SOAS Summer School

Úvod

Read the Official Description

Léto na SOAS

SOAS nabízí širokou škálu kurzů vyučovaných v letních měsících, které se liší délkou, strukturou a cenou. Chcete-li získat chuť zkušeností SOAS, podívejte se na video! Pokud byste chtěli rozšířit své obzory v letní škole a získat nový vzdělávací zážitek, podívejte se na to, co je v nabídce níže.

Absolvování letního kurzu v SOAS umožňuje studentům seznámit se s celou řadou témat, které kombinují nejmodernější akademický výzkum, inovativní výuku a praktické učení.

Ať už jste současný student, nejnovější absolvent, mladý profesionál, nebo chcete-li zlepšit své znalosti, bude mít letní škola rozšíření vašich obzorů.

Co mohu studovat?

SOAS Summer 1

Kurzy letní školy jsou nabízeny po dobu tří zasedání a zápis je otevřen pouze na jedno zasedání kombinace zasedání:

2. sekce: 2. července - 20. července 2018

Kurzy jsou vyučovány na úrovni 2/3 typického vysokoškolského studijního programu SOAS a jsou vhodné jak pro vysokoškoláky, tak pro absolventy a postgraduální studenty bez důkladné znalosti konkrétního tématu.

Účast na SOAS Summer School vám umožňuje:

 • Připojte se k naší různorodé a mezinárodní studentské komunitě
 • Vyjádřete své názory - inovativní metody výuky SOAS založené na excelence ve výzkumu umožňují studentům přidat k živým diskusím a kritické analýze ve třídě;
 • Učte se od našich vysoce zkušených a specializovaných akademických pracovníků - SOAS má v Evropě největší koncentraci odborníků na Blízký východ, Afriku a Asii;
 • Být kritický a dělat rozdíl - SOAS zpochybňuje běžné myšlenkové myšlenky, zaujme non-západní orientovaný přístup a povzbuzuje studenty, aby rozvíjeli kritický pohled a podporovali změny;
 • Projděte si cestu do SOAS: studenti letní školy mohou požádat o další studium na SOAS, kde si můžete vybrat z více než 115 postgraduálních programů.

Letní škola Klíčové fakty

Termín podání žádosti: 25. května 2018

Vstupní požadavky

Vysokoškolský student nebo absolvent v době navštěvování Letní školy a 18 let. Odborné zkušenosti lze považovat za rovnocenné vysokoškolské kvalifikaci.

 • Účastníci musí být v době navštěvování 18 let nebo více.
 • Plynulost v angličtině byla prokázána prostřednictvím:
  • Test TOEFL na papíře vyžaduje minimálně 583 s minimem 53 ve všech dovednostech a pro TOEFL Internet Based Test vyžadujeme minimálně 93 s minimem 20 ve všech dovednostech.
  • IELTS, 6.5 celkově nebo vyšší, s nejméně 6 ve všech podskupinách.
  • Pearsonův test angličtiny skóre 59-64
  • Cambridge angličtina: pokročilá (CAE) stupeň B
 • Pokud jste studovali v anglicky mluvící instituci nebo máte kurzy vyučované na vaší univerzitě v angličtině (kromě kurzů anglického jazyka), můžete splnit naše požadavky bez nutnosti dodat certifikát. Důkazy o tom budou muset být zahrnuty do přepisu nebo dopisu vaší vysoké školy.
 • Žadatelé s alternativní kvalifikací by nás měli poradit.
 • Žadatelé, jejichž úroveň angličtiny nesplňuje požadavky, mohou mít zájem o kurzy zaměřené na předměty s podporou angličtiny.

Přihlášení uchazečů o letní školu, kteří nesplňují požadavky na vstup, je na rozhodnutí SOAS - kontaktujte nás prosím podrobně o své žádosti.

Jakmile zaplatíte poplatek za zaplacení 40 GBP a odešlete online přihlášku, budete informováni o tom, zda máte místo v letní škole do 5 pracovních dnů. Prosím, neplatíte školné před tím, než obdržíte svůj dopis.

Hodnocení a kredity

Studenti jsou obvykle schopni získat kredity od své domovské instituce, obvykle naše kurzy dostávají:

 • 3 kredity v americkém systému
 • 7.5 ECTS v evropském systému.

Pokud máte v úmyslu požadovat kredity od své domovské instituce, zkontrolujte prosím s nimi požadavky před zapsáním. Rádi Vám pomůžeme jakýmkoli způsobem, můžeme si však být vědomi toho, že rozhodnutí o udělení kreditů spočívá na vaší domovské instituci.

Hodnocení bude nepovinné a bude se lišit pro každý kurz. Účastníkům bude poskytnuto potvrzení o účasti a přepisy budou k dispozici na vyžádání.

Kontaktní hodiny

Sessions 2

 • 46 hodin kontaktu.
 • Pondělí čtvrtek
 • 10:00 - 15:00: přednášky a konzultace
 • Další 2 hodiny v určený pátek obsahují volitelné aktivity související s obsahem, jako jsou návštěvy muzea nebo firem.
 • V pátek probíhají kurzy jedné ze svých aktivit všem studentům letní školy, což každému studentovi nabízí různé aktivity.

Poplatky

SOAS fees

K dispozici je jednorázový, nevratný poplatek za přihlášku ve výši 40 GBP.

Poplatek za školení:

 • Sessions 2

Sleva 10% z včasného ptactva je k dispozici do 30. března 2018

Ubytování

Ubytování je k dispozici studentům letní školy v SOAS, Dinwiddy House. Pro podrobnější informace o rezervaci ubytování v Dinwiddy House najdete níže.

Sociální program

Náš přátelský a živý areál se nachází v centru Londýna v centru historického Bloomsbury. Bohatý kulturní a společenský život kapitálu je doslova na dosah ruky! Během SOAS Summer School budete vyzváni, abyste navštívili různorodý společenský program nabízený týmem SOAS a týmem Letní škola, včetně aktivit souvisejících s chodem, vítanou a rozloučenou recepcí, plavbou po řece Temži a různými akcemi, které nabízí SOAS léto.

Kromě toho si můžete rezervovat zlevněné výlety prostřednictvím našeho partnera International Friends nebo si můžete prohlédnout, co město může nabídnout. Podrobnější program bude k dispozici blíž k zahájení letní školy.

SOAS student 2

Mé třídy jsem považoval za nesmírně povzbudivé a zjistil, že učitelé jsou velmi kvalifikovaní, protože všichni měli předchozí odborné zkušenosti v oborech, které učí. Areál je krásný a každá učebna je poměrně veliká se studenty z celého světa. Je také umístěn ve velmi hezké části Londýna, která má spoustu věcí, které nabízí, jakmile třída skončí. SOAS byl pro mě obohacující zážitek a já bych ji nic nezměnil na světě.

Owen, Finance

SOAS Summer School" src="//cdn01.masterstudies.com/element_db/40/40416_rsz_soas_school.png" alt="SOAS Summer School" />

This school offers programs in:
 • Angličtina

Vidět Summer courses »

Programs

Tato škola dále nabízí:

Letní kurzy

Blízký východ v globální politice

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Cílem kursu je umístit moderní Blízký východ do jeho mezinárodního kontextu, zkoumat historii říše a dekolonizace, hegemonii a odpor, konflikt a spolupráci, jakož i identitu a zahraniční politiku. Je informován přísnou angažovaností v teoriích mezinárodních vztahů. Kurz začíná zkoumáním různých historických fází vzájemného působení mezi státy Blízkého východu a mezinárodním systémem. Ty jsou rozděleny do období kolonie, studené války a období po studené válce. [+]

Popis programu

Cílem kursu je umístit moderní Blízký východ do jeho mezinárodního kontextu, zkoumat historii říše a dekolonizace, hegemonii a odpor, konflikt a spolupráci, jakož i identitu a zahraniční politiku. Je informován přísnou angažovaností v teoriích mezinárodních vztahů. Kurz začíná zkoumáním různých historických fází vzájemného působení mezi státy Blízkého východu a mezinárodním systémem. Ty jsou rozděleny do období kolonie, studené války a období po studené válce.

Přednášky budou zahrnovat rané osadnické kolonie, britskou neformální říši v Perském zálivu a anglo-francouzské mandáty, stejně jako vzestup Turecka a Izraele a výzvu představovanou panababskými revolučními státy, následovanou diskusí o Blízkého východu místo v unipolární éře po studené válce. Každá z těchto fází se diskutuje v součinnosti s relevantními vlivnými paradigmaty a pojmy teorie mezinárodních vztahů, které se používají ke studiu Blízkého východu ve svém mezinárodním kontextu. Pozornost je věnována otázkám charakteristik regionálního subsystému a také podpoložce analýzy zahraniční politiky v mezinárodních vztazích. Druhá část kurzu se zabývá klíčovými tématy v mezinárodních vztazích, jako je nadnárodní, migrace, ropa, globalizace a identita. Závěrečná část kurzu zvažuje konflikt a spolupráci. To bude zahrnovat analýzu arabsko-izraelského konfliktu, arabství a islamismu a tvorbu zahraniční politiky a klíčových aktérů regionálních mocností.... [-]


Financování a řízení rizik

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Předmět seznamuje s hlavními metodami používanými firmami k řízení rizik a jejich aplikací v globální ekonomice. [+]

Popis programu

Předmět seznamuje s hlavními metodami používanými firmami k řízení rizik a jejich aplikací v globální ekonomice. Zavádí finanční trhy a zásady řízení rizik a vysvětluje, jak vyhodnotit uplatňování hlavních nástrojů řízení rizik. Kurz se zabývá využitím finančních derivátů pro zajišťování a spekulaci na finančních trzích. Rovněž se zabývá potenciálními nástrahami řízení rizik a diskutuje o tom, jak by nevhodné použití nástrojů řízení rizik mohlo zhoršit nedávnou finanční krizi.

Kredity

Studenti jsou obvykle schopni získat kredity od své domovské instituce a typicky naše kurzy obdrží 3 kredity v americkém systému a 7,5 ECTS v evropském systému. Pokud máte v úmyslu požadovat kredity od své domovské instituce, zkontrolujte prosím s nimi požadavky před zapsáním. Rádi Vám pomůžeme jakýmkoli způsobem, můžeme si však být vědomi toho, že rozhodnutí o udělení kreditů spočívá na vaší domovské instituci. Hodnocení bude volitelné a bude se lišit pro každý kurz. Účastníkům bude poskytnuto potvrzení o účasti a přepisy budou k dispozici na vyžádání.... [-]


Gender, konflikt a Blízký východ

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Tento kurz nabízí přehled o klíčových otázkách ve studiích genderu a konfliktu na Blízkém východě. [+]

Popis programu

Tento kurz nabízí přehled o klíčových otázkách studia genderu, státu a násilí na Blízkém východě. Kurz se zaměřuje na studenty, kteří se zajímají o studium feminismu a mužskosti, sexuální orientace a pohlaví, a nabízejí také genderový přístup ke studiu stavby státu a násilí na Blízkém východě. Prostřednictvím přednášek, čtení, diskusí a aktivit bude kurz představovat klíčové otázky ve vztahu k genderové dynamice účasti, právním reakcím na ženy a muže, míru a bezpečnosti a povaze genderové nejistoty, ale bude zahrnovat i další důležité otázky, jako je reprezentace, produkce znalostí a umělecké produkce. Při zdůrazňování důležitých otázek ve studiu genderu, stavu a násilí na Blízkém východě se kurzy snaží zpochybňovat převládající stereotypy o pohlaví a jejich konstrukcích mužských a ženských postavení v regionu a podporovat kritickou reflexi prostřednictvím využití multimédií, hloubkových případových studií a mezioborových materiálů.... [-]


Kapitalismus, krize a neoliberální stát

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Kurz je rozdělen do tří částí. Za prvé, odhalíme, jak lze současnou neoliberální dobu chápat ve vztahu k dlouhým dějinám kapitalismu, než budeme zkoumat analytické modely na vazbách mezi státem a trhem. Zadruhé se budeme zabývat klíčovými tématy pro pochopení politických praktik spojených s neoliberalismem, včetně růstu finančního průmyslu, globálního obchodu a mezinárodního rozvoje. Za třetí se všechny tyto debaty shromažďují, aby prozkoumaly formy obhajoby proti neoliberalismu, včetně pozornosti k imperialismu, úsporným opatřením, autoritářství a možným budoucím alternativám uvnitř a za kapitalistickým systémem. Vedle vyučování a debat v rámci učebny se v kurzu objevuje další společenská aktivita, včetně exkurze do města Londýn a příslušných filmových projekcí. [+]

Popis programu

Finanční krize. Obchodní války. Světová chudoba. Úsporná politika. Pravicový populismus. Odpor, revoluce a sociální změny. Všechny tyto složité problémy - které hluboce utvářejí životy národů a jednotlivců - jsou nějakým způsobem spojeny s tím, jak je globální kapitalistický systém politicky organizován. Tento kurz nabízí nástroje k otázce, kdo získá a kdo ztratí a jak lépe porozumět politice světové ekonomiky. Na základě literatury v rámci rozsáhlejší oblasti politické ekonomie se kurz zabývá klíčovými strukturami, procesy a výsledky v nedávných bojích nad neoliberálním kapitalismem.

Kurz je rozdělen do tří částí. Za prvé, odhalíme, jak lze současnou neoliberální dobu chápat ve vztahu k dlouhým dějinám kapitalismu, než budeme zkoumat analytické modely na vazbách mezi státem a trhem. Zadruhé se budeme zabývat klíčovými tématy pro pochopení politických praktik spojených s neoliberalismem, včetně růstu finančního průmyslu, globálního obchodu a mezinárodního rozvoje. Za třetí se všechny tyto debaty shromažďují, aby prozkoumaly formy obhajoby proti neoliberalismu, včetně pozornosti k imperialismu, úsporným opatřením, autoritářství a možným budoucím alternativám uvnitř a za kapitalistickým systémem. Vedle vyučování a debat v rámci učebny se v kurzu objevuje další společenská aktivita, včetně exkurze do města Londýn a příslušných filmových projekcí.... [-]


Mezinárodní právo: Současné problémy

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Tento kurz poskytuje studentům základní znalosti mezinárodního práva se zaměřením na základní struktury, které jsou nezbytné pro zapojení se do jakéhokoli mezinárodního právního problému. [+]

Popis programu

Tento kurz poskytuje studentům základní znalosti mezinárodního práva se zaměřením na základní struktury, které jsou nezbytné pro zapojení se do jakéhokoli mezinárodního právního problému. Studenti jsou seznámeni se třemi oblastmi mezinárodního práva: mezinárodní humanitární právo ozbrojeného konfliktu, mezinárodní trestní právo a mezinárodní hospodářské právo. Prostřednictvím studia těchto tří oblastí mezinárodního práva se studenti seznámí s řadou současných otázek, které vyžadují uplatňování základních pravidel a struktur, aby se rozvinula povědomí jak omezení, tak potenciálu mezinárodního práva jako nástroje pro změnu.... [-]


Mezinárodní vztahy v 21. století

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Kurz bude poskytovat kritické poznatky o klíčových vývoji a problémech v současné světové politice pro studenty bez předchozího zázemí v mezinárodních vztazích. [+]

Popis programu

Kurz bude poskytovat kritické poznatky o klíčových vývoji a problémech v současné světové politice pro studenty bez předchozího zázemí v mezinárodních vztazích. Zaměřuje se na období od konce studené války, což je doba definovaná rychlými institucionálními inovacemi a vývojem, stejně jako řada vznikajících globálních otázek, problémů a politických dilemat, a to v kontextu vztahů sever-jih. Ošetřování mezinárodního systému jako dynamického celku zkoumá, jak jsou otázky, které se staly ústředním prvkem mezinárodní politiky, včetně "selhání států", šíření jaderných zbraní, ozbrojených konfliktů a terorismu, demokratizace, pandemie a arabské jaro, 20. století k vytvoření liberálního světového řádu. Tímto způsobem poskytuje analýzu rolí, které hrají v současné světové politice vedoucí členové "mezinárodní komunity", jako jsou Spojené státy, Evropská unie, "rostoucí" ne-západní státy Číny, Indie a Brazílie, nestátní aktéři jako jsou nevládní organizace, nadnárodní společnosti a ozbrojené skupiny a mezinárodní finanční a jiné instituce.... [-]


Migrace a diaspora

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Cílem kurzu je pomoci účastníkům: rozvíjet široké pojetí místa migrace a společenství diaspory v moderním světě; získávají schopnost čerpat z případových studií z literatury, aby pomohly porozumět současným otázkám migrace; být vybaven praktickými příklady pro ilustraci teoretických pohledů. [+]

Popis programu

Migrace je jednou z nejkontroverznějších otázek v současné politické kultuře. Příčiny, náklady a důsledky současné masové migrace jsou často ostře napadány a často rozdělují veřejné mínění. Tento kurz má multidisciplinární přístup a poskytuje účastníkům široké pochopení současných migračních toků a poskytuje tak historickou perspektivu, tak současný kontext. Učitelé akademických pracovníků SOAS, kteří se specializují na migrační a diasporální studia, spolu s odborníky na diasporu AFFORD, účastníci kurzu porozuměli širším strukturám současné migrace a poskytli praktické příklady a případové studie, které pomohou zaměřit migranty, jejich motivace a jejich vliv na společnost a kulturu.... [-]


NGO a sociální hnutí: Politika protestu a změny

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Tento kurz představuje kritický úvod k nevládním organizacím, povaze a dopadu sociálních protestů, vzájemné interakci a ovlivňování a globalizaci. Zpochybňuje vnímání, že NGO nabízí alternativu k rozvojovým modelům řízeným státem nebo shora dolů, zvažuje koncept a použití humanitárních intervencí v různých kontextech a zkoumá, do jaké míry sociální změny představují výzvu neoliberalismu. Zkoumá jak teoretický základ strategií nevládních a sociálních hnutí pro sociální změny, tak i jejich praktické důsledky, a vychází z řady případových studií a zkoumá, jaký vývoj a změna je možná. [+]

Popis programu

Vzestup neziskových organizací do skutečného globálního průmyslu je spojen s diverzifikací typů rolí, které hrají nevládní organizace ve společnosti. Kromě poskytování pomoci a podpory sociálního a ekonomického rozvoje se nevládní organizace stále častěji podílejí na širším řízení, demokratizaci a budování míru.

Tento kurz představuje kritický úvod k nevládním organizacím, povaze a dopadu sociálních protestů, vzájemné interakci a ovlivňování a globalizaci. Zpochybňuje vnímání, že NGO nabízí alternativu k rozvojovým modelům řízeným státem nebo shora dolů, zvažuje koncept a použití humanitárních intervencí v různých kontextech a zkoumá, do jaké míry sociální změny představují výzvu neoliberalismu. Zkoumá jak teoretický základ strategií nevládních a sociálních hnutí pro sociální změny, tak i jejich praktické důsledky, a vychází z řady případových studií a zkoumá, jaký vývoj a změna je možná.... [-]


Pochopení Afriky

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Tento kurz poskytuje účastníkům celkové pochopení historie, politiky a kultury Afriky. S různorodým okruhem zasedání, od historie a politiky až po jazyky a hudbu, kurz poskytuje důkladnou znalost hlavních akademických oblastí studia v Africe. Kurz se skládá z kombinace přednášek a interaktivních workshopů, návštěv muzeí a společenských akcí. [+]

Popis programu

Tento kurz poskytuje účastníkům celkové pochopení historie, politiky a kultury Afriky. S různorodým okruhem zasedání, od historie a politiky až po jazyky a hudbu, kurz poskytuje důkladnou znalost hlavních akademických oblastí studia v Africe. Kurz se skládá z kombinace přednášek a interaktivních workshopů, návštěv muzeí a společenských akcí.

Jedná se o skvělou příležitost vzhledem k významu, který Afrika jako kontinent získala během posledních několika let, a vizi Afrického růstu, kontinentu s řadou pracovních a investičních příležitostí. Také v rámci umění jsme viděli neuvěřitelný nárůst přítomnosti afrických umělců v mezinárodních uměleckých kruzích, což bylo nesmírně podnětné a osvěžující pro pochopení umění a kultur.... [-]


Rozvoj a konflikt

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Tento kurz zkoumá vazby mezi konfliktem a vývojem, mezi nerovností a násilím a mezi strukturami a zájmy, které přispívají k pokračování násilí uvnitř a mezi zeměmi. Je informován politickým ekonomickým přístupem k analýze konfliktu a zdůrazňuje, jakým způsobem mohou ekonomické a politické zájmy konfliktních stran a jejich mezinárodních podporovatelů spočívat ve vytvoření "válečných systémů" a jak násilný konflikt může pro některé z nich vytvářet velké bohatství způsobující devastaci pro mnoho dalších. [+]

Popis programu

Tento kurz zkoumá vazby mezi konfliktem a vývojem, mezi nerovností a násilím a mezi strukturami a zájmy, které přispívají k pokračování násilí uvnitř a mezi zeměmi. Je informován politickým ekonomickým přístupem k analýze konfliktu a zdůrazňuje, jakým způsobem mohou ekonomické a politické zájmy konfliktních stran a jejich mezinárodních podporovatelů spočívat ve vytvoření "válečných systémů" a jak násilný konflikt může pro některé z nich vytvářet velké bohatství způsobující devastaci pro mnoho dalších.

Kurz je rozdělen do tří částí: Za prvé budeme zkoumat základní pojmy konfliktu, vývoje a násilí a představíme několik základních přístupů k analýze konfliktu: pokud jde o racionální volbu, politickou ekonomii a více antropologických přístupů, které popředí významy a sociální začlenění násilí. Za druhé, budeme zkoumat a kriticky zkoumat celou řadu vysvětlení příčin a důsledků násilných konfliktů, zaměřených na vysvětlení vymezené z hlediska přírodních zdrojů a nedostatku životního prostředí a pokud jde o etnické nebo náboženské identity a dopady z hlediska vysídlení a humanitární pomoci krizí a účinkem násilného konfliktu na nevědomé, "kriminální" násilí. Nakonec budeme zvažovat úlohu externích intervenujících při zmírňování a zhoršování konfliktů, přičemž se zaměříme na výzvy vnější rekonstrukce po skončení konfliktu, na úlohu globálního obchodu se zbraněmi a mezinárodních politických a ekonomických institucí v širším smyslu při utváření konfliktů a na to, jakým způsobem válka proti teroru se střetává s konflikty a přístupy k jejich analýze, které jsme studovali.... [-]


Řízení veřejných financí

Campus forma Denní studium 19 dny July 2019 Spojené království London

Efektivní správa veřejných financí je základní funkcí pro každou vládu a organizaci veřejného sektoru. [+]

Popis programu

Efektivní správa veřejných financí je základním úkolem každé vlády a organizace veřejného sektoru. Tento kurz poskytuje účastníkům teoretické znalosti a nástroje pro přezkoumání, diskusi, porozumění a hodnocení klíčových témat o řízení veřejných financí. Na základě akademického výzkumu a praktických příkladů se studenti dozví, jak vlády a organizace veřejného sektoru plánují a spravují veřejné výdaje; jak jsou prováděny daňové politiky; jaké jsou důsledky daní; jaké jiné prostředky kromě daní mají veřejný sektor pro zvyšování příjmů; jak je finanční výkony hlášeny veřejnosti; a jak je dosaženo fiskální rovnováhy. V cvičeních budou studenti povinni předložit zadané úkoly a projednat případové studie řízení veřejných financí z různých zemí z celého světa.... [-]


Contact

SOAS University of London

Adresa, 1. řádek SOAS University of London 10 Thornhaugh Street, Russell Square, London WC1H 0XG
London, England, Spojené království
Website https://www.soas.ac.uk/summerschool/
Telefonní číslo +44 (0)20 7637 2388