu a společnost je třeba ještě plně prozkoumat a pochopit.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Cílem kursu je umístit moderní Blízký východ do jeho mezinárodního kontextu, zkoumat historii říše a dekolonizace, hegemonii a odpor, konflikt a spolupráci, jakož i ident ... [+]

Popis programu

Cílem kursu je umístit moderní Blízký východ do jeho mezinárodního kontextu, zkoumat historii říše a dekolonizace, hegemonii a odpor, konflikt a spolupráci, jakož i identitu a zahraniční politiku. Je informován přísnou angažovaností v teoriích mezinárodních vztahů. Kurz začíná zkoumáním různých historických fází vzájemného působení mezi státy Blízkého východu a mezinárodním systémem. Ty jsou rozděleny do období kolonie, studené války a období po studené válce.

Přednášky budou zahrnovat rané osadnické kolonie, britskou neformální říši v Perském zálivu a anglo-francouzské mandáty, stejně jako vzestup Turecka a Izraele a výzvu představovanou panababskými revolučními státy, následovanou diskusí o Blízkého východu místo v unipolární éře po studené válce. Každá z těchto fází se diskutuje v součinnosti s relevantními vlivnými paradigmaty a pojmy teorie mezinárodních vztahů, které se používají ke studiu Blízkého východu ve svém mezinárodním kontextu. Pozornost je věnována otázkám charakteristik regionálního subsystému a také podpoložce analýzy zahraniční politiky v mezinárodních vztazích. Druhá část kurzu se zabývá klíčovými tématy v mezinárodních vztazích, jako je nadnárodní, migrace, ropa, globalizace a identita. Závěrečná část kurzu zvažuje konflikt a spolupráci. To bude zahrnovat analýzu arabsko-izraelského konfliktu, arabství a islamismu a tvorbu zahraniční politiky a klíčových aktérů regionálních mocností.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
19 dny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům jak teoretické znalosti, tak praktické nástroje pro pochopení a plnění úkolů, které cíle pro udržitelný rozvoj představují pro vlády ... [+]

Popis programu

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům jak teoretické znalosti, tak praktické nástroje pro pochopení a plnění úkolů, které cíle pro udržitelný rozvoj představují pro vlády při navrhování veřejných politik a strategií poskytování k dosažení těchto cílů.

Od jejich formulace v roce 2015 se SDG dostaly do politického diskurzu mnoha rozvojových zemí a ovlivnily procesy tvorby politiky a implementace. Spíše než diskutovat o SDG a jejich důsledcích pro rozvoj, tento kurz se zaměří přímo na politické a administrativní kapacity potřebné k úspěšnému sledování SDG. Otázky, které budou zahrnuty, zahrnují posílení řízení a angažovanosti zúčastněných stran, strategické plánování, zlepšení analýzy politik a schopností rozhodování, posílení systémů řízení veřejných financí a odpovědnosti a úloha, kterou řídí, monitoruje a hodnotí řízení při prosazování SDG .... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz představuje kritický úvod k pochopení politiky změny klimatu. Představuje kritický pohled na vztah mezi životním prostředím a vývojem, přírodou, společností a ... [+]

Popis programu

Tento kurz představuje kritický úvod k pochopení politiky změny klimatu. Představuje kritický pohled na vztah mezi životním prostředím a vývojem, přírodou, společností a antropocenem a zaměřuje se na dynamiku sociálně-environmentálních změn, přičemž věnuje pozornost jeho hmotným a ekonomickým, politickým a organizačním i kulturním a ideologickým aspektům .

Teoretická úvaha o historii, politice a ekonomice změny klimatu je základem kurzu, po němž následuje výslech diplomacie jednání o změně klimatu, včetně Pařížské dohody a zpráv IPCC, feministických přístupů k životnímu prostředí a ekosocionalismu. Kurz se zabývá současnými otázkami souvisejícími s technologií a klimatem, rasismem a popřením klimatu a potenciálem hnutí za účelem prosazování vládních opatření v oblasti změny klimatu.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Efektivní správa veřejných financí je základní funkcí pro každou vládu a organizaci veřejného sektoru. Tento kurz poskytuje účastníkům teoretické znalosti a nástroje pro ... [+]

Popis programu

Efektivní správa veřejných financí je základní funkcí pro každou vládu a organizaci veřejného sektoru. Tento kurz poskytuje účastníkům teoretické znalosti a nástroje pro přezkoumání, diskusi, porozumění a hodnocení klíčových témat o řízení veřejných financí. Na základě akademického výzkumu a praktických příkladů se studenti dozví, jak vlády a organizace veřejného sektoru plánují a spravují veřejné výdaje; jak jsou prováděny daňové politiky; jaké jsou důsledky daní; jaké jiné prostředky kromě daní mají veřejný sektor pro zvyšování příjmů; jak je finanční výkony hlášeny veřejnosti; a jak je dosaženo fiskální rovnováhy.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz kriticky zkoumá současnou globální digitální ekonomiku s důrazem na založení sociálních dopadů jako hnací síly pozitivních ekonomických a sociálních změn. Umís ... [+]

Popis programu

Tento kurz kriticky zkoumá současnou globální digitální ekonomiku s důrazem na založení sociálních dopadů jako hnací síly pozitivních ekonomických a sociálních změn. Umístěný v centru pro globální média a komunikaci ve škole interdisciplinárních studií SOAS, poskytuje jedinečnou kombinaci kritických přístupů k rozvíjející se digitální ekonomice z pohledu globálního jihu s praktickými praktickými znalostmi o tom, jak navrhnout a rozvíjet alternativní obchodní modely pro využívání digitálních technologií pro sociální změny.

Kurz je rozdělen do tří částí. První týden zkoumá historii digitální ekonomiky po skončení druhé světové války a vznik modelu spouštění technologií jako hnací síly hospodářského růstu, s ním spojeného podnikatelského a investičního ekosystému a jeho ekonomických, politických a sociálních dopadů. Bude vycházet z případových studií z globální digitální ekonomiky o tématech, jako jsou velká data, inteligentní města, elektronické zdravotnictví, mobilní bankovnictví a AI. Během druhého týdne se studenti zapojí do těchto akademických a politických debat o globální digitální ekonomice a rozvíjejí své vlastní projekty pomocí digitálních technologií pro sociální blaho. Během posledního týdne budou studenti pomocí kurátorů a mentorů vyvíjet podnikatelské plány a prezentace na základě svých kritických myšlenek. To bude vyvrcholit "inkasním" denním obdobím společenského dopadu, ve kterém studenti předkládají své projektové nápady skupině vyděděných financujících, aby získali zpětnou vazbu a návrhy ohledně svých myšlenek a udržitelnosti v reálných situacích.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Lidé z celého světa čelí v 21. století mnoha výzvám; Diplomacie je klíčem k jejich řešení. Zda je to změna klimatu, nedostatek zdrojů a potravin, šíření zbraní hromadného ... [+]

Popis programu

Lidé z celého světa čelí v 21. století mnoha výzvám; Diplomacie je klíčem k jejich řešení. Zda je to změna klimatu, nedostatek zdrojů a potravin, šíření zbraní hromadného ničení, epidemie nemocí, migrace. Pochopení diplomacie - založené na třech klíčových konceptech jako je komunikace, zastoupení a vyjednávání - nám umožňuje pochopit, jak jsou tyto otázky řešeny - kdo jsou vítězové a kdo jsou poraženi.

Tento kurz letní školy nabízí studentům možnost rozvíjet a rozvíjet své dovednosti v profesionálním prostředí a zároveň se přímo angažovat v praxi. S využitím umístění Londýna jako střediska diplomatické činnosti se studenti zapojí s praktikujícími diplomaty a budou mít příležitost navštívit řadu londýnských diplomatických míst, včetně velvyslanectví a kanceláře zahraničního a společenství.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům teoretické znalosti a kritické nástroje pro pochopení zásad a dopadů politik řízení veřejných financí na ekonomiku v kontextu úsporný ... [+]

Popis programu

Cílem kurzu je poskytnout účastníkům teoretické znalosti a kritické nástroje pro pochopení zásad a dopadů politik řízení veřejných financí na ekonomiku v kontextu úsporných opatření.

Od finančních krizí v letech 2008-9 se mnoho zemí světa snažilo přizpůsobit a realizovat úsporná opatření ve snaze udržet udržitelnost veřejných financí - s velmi různým stupněm úspěchu. Na základě stejných rozmanitých fiskálních politik, jejichž cílem bylo znovu oživit hospodářský růst, zkušenosti z posledního desetiletí nabízejí silné ponaučení, pokud jde o účinnost různých přístupů. Otázky, které budou projednány, zahrnují návrh efektivních a udržitelných systémů řízení veřejných financí, řízení "fiskálního prostoru" vlád, rozvoj kapacit řízení veřejných financí, souhra s politikou a úloha, kterou mezinárodní organizace jako MMF mají politik řízení veřejných financí.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz nabízí úvod do teorií a metod studia kultuře a zabývá se historií a vývojem kultuře Středního východu a severní Afriky (MENA) od klasického období až po součas ... [+]

Popis programu

Tento kurz nabízí úvod do teorií a metod studia kultuře a zabývá se historií a vývojem kultuře Středního východu a severní Afriky (MENA) od klasického období až po současnost. Zkoumá hlavní kulturní modely a instituce regionu MENA.

Předmět je vyučován studiem některých živých témat, jako je náboženská a etnická rozmanitost, dopad Západu, stereotypizace, role tradice, vzdělání (tradiční a moderní), rodinná struktura a hodnota, genderová politika, média, život ve městě , měst a vesnice, migrace pracovní a pracovní síly, palestinský uprchlický problém a exilové komunity, kulinářské kultury, hudba a média atd.

Kurz je obvykle nabízen ve spolupráci s Arabicem pro začátečníky (úroveň 1 nebo 2).... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
1 měsíc
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz poskytuje studentům základní znalosti o mezinárodním právu se zaměřením na základní struktury, které jsou nezbytné pro zapojení se do jakéhokoli mezinárodního ... [+]

Popis programu

Tento kurz poskytuje studentům základní znalosti o mezinárodním právu se zaměřením na základní struktury, které jsou nezbytné pro zapojení se do jakéhokoli mezinárodního právního problému. Kromě toho jsou studenti seznámeni s řadou současných problémů světového řádu, které vyžadují uplatňování základních pravidel a struktur pro rozvoj povědomí jak o omezeních, tak potenciálu mezinárodního práva jako nástroje pro změnu.

Studenti opustí kurz s schopností řešit mezinárodní právní problémy s důvěrou, jakož i se znalostí konkrétních současných problémů a jak mezinárodní právo řeší vznikající a probíhající obavy, včetně vztahu mezi obchodem a lidskými právy; uprchlíky; technologie; feminismus; a použití síly mimo kolektivní bezpečnostní struktury.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Kurz bude poskytovat kritické porozumění klíčovému vývoji a problematice v současné světové politice pro studenty bez předchozího zázemí v mezinárodních vztazích. Zaměřuj ... [+]

Popis programu

Kurz bude poskytovat kritické poznatky o klíčových vývoji a problémech v současné světové politice pro studenty bez předchozího zázemí v mezinárodních vztazích. Zaměřuje se na období od konce studené války, což je doba definovaná rychlými institucionálními inovacemi a vývojem, stejně jako řada vznikajících globálních otázek, problémů a politických dilemat, a to v kontextu vztahů sever-jih. Ošetřování mezinárodního systému jako dynamického celku zkoumá, jak jsou otázky, které se staly ústředním prvkem mezinárodní politiky, včetně "selhání států", šíření jaderných zbraní, ozbrojených konfliktů a terorismu, demokratizace, pandemie a arabské jaro, 20. století k vytvoření liberálního světového řádu. Tímto způsobem poskytuje analýzu rolí, které hrají v současné světové politice vedoucí členové "mezinárodní komunity", jako jsou Spojené státy, Evropská unie, "rostoucí" ne-západní státy Číny, Indie a Brazílie, nestátní aktéři jako jsou nevládní organizace, nadnárodní společnosti a ozbrojené skupiny a mezinárodní finanční a jiné instituce.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz poskytuje účastníkům celkový přehled o historii, politice a kultuře Afriky. S různorodým okruhem zasedání, od historie, pan-afričnosti a politiky až po jazyky, ... [+]

Popis programu

Tento kurz poskytuje účastníkům celkový přehled o historii, politice a kultuře Afriky. S různorodým okruhem zasedání, od historie, pan-afričnosti a politiky až po jazyky, migraci a hudbu, kurzy poskytují hluboké znalosti o hlavních akademických oblastech studia týkající se Afriky. Kurz se skládá z kombinace přednášek a interaktivních workshopů, návštěv muzeí a společenských akcí.

Jedná se o skvělou příležitost vzhledem k významu, který Afrika jako kontinent získala během posledních několika let, a vizi Afrického růstu, kontinentu s řadou pracovních a investičních příležitostí. Také v rámci umění jsme viděli neuvěřitelný nárůst přítomnosti afrických umělců v mezinárodních uměleckých kruzích, což bylo nesmírně podnětné a osvěžující pro pochopení umění a kultur.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz nabízí přehled o klíčových otázkách ve studiích o pohlaví a konfliktech, o výslechu rezolucí Bezpečnostní rady o ženách, míru a bezpečnosti, včetně sexuálního ... [+]

Popis programu

Tento kurz nabízí přehled o klíčových otázkách ve studiích o pohlaví a konfliktech, o výslechu rezolucí Bezpečnostní rady o ženách, míru a bezpečnosti, včetně sexuálního násilí spojeného s konfliktem, a také o analýze nadnárodních feministických přístupů nad rámec rezolucí. Kurz je zaměřen na studenty se zaměřením na feminismus a maskulinitu, sexualitu a gender, spolu s nástroji pro využití genderové analýzy v rámci studia budování míru a udržování míru, iniciativ po konfliktu, bezpečnosti a ozbrojených konfliktů.

Modul využívá interdisciplinární materiály a výzkum pro zkoumání různých rozměrů pohlaví a konfliktů, pokud jde o zkušenosti genderových subjektů, jakož i právní a politické rámce, které působí v konfliktu. Studenti rozvíjejí rozdílné chápání různých přístupů k pohlaví a sexualitě a aplikují je na klíčové otázky v celém spektru konfliktů.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz představuje kritický úvod do historie, povahy a dopadu sociálních protestů a sociálních hnutí, politiky neoliberálního rozvoje a vzestupu nevládních organizací ... [+]

Popis programu

Tento kurz představuje kritický úvod do historie, povahy a dopadu sociálních protestů a sociálních hnutí, politiky neoliberálního rozvoje a vzestupu nevládních organizací do globálního průmyslu. Analyzuje, jak společenské hnutí a nevládní organizace vzájemně ovlivňovaly a ovlivňovaly a jak globalizovaly. Zpochybňuje pojem rozvoje jako ekonomický růst, posuzuje kritiky proti nevládním organizacím jako alternativy k rozvojovým modelům vedeným státem, zvažuje koncept a využití humanitární intervence v různých kontextech, diskutuje o úloze práce a práce organizující společně se sociálními hnutími a zkoumá míra, do jaké pohyby představují výzvu pro neoliberální a kapitalistický rozvoj. Nakonec zkoumá teoretický základ společenského hnutí a strategií nevládních organizací pro sociální změny, jakož i jejich praktické důsledky a vychází z řady případových studií a zkoumá, jaký druh vývoje a sociální změny je možné.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Od Donalda Trumpa k Brexitu k Jairovi Bolsonarovi k Matteovi Salvinimu k Narendře Modi k Viktoru Orbánovi se zdá, že pravicový populismus se neúnavně rozvíjí po celém svě ... [+]

Popis programu

Od Donalda Trumpa k Brexitu k Jairovi Bolsonarovi k Matteovi Salvinimu k Narendře Modi k Viktoru Orbánovi se zdá, že pravicový populismus se neúnavně rozvíjí po celém světě. Mezitím již existující autoritářské vůdce jako Xi Jinping a Vladimir Putin zpřísňují svou přilnavost. Protestové hnutí se objevily v Brazílii, Francii, Indii a jinde, zleva a vpravo, spojených ztrátou víry v konvenční ("neoliberální") demokracii.

Brali věci, které jsme se učili, aby se samozřejmě nezdařilo? Budou všechny společnosti nakonec stát se liberálními demokraciemi, jsou války, domácí spory a autoritářské vlády opravdu věci minulosti, bude kapitalismus trvat neomezeně a je globalizace nezastavitelná? Proč je tolik společností pod tlakem zbito? Jakou roli hrají v této nemoci nerovnost, vykořisťování a devastace životního prostředí? Proč se imigrace tak populárně vyskytuje v populistických kampaních? Proč je tolik mladých lidí cynických ohledně demokracie? Jakou roli hrají sociální média v těchto společenských konfliktech? Mohly by se konvenční války stát v mezinárodním systému pravidelným rysem? Jaké utopie pohybují dnešní svět? A pokud demokracie ustoupí, co je nahradí?... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz zkoumá rychlý vývoj filmového obsahu v Asii při reprezentaci různých sexualit a pohlaví. Kurz bude vycházet z hlavního filmu, nezávislého filmu, smíšených médi ... [+]

Popis programu

Tento kurz zkoumá rychlý vývoj filmového obsahu v Asii při reprezentaci různých sexualit a pohlaví. Kurz bude vycházet z hlavního filmu, nezávislého filmu, smíšených médií a webových sérií, aby prozkoumali složité problémy v diskusi o pojetí divného kina v Asii. Filmové příklady sledované během kurzu budou pocházet z celé Asie, zatímco sekundární zdroje, jak teoretické, tak příklady filmové analýzy budou vycházet z asijských a západních kontextů. Zatímco znalost jednoho nebo více asijských jazyků je samozřejmě užitečná, v žádném případě to není podstatné a všechny klíčové filmy budou podtitulky. Veškeré nevyzpytané klipy, které byly předvedeny během přednášek, budou doplněny podrobné poznámky k prohlížení.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz zkoumá vazby mezi konfliktem a vývojem, mezi nerovností a násilím a mezi strukturami a zájmy, které přispívají k pokračování násilí uvnitř a mezi zeměmi. Je to ... [+]

Popis programu

Tento kurz zkoumá vazby mezi konfliktem a vývojem, mezi nerovností a násilím a mezi strukturami a zájmy, které přispívají k pokračování násilí uvnitř a mezi zeměmi. Je to primárně informováno politickým ekonomickým přístupem k analýze konfliktu a zdůrazňuje způsob, jakým mohou ekonomické a politické zájmy konfliktních stran a jejich mezinárodních podporovatelů spiknout k vytvoření "válečných systémů". Kromě toho se kurzy zabývají tím, jak se dědictví rozvoje dopadu konfliktů zaměřují na pohlaví, trauma a paměť, inspirované poststrukturálními přístupy k pochopení vztahu mezi konfliktem a vývojem.

Kurz je rozdělen do tří částí: Za prvé budeme zkoumat základní pojmy konfliktu, vývoje a násilí a představíme několik základních přístupů k analýze konfliktu: pokud jde o racionální volbu, politickou ekonomii a více antropologických přístupů, které popředí významy a sociální začlenění násilí. Za druhé, budeme zkoumat a kriticky zkoumat celou řadu vysvětlení příčin a důsledků násilných konfliktů, zaměřených na vysvětlení vymezené z hlediska přírodních zdrojů a nedostatku životního prostředí a pokud jde o etnické nebo náboženské identity a dopady z hlediska vysídlení a humanitární pomoci krizí a účinkem násilného konfliktu na nevědomé, "kriminální" násilí. Nakonec budeme zvažovat úlohu externích intervenujících při zmírňování a zhoršování konfliktů, přičemž se zaměříme na výzvy vnější rekonstrukce po skončení konfliktu, na úlohu globálního obchodu se zbraněmi a mezinárodních politických a ekonomických institucí v širším smyslu při utváření konfliktů a na to, jakým způsobem válka proti teroru se střetává s konflikty a přístupy k jejich analýze, které jsme studovali.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz zavádí studenty do role financí v přechodu na udržitelné nízkouhlíkové hospodářství. Zmírnění a přizpůsobování se změně klimatu při současném uskutečňování cíl ... [+]

Popis programu

Tento kurz zavádí studenty do role financí v přechodu na udržitelné nízkouhlíkové hospodářství. Zmírnění a přizpůsobování se změně klimatu při současném uskutečňování cílů udržitelného rozvoje (SDG) vyžaduje zavedení velkého objemu kapitálu - kapitálu, který v současné době není v dostatečné míře poskytován. Kromě toho představuje změna klimatu významné riziko pro hospodářství i pro finanční systémy. Současně existují významné příležitosti pro financování zelené transformace a pro sladění investic a financování s kritérii týkajícími se životního prostředí, sociální politiky a řízení (ESG).

... [-]
Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Jedná se o základní úvodní jazykový kurz v písemném a mluveném jazyce pro absolutní začátečníky a je rovnocenný prvnímu termínu studia korejského jazyka na univerzitě. Př ... [+]

Popis programu

Učení jazyka vám umožňuje komunikovat; poskytuje přímý přístup k zdrojům cizích jazyků. Učení jazyka otevírá svět možností dialogu, porozumění, osobního rozvoje a kariéry: jazyky vás osvobodí.

Korejština úroveň 1a (začátečník)

1. - 12. července 2019

Jedná se o základní úvodní jazykový kurz v písemném a mluveném jazyce pro absolutní začátečníky a je rovnocenný prvnímu termínu studia korejského jazyka na univerzitě. Předpokládá se, že studenti nemají předchozí znalosti jazyka nebo jeho písma.

Předmět zahrnuje několik základních konstrukcí jazyka, umožňující studentům získat základní dovednosti v četbě, psaní, porozumění a mluvení. Úspěšní studenti získají schopnost číst a psát krátké jednoduché texty a komunikovat o jednoduchých každodenních tématech. Důraz bude kladen na dobrou výslovnost a sociální a jazykové konvence každodenního rozhovoru.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Učení jazyka vám umožňuje komunikovat; poskytuje přímý přístup k zdrojům cizích jazyků. Učení jazyka otevírá svět možností dialogu, porozumění, osobního rozvoje a kariéry ... [+]

Popis programu

Učení jazyka vám umožňuje komunikovat; poskytuje přímý přístup k zdrojům cizích jazyků. Učení jazyka otevírá svět možností dialogu, porozumění, osobního rozvoje a kariéry: jazyky vás osvobodí.

Vyberte, zda chcete čínský Mandarin na úrovni 1a (začátečník) nebo úroveň 1b (pokročilý začátečník), nebo kombinujte obě úrovně během 4 týdnů.

Čínská úroveň 1a (začátečník)

1. - 12. července 2019

Jedná se o základní úvodní jazykový kurz v písemném a mluveném jazyce pro absolutní začátečníky a je rovnocenný prvnímu termínu studia čínského jazyka na univerzitě. Předpokládá se, že studenti nemají předchozí znalosti jazyka nebo jeho písma.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz slouží jako úvod do politiky severní Afriky (Maghreb), arabského východu (Mashriq) včetně zálivu a Arabského poloostrova, Izraele, Turecka a Íránu. Uvádí - na ... [+]

Popis programu

Tento kurz slouží jako úvod do politiky severní Afriky (Maghreb), arabského východu (Mashriq) včetně zálivu a Arabského poloostrova, Izraele, Turecka a Íránu. Uvádí - na základě jednotlivých zemí - přehled hlavních politických otázek a vývojů v regionu od konce první světové války a zabývá se klíčovými tématy studia současné politiky na Blízkém východě, včetně: úlohy armády , sociální a hospodářský rozvoj, politický islám a nedávné povstání ("Arabská jaro").

Jejím cílem je rozvíjet znalosti studentů o hlavních trendech politik na Středním východě a jejich schopnostech politické analýzy prostřednictvím kritického čtení, přednášek, prezentací a informované diskuze.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
1 měsíc
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Tento kurz je určen jednotlivcům, kteří chtějí pochopit příčiny různých mezinárodních intervencí na Blízkém východě od roku 1979 mimo izraelsko-arabský úhel a jaký dopad ... [+]

Popis programu

Tento kurz je určen jednotlivcům, kteří chtějí pochopit příčiny různých mezinárodních intervencí na Blízkém východě od roku 1979 mimo izraelsko-arabský úhel a jaký dopad těchto intervencí na místní obyvatelstvo, společnosti a státy. Tento kurz zkoumá úlohu násilí a válčení při formování Středního východu, zejména v Iráku, Sýrii, Afghánistánu a Íránu od roku 1979, přičemž zdůrazňuje dopad amerických a britských intervencí. Kurz zkoumá faktory, které vedly k intervenci v regionu a jaké byly důsledky pro regionální a národní politiku a sociální historii v regionu. Ačkoli americká a britská zahraniční politika budou v naší analýze prominentní, věnujeme pozornost také tomu, proč se domácí režimy a skupiny vyvíjely.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Zajímalo jste někdy, jak začít projekt? Co znamená výzkum? Nebo prostě jak udělat dobrý nápad do dobře sestavené zprávy? Ať už je jakákoliv situace na jakékoliv úrovni, a ... [+]

Popis programu

Zajímalo jste někdy, jak začít projekt? Co znamená výzkum? Nebo prostě jak udělat dobrý nápad do dobře sestavené zprávy? Ať už je jakákoliv situace na jakékoliv úrovni, ať už v akademickém či profesionálním prostředí, letní škola Research Awareness: Design and Methodology nabízí jedinečnou příležitost rozvíjet a vylepšovat schopnost konceptualizovat a rozvíjet své výzkumné dovednosti.

Budeme se zabývat tím, co znamená být výzkumným pracovníkem od základů, počínaje základními stavebními kameny toho, co tvoří "výzkum", jak se to dobře děje a jakým úskalím se musíme vyhnout.

Vedoucím kurzu je Dr. J Simon Rofe, spoluvládec největšího kurzu Metodologie výzkumu v celosvětovém měřítku prostřednictvím Coursera MOOC, a pro tuto letní školu se k němu připojil kolega SOAS učenec Dr. Ashley Cox. Společně vyřeší vzrušující přístup založený na nejnovější akademické praxi v oblasti výuky a výzkumu a SOAS je nádherné místní zdroje ve formě Britské knihovny, Britského muzea, Welcome Trustu a Institutu Crick.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
3 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině
SOAS Summer School

Učení jazyka vám umožňuje komunikovat; poskytuje přímý přístup k zdrojům cizích jazyků. Učení jazyka otevírá svět možností dialogu, porozumění, osobního rozvoje a kariéry ... [+]

Popis programu

Učení jazyka vám umožňuje komunikovat; poskytuje přímý přístup k zdrojům cizích jazyků. Učení jazyka otevírá svět možností dialogu, porozumění, osobního rozvoje a kariéry: jazyky vás osvobodí.

Zvolte, zda chcete naučit japonštinu na úrovni 1a (začátečník) nebo úroveň 1b (pokročilý začátečník), nebo kombinujte obě úrovně po dobu 4 týdnů.

Japonská úroveň 1a (začátečník)

1. - 12. července 2019

Jedná se o základní úvodní jazykový kurz v písemném a mluveném jazyce pro absolutní začátečníky a je rovnocenný prvnímu termínu studia japonského jazyka na univerzitě. Předpokládá se, že studenti nemají předchozí znalosti jazyka nebo jeho písma.... [-]

Spojené království London
Kontaktuj školu
Angličtina
Denní studium
2 týdny
Kampus
Přečtěte si více v češtině