University of Pisa Summer - Winter Schools & Foundation Course

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Univerzita v Pise, založená v roce 1343, je jednou z nejprestižnějších univerzit v Itálii.
Mezi slavné absolventy univerzity patří Galileo Galilei, 3 nositelé Nobelovy ceny a 2 medailisté v terénu.
Patří mezi tři nejlepší univerzity v Itálii (ARWU) .
Univerzita v Pise dnes představuje prestižní moderní centrum pro výuku a pokročilý výzkum.

Pisa nabízí zahraničním studentům jedinečnou příležitost studovat a zažít bohatství italské historie a kultury v krásném a stimulujícím prostředí. Slavná po celém světě pro šikmou věž, téměř všechna její oddělení se nacházejí v centru města. Jeho strategická zeměpisná poloha, mezinárodní letiště a vynikající železniční spojení nabízejí možnost víkendových výletů do jiných částí Itálie a Evropy.

***

Nadační kurz je jednoletý program vyučovaný výhradně v angličtině, který překlenuje propast mezi středoškolským a vysokoškolským studiem a vybavuje studenty vhodným akademickým základem pro italský titul na univerzitě v Pise.
Tento program je určen zahraničním studentům, kteří mají 11 nebo 10 let školní docházky a úspěšně ukončili střední školu, a americkým studentům, kteří se během posledního ročníku střední školy nezúčastnili kurzů Advanced Placement (AP) ani se nezúčastnili 2 let vysoké školy

***

Letní školy jsou intenzivní akademické kurzy pro zahraniční studenty i absolventy.
Většinou trvají od 1 do 6 týdnů a konají se v mezinárodním kontextu, přičemž studenti a lektoři pocházejí z různých částí světa a všechny přednášky jsou dodávány v angličtině.
Vyznačují se nekonvenčními formáty výuky (workshopy, návody, exkurze, kulturní akce, obchodní osvědčení atd.) A multidisciplinárním přístupem. Profesoři jsou odborníky ve své oblasti a mají velký zájem o to, co dělají.
Letní školy splňují přísné akademické předpisy: každý udělí alespoň 3 kredity ECTS a účastníci, kteří úspěšně složí závěrečné zkoušky, obdrží oficiální akademický přepis.

***

Kontakty:

Università di Pisa
Lungarno Pacinotti, 44 - 56126 Pisa (PI) Itálie

Informace o nadačním kurzu: studyabroad@unipi.it

Informace o letních školách: support.summerschool@unipi.it

Další informace: international@unipi.it

Místa

Pisa

Adresa, 1. řádek
Pisa, Toskánsko, Itálie

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Programy

Tato škola dále nabízí: